Astra GTC Hakkında Herşey

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra GTC Hakkında Herşey

Sercan Gtc'de kullanılan süspansiyon bizim araçlarda kullanılan süspansiyonlardan farklı değil mi?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Sercan Gtc'de kullanılan süspansiyon bizim araçlarda kullanılan süspansiyonlardan farklı değil mi?
Abi GTC deki süspansiyon çok daha sert, önceki aracımdan çok farklı, özellikle sokak aralarında, bozuk yollarda rahatça farkediliyor, buda biraz konforu azaltıyor açıkçası. Ama bildiğim kadarıyla spor araçlarda genelde sert süspansiyon kullanılıyor.

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla bahse girerim scirocco'daki süspansiyon sisteminden sert degildir, konforludur. hele flexride ile alınırsa cok daha konforlu olur. bence diğer arkadaşların da dediği gibi iki aracı bildiginiz gibi sipariş vermeden önce cok uzun bir süre inceledim. gtc cok daha ferah ve konforlu. bence hem spor kullanım hem de konfor odaklı sürüşler icin cok daha fazla artıları oldugu kesin;ona rakip scirocco gökhan da iyi bilir ki daha spor bir araç ve konfor bakımından daha sert süspansiyonlar kullanılmış. yani opeldeki konfor yok araçta ve araç daha dar arkaya 3.kişinin oturması baya zor. tüketim açısından 1.4 lük gtc oldukça makul değerler tüketecektir. sercan'ın 1.6 lık gtc ve 1.4 160'lık scirocco tüketim olarak benzer değerler tüketecektir. sanırım gtc hep içimde kalıcak fakat buna yakın olması açısındandır birazcık 180'lik ve dolu bir astra seçtim. bu arada hafta sonu opel gerçek çıkışlı bir 180 lik siyah bir gtc daha gördüm sanırım sayı hızla artıyor sercana kardeşler geliyor  :D

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
valla bahse girerim scirocco'daki süspansiyon sisteminden sert degildir, konforludur. hele flexride ile alınırsa cok daha konforlu olur. bence diğer arkadaşların da dediği gibi iki aracı bildiginiz gibi sipariş vermeden önce cok uzun bir süre inceledim. gtc cok daha ferah ve konforlu. bence hem spor kullanım hem de konfor odaklı sürüşler icin cok daha fazla artıları oldugu kesin;ona rakip scirocco gökhan da iyi bilir ki daha spor bir araç ve konfor bakımından daha sert süspansiyonlar kullanılmış. yani opeldeki konfor yok araçta ve araç daha dar arkaya 3.kişinin oturması baya zor. tüketim açısından 1.4 lük gtc oldukça makul değerler tüketecektir. sercan'ın 1.6 lık gtc ve 1.4 160'lık scirocco tüketim olarak benzer değerler tüketecektir. sanırım gtc hep içimde kalıcak fakat buna yakın olması açısındandır birazcık 180'lik ve dolu bir astra seçtim. bu arada hafta sonu opel gerçek çıkışlı bir 180 lik siyah bir gtc daha gördüm sanırım sayı hızla artıyor sercana kardeşler geliyor  :D
Valla abi bende pazar akşamı alışveriş merkezinin otoparkında gördüm 180 lik kırmızı :) Benim güvencem 1.4 140 İnsignianın GTC den ucuz olmasıydı ama dediğin gibi satışlar yavaş yavaş hızlanacak heralde :)

Bu arada benim kanaatim zaten rocco ve GTC nin birebir aynı kulvarda olmadığıdır, Scirocco tamamıyla safkan bir spor otomobil havası taşırken, GTC ise tek kapılı bir coupe spor otomobildir, daha konforludur, daha günlük hayatta kullanım için üretilmiştir. Demek istediğim GTC nin birebir rakibi, belki çıkması muhtemel bir Golf coupe olabilir. şuanda da öyle bir araç olmadığından GTC ile rocco kıyaslanıyor hep.

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Valla abi bende pazar akşamı alışveriş merkezinin otoparkında gördüm 180 lik kırmızı :) Benim güvencem 1.4 140 İnsignianın GTC den ucuz olmasıydı ama dediğin gibi satışlar yavaş yavaş hızlanacak heralde :)

Bu arada benim kanaatim zaten rocco ve GTC nin birebir aynı kulvarda olmadığıdır, Scirocco tamamıyla safkan bir spor otomobil havası taşırken, GTC ise tek kapılı bir coupe spor otomobildir, daha konforludur, daha günlük hayatta kullanım için üretilmiştir. Demek istediğim GTC nin birebir rakibi, belki çıkması muhtemel bir Golf coupe olabilir. şuanda da öyle bir araç olmadığından GTC ile rocco kıyaslanıyor hep.

evet sercan kesinlikle katılıyorum. illa ki ister istemez kıyaslanıyor araçlar. ama dedigin gibi bence gtc sciroccoya göre hem yeni hem de bicok anlamda daha dengeli oldugundan dolayı ileride sanırım satış rakamları olarak da artacaktır. kesinlikle orjinal bir araç ve bu aracı alan kişilere gercekten saygı duyuyorum secimlerinden ötürü. sanırım scirocco'nun modası geçti  ;D

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca Sercan neredeyse gaz pedalına üfler gibi dokunuyor GTC çok güzel anlık reaksiyon gösteriyor Gaz pedalına verdiği tepkime süresi çok müthiş.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar malum GTC de opsiyonlar arasında olupta türkiyede sunulmayan panaromik ön cam MAYIS 2012 den sonra sunulacakmış abi türkiye olarak herşeyi sonradan mı takip edeceğiz ya evil_Chamaillerie

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında bir gün gtc ile roccoyu test etmek lazım gerek süspansiyon gerek motor gerek iç mekan açısından...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
aslında bir gün gtc ile roccoyu test etmek lazım gerek süspansiyon gerek motor gerek iç mekan açısından...
Sonra arabani birakirsin bosver test falan etme.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhanın Scorocco su ile Sercanın GTC kapıştırsak  Acaba hangisi diğerini yer ?