astra için ses sistemi yardım

mertcanturktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,

astra j sport aracımın ses sisteminden memnun değilim, çok boğuk çalıyor. çözüm olarak bir sistem kurdurmaya karar verdim. 1000 tl civarı bir bütçe ile alabileceğim en iyi sistem nedir? öneride bulunabilirseniz sevinirim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra için ses sistemi yardım

mertcanturktan link' Alıntı:
selamlar,

astra j sport aracımın ses sisteminden memnun değilim, çok boğuk çalıyor. çözüm olarak bir sistem kurdurmaya karar verdim. 1000 tl civarı bir bütçe ile alabileceğim en iyi sistem nedir? öneride bulunabilirseniz sevinirim.
welllcommee

Oncelikle kendinizi linkte tanitirmisiniz + arama bolumunde sorunuzla ilgili cevaplar bulabilirsiniz.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=6.0

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=12341.0

mertcanturktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar,

ismim mert. eskişehirdeyim. aralık ayında aldım aracımı. yani 8 aydır ekolayzırdan ayar yapmaya çalışıyorum :) ama artık bir değişiklik yapmadan olamayacağına ikna oldum. bayram tatiline çıkmadan karar verip yaptırmak istiyorum. verdiğiniz linkleri 1-2 saat kadar önce tamamını okudum. çok acemi olduğum bir konu ve paramı doğru harcamak istiyorum. bunun için yeni başlık açtım. biraz okuduklarıma göre aşağıdaki ürünleri belirledim ama değişiklik önerisi olan varsa çok sevinirim. orjinal cd400'ü değiştirmeden performans alabilir miyim merak ediyorum. istediğim temiz ve kaliteli bir ses.

1- Jbl GX-A604 Anfi (300 TL)
2- İnfinity Ref-6500CX iki adet ön, iki adet arkalar için (200x2=400 TL)
3- JBL BOX8P Subwoofer (150 TL)

toplam 850 TL, montaj vs. 1000 tl civarına gelir diye düşünüyorum.

acaba bunların tamamı aracımla uyumlu mudur? değiştirmem gereken ürün olabilir mi?

şimdiden teşekkürler.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam merhabalar... Forumumuza hoşgeldiniz. Platformumuzda bir çok üyemiz ses sistemi kullanıyor ama bildiğim kadarıyla hiç biri cd400'le kullanmıyor. Bir multimedya sistemi ile müzik tesisatınızı tamamlayabilir, aracınıza iç görünüm olarak zenginlik kazandırabilirsiniz :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Arkada infinity  Son derece  gereksiz  olursam bir çift  infinity  için  bile  yetersizken diğerini  zaten  besleyemez. Arkada orijinaller  kalsın. Müzik Stereo  sağ ve Sol  hoparlör ile dinlenir arkadaki oturanlar müzik düşkünü  değilse arkaya yatırım gereksiz olur. Ayrıca subwoofer  seçiminiz güzel . Cd400 için RCA dönüştürücü 60tl kalite kablo Seti de 60 işçilik için uzman  bir tesisatçı  minimum  150ister bütçeyi biraz asabilirsiniz.

mertcanturktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

profosyenel bi ses sistemi için kristal netliğinde ses almak için  öncelikle pionner veya alpine doubl-din şart,sırf navigasyonu tekrar değiştirmemek için bende ufak çapta bişey yaptırmak istiyorum,birde astra hb kasalarda bagajda bass kolonunun büyüklüğü gerçekten sıkıntı,şu 20cmlik bass kolununu kullana var mı ? tavsiye edermisiniz performansı nasıldır?tşk
i

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

mertcanturktan link' Alıntı:
hocam cevap için çok teşekkürler. arkadaki ses de önemli. bütçemi çok aşacak ama aşağıdaki multimedyayı düşünsem faydası olur mu? ses farkedermi cd400'e göre? birde 1500 tl civarı satılan cyclone'lardan farkı nedir?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-opel-astra-j-kasa-dvd-navigasyon-bluetooth-tv-usb-sd-kart-7-169875352/detay
Arkaya komponent takilacaksa o amfi ile infinity lere yazık  olur.  En kötü  multimedya cihaz bile orijinal sistemden daha iyidir. RCA çıkışınız  olur  dönüştürücü ile ses kaybı yasamazsiniz. Ben multimedya  cihaz  olarak  navix tavsiye ederim ses çıkış kalitesi  en iyi cihazlardan biri. Cyclone ile ses değişmez zira orijinal sistem çıkışlarını kullanıyor Cd400 sokulmuyor.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

denizcetin link' Alıntı:
profosyenel bi ses sistemi için kristal netliğinde ses almak için  öncelikle pionner veya alpine doubl-din şart,sırf navigasyonu tekrar değiştirmemek için bende ufak çapta bişey yaptırmak istiyorum,birde astra hb kasalarda bagajda bass kolonunun büyüklüğü gerçekten sıkıntı,şu 20cmlik bass kolununu kullana var mı ? tavsiye edermisiniz performansı nasıldır?tşk
i
Benin hoşuma gitmedi zayıf ve kısa süreli bass veriyor. Ben portlu sevdiğimdendir belkide. Portsuz sublar doğal dolgun basslar veremiyor.

mertcanturktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

navimaster marka navigasyon siparişini verdim hocam. arkalarda orjinal kalsın diyorsun yani. seçtiğim jbl anfi iyi mi? yoksa sony 1004 sanki aynı özelliklerde ve 100 tl daha ucuz. sony alsam fark olur mu?