Astra H ilginç bir arıza

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba bu akşam başıma gelen ilginç bir olaydan bahsedeceğim yardımcı olursanız çok sevinirim. Aracımın kapılarını açtım kontağı taktım marşa bastım sadece 1 kez marş döndü ve araba çalışmadı bunu bir kez daha tekrarladım yine olmadı ve kitapçığı alıp evime tekrar döndüm. Bir kaç şey bulduktan sonra tekrar aracıma gittim bu sefer normal bir şekilde kontak döndü ve sadece tık sesi geldi marş dönmedi bunu bir kez daha denedim yine aynısı oldu 10 dakika sonra bu sefer kontağı çevirdim ve ne ışıklar yandı ne de bir tepki oldu bunun neden olduğunu anlamadım fren ve gaza basıp arızanın ne olduğuna baktım ECN 170008 yazdı başka arıza göstermedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim aracım Astra 1.3 CDTİ easytronic 2011 model

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Söylediğiniz arızanın farklı sebepleri oluyor bazen çok basit bir arıza bile böyle sorunlara yol açabiliyor, bu arıza kodu ile ECN11508 arıza kodunuda veriyormu bende bu iki arızayı verdiğinde araştırdım, genelde termostat arızası olabilir denildi, ama sizin araç çalışmıyor bende bu iki arızayı verdiğinde araç vites atmıyordu, vites manuele geçmiyor çekişten düşüyordu yaptığım tek şey aracın MAP ve MAP sensörü ile EGR valfini temizlettim sorun ortadan kalktı bir daha yaşamadım, sizin araç eğer çalıştırma da sorun çıkıyorsa ilk olarak elektronik bir sorun diye düşünüyorum, yakın zamanda akü değişimi ya da akü kutup başı söktünüzmü bazen böyle şeyler yapınca beyin arıza gösterebiliyor, bir diğer şey ise sigorta kutusunda bazen temazssızlık olabiliyor, şuan neydi hatırlamıyorum ama balata spreyi olmalı onla sigorta kutusunu bir temizleyin, benim aklıma gelenler bunlar yine de siz iyi bilen birine danışın.

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Söylediğiniz arızanın farklı sebepleri oluyor bazen çok basit bir arıza bile böyle sorunlara yol açabiliyor, bu arıza kodu ile ECN11508 arıza kodunuda veriyormu bende bu iki arızayı verdiğinde araştırdım, genelde termostat arızası olabilir denildi, ama sizin araç çalışmıyor bende bu iki arızayı verdiğinde araç vites atmıyordu, vites manuele geçmiyor çekişten düşüyordu yaptığım tek şey aracın MAP ve MAP sensörü ile EGR valfini temizlettim sorun ortadan kalktı bir daha yaşamadım, sizin araç eğer çalıştırma da sorun çıkıyorsa ilk olarak elektronik bir sorun diye düşünüyorum, yakın zamanda akü değişimi ya da akü kutup başı söktünüzmü bazen böyle şeyler yapınca beyin arıza gösterebiliyor, bir diğer şey ise sigorta kutusunda bazen temazssızlık olabiliyor, şuan neydi hatırlamıyorum ama balata spreyi olmalı onla sigorta kutusunu bir temizleyin, benim aklıma gelenler bunlar yine de siz iyi bilen birine danışın.

Teşekkür ederim bu sorun çıktıktan sonra kendim söktüm kutup başını daha önceden öyle bir şey oldumu bilmiyorum aracı alalı 10 gün oldu.

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Bence akünüz ömrünü doldurmuş sizin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim bu sorun çıktıktan sonra kendim söktüm kutup başını daha önceden öyle bir şey oldumu bilmiyorum aracı alalı 10 gün oldu.

O zaman şöyle diyeyim bu sorunu bende aldıktan bir süre sonra yaşadım, yapmanız gereken önce söylediğim gibi EGR valfi Map ve map sensörü bunları temizletin, bu sorun da yakıtla alakalı en azından bende söylediklerimi yaptıktan sonra düzeldi, ve bir daha olmadı, ben herzaman yakıtı Shell'den alırım benden önceki sahibi petrol ofisinen alıyormuş, bir kez mecbur kaldığım için opetten aldım ve araç ertesi gün çalıştırıyorsun stop ediyor, ya da giderken mesala kırmızı ışığa yaklaştın yavaşlayınca stop ediyordu, bu söylediklerimi yaptım bir daha da bu sorunla (2,5 yıldır) karşılaşmadım.

Bir diğer şeyde Alixxx adlı üyenin söylediği de olabilir, akü ömrünü tamamlamıştır, o söylediğiniz arızalar da önceden kalmıştır, önce aracı takviye yapın ve akünüzü bir ölçtürün söylediğiniz arızaları sildirin, takibini yapın.

Son düzenleme:

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Astra h ta iki kere geldi başıma akü bitmesi voltaj zayıflayınca da abuk subuk arıza vermesi çok normal bence aracın. Akü takviyesi ile çalıştırıp akücünün yolunu tutmalısınız bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim yetkili servisi arayacağım yarın konu ile ilgili gerekli açıklamayı yaparım.

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim yetkili servisi arayacağım yarın konu ile ilgili gerekli açıklamayı yaparım.

Yetkili servisle hiç uğraşmayın sanayide bildiğiniz iyi bir akücü var ise aküyü şarja bırakın zaten onlar idareten size bir akü verecektir, o akü ile bir gün deneyimleyin arızaları da sildirin tekrar kendi akünüzlede yine bakarsınız olmadı yapacağınız iyi bir akü almak ben Varta 74 amper tavsiye ederim.

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisle hiç uğraşmayın sanayide bildiğiniz iyi bir akücü var ise aküyü şarja bırakın zaten onlar idareten size bir akü verecektir, o akü ile bir gün deneyimleyin arızaları da sildirin tekrar kendi akünüzlede yine bakarsınız olmadı yapacağınız iyi bir akü almak ben Varta 74 amper tavsiye ederim.

Problem akü imiş zaten başka bir akü ile denedim sorun olmadı gidip yenisini aldım şimdilik problem yok yine yaparsa başka bir sorun arayacağız..