Astra j 1.3 rolantide devir cubugu titremesi

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.3 rolantide devir cubugu titremesi

ozgun88 link' Alıntı:
siz yazdığınızdan beri gözüm takılıyor dikkat ediyorum ama sizdeki gibi bir oynama izlenimlemiyorum ki bulunduğum yer şu an viyana'dan daha soğuk.
birde benim rolantide devir göstergem 10-11 arası sizde niçin o kadar düşük? ya da benimki mi yüksek? tüketim 0,3 - 0,5lt
bugun yakit filtresini degistirdik .rolanti az da olsa oynuyor.gecen hafta sonu enjektör katkisi almistim belki faydasi oldu.sizdeki anlik tüketim sabitmi bende 04-05 bazen 6-7 gibi degisiyor

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

copcu06 link' Alıntı:
bugun yakit filtresini degistirdik .rolanti az da olsa oynuyor.gecen hafta sonu enjektör katkisi almistim belki faydasi oldu.sizdeki anlik tüketim sabitmi bende 04-05 bazen 6-7 gibi degisiyor

Anlık tüketim 0.4-0.5 genellikle havalar soğuduğu için 2 den de başladığı oluyor ama 6-7 tüketimi  -27 de dahi görmedim

Sizin devir saati 10nun altında mı sürekli benim aracım 1.3cdti 10da duruyor da sizin düşük olması dikkatimi çekti

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor isindiktan sonra düsüyor. 1.7cdti motor bendeki farkli olabilir.fakat benim rölantide var bir anormallik

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
Anlık tüketim 0.4-0.5 genellikle havalar soğuduğu için 2 den de başladığı oluyor ama 6-7 tüketimi  -27 de dahi görmedim

Sizin devir saati 10nun altında mı sürekli benim aracım 1.3cdti 10da duruyor da sizin düşük olması dikkatimi çekti
Hakan benimki de 1000 devir altı. Sıkıntı sende mi bizde mi acaba. Bu arada ben hiç 0.4 görmedim.
Yalnız şöyle bişey var araç hareket ederken boşa alırsan 1000 devir civarında çalışıyor. Ne zaman durdun o zaman düşüyor.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yavuz aküden kaynaklanıyor diye düşünüyorum, bu arada yazmayı unuttum foruma, kasım 2012 üretimi olan aracım kasım 2014 yanş araç üretimin 2 yıl geçtikten sonra aküsüde ömrünü tamamladı, aralıkta garantim biteceği için garantiden akü değişimi yaptılar, Günlas servise burdan teşekkürlerimi sunuyorum. Akülerimizin kalitesiz olduğunu düşünüyorum, aracım daha 20binde.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kac sene yada kac km gider bir akü ortolama olarak benim araba 135binde ilk aküsü 2010 tek basmada aliyor halla

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Hakan benimki de 1000 devir altı. Sıkıntı sende mi bizde mi acaba. Bu arada ben hiç 0.4 görmedim.
Yalnız şöyle bişey var araç hareket ederken boşa alırsan 1000 devir civarında çalışıyor. Ne zaman durdun o zaman düşüyor.

bu devir konusu çıkığından beri dikkatimi çekiyor ve bakıyorum benimkisi rolantideyken de, boşa atsam da 1000 de sabit duruyor sürekli acaba 1.3cdti kullananlar nasıl rica etsem bir inceleyebilirler mi? karşılaştırma yapmamız açısından.
senin tüketim kaçta geziyor abi bilhassa motor ısınmışken? benim 0,3 gördüğüm bile oluyor bilhassa memlekette burası rakım - hava koşulları etkiliyor

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi yolda giderken Boşa atınca ya da ışıklarda tam durmadan boşa Alınca devir saati 1000 civarı.
Durduğumda 800 civarına iniyor.
Yakıt konusuna gelince 0.6 civarında,yazın 0.5 gördüğümde oldu. Daha altını farketmedim hiç.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
bu devir konusu çıkığından beri dikkatimi çekiyor ve bakıyorum benimkisi rolantideyken de, boşa atsam da 1000 de sabit duruyor sürekli acaba 1.3cdti kullananlar nasıl rica etsem bir inceleyebilirler mi? karşılaştırma yapmamız açısından.
senin tüketim kaçta geziyor abi bilhassa motor ısınmışken? benim 0,3 gördüğüm bile oluyor bilhassa memlekette burası rakım - hava koşulları etkiliyor
motor tam ısınınca ve araç yerinde yani hareket halinde deyilken devir 800 lerde sabit diyebilirim tüketim 0.4 oluyor çok nadir ve geceleri yani farlar açıkken 0.5 oluyor.