Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

Hayır yani testleri takip edenler bilir; Golf çoğu zaman rakiplerine haksızlık olacak teknik donanımlarla karşılaştırmaya çıkar, yukardaki testteki Golf 2.0 GTD standart yürüyen aksamlı bir Golf değil, sertleştirilmiş sportif amortisörleri var, iyi yol tutar ama sert olur, gerçi konforuna da 1. sınıf denmiş ya, alıştık artık Vw için söylenen yalanlara!

Eskiden bizde 1.6 120Hp Alfa 156 vardı, o yıllarda Vw ile kıyaslanınca 1600 değil 1800cc 125Hp olan Passat modeliyle kıyaslanır "Alfa da güçlü ama Vw kadar torklu değil" denirdi deli olurdum!! :D

Arkadaş adam o yıllarda 1600cc den 120Hp almış sen de koysana 1600cc 102Hp Passat ı karşısına, ondan sonra bak torku mu zayıf beygiri mi?

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1,6 motora 180 Beygir üretebilen GM üstüne hacback arabaya koymuş. Ben opel sahibi olmadan önce Bu motoru inceleyince Opel Dedim başka söze gerek yok. Adamlar yapmış demiştim. 1 yıl öncesi. Gerçekten tarafsız olduğunda ve tüm araçları incelediğinizde her konuda opel kendini öne çıkartabiliyor. 

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben eskiden beri Opel modellerinin kalitelerini benzer rakiplerinden üstün görürdüm, standart markalarla Audi Bmw gibi premium markalar arasında bir yerde yani..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zamanında rekord ve senator e de binmiştik. Audi 100 ve 200 leri de biliyorum. Bu 80 100 serileri ile rekord aynı gibiydi. Senator çok klas bir araçtı. vw de passat lar santana lar ile yer edinmeye çalışıyordu. Nereden nereye geldi :) Yanına bile yaklaşamazdı opel in. Şimdi elinden gelse yanına yaklaştırmayacak sen kimsin diye.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel Almanya da 80 li yıllarda imaj ve pazar payı olarak Mercedes i en çok zorlayan marka olma başarısını göstermiş, Senator modeline denk bir Vw bildiğim kadarıyla yoktu, o yıllarda Audi de tam olarak Mercedes ve Bmw ile denk değildi, Opel le birlikte premium ligine girmeye çalışıyorlardı..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

audi 200 e bayılmıştım Senator, scorpio, 200, çift tampon sel ler hayranlıkla seyrettiğim modellerdi. Amcamın 80 lerin ortalarında bir rover sd1 3500 ü vardı. Dehşet birşeydi. O tarihte otomatik vites elektrikli 4 cam ve roket gibi gidiş zamanının ötesi bir arabaydı. Bir de 7.35 e bitmiştim. Göstergede hangi vitese alırsanız o vitesin harfi değişik renklerde ışıklarla görünüyordu. Hep o vitesi ileri geri alıp ışıkların değişmesini izlerdim mest olmuş şekilde :) Hey gidi günler...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
audi 200 e bayılmıştım Senator, scorpio, 200, çift tampon sel ler hayranlıkla seyrettiğim modellerdi. Amcamın 80 lerin ortalarında bir rover sd1 3500 ü vardı. Dehşet birşeydi. O tarihte otomatik vites elektrikli 4 cam ve roket gibi gidiş zamanının ötesi bir arabaydı. Bir de 7.35 e bitmiştim. Göstergede hangi vitese alırsanız o vitesin harfi değişik renklerde ışıklarla görünüyordu. Hep o vitesi ileri geri alıp ışıkların değişmesini izlerdim mest olmuş şekilde :) Hey gidi günler...

:)

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
golfu zaten hattinden fazla övüyorlar...
günlük hayatta da abartıyorlar artık diye düşünüyorum..
tamam iyi araba - sağlam araba ama...!!

nerdeyse milletimiz :
tekerleksiz gidiyor - kanatları var - uçuyor diecekler :)

Eski bir söz der ki ;

Bir cümlede ama kısmına kadar söylenen her şey aslında yalandır :)

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

94 yılından beri otomobil dergileri toplarım artık bu bende bir takıntı gibi ve hepsinide detaylı olarak okurum daha hicbir test kırıterinde hicbir model de  vw'i gecen gormedim. Neymis bu marka biz salak gibi opel almısız cooll

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gkhn6 link' Alıntı:
94 yılından beri otomobil dergileri toplarım artık bu bende bir takıntı gibi ve hepsinide detaylı olarak okurum

Hoşgeldin klübe :)  Tolga sen ve ben. Bakalım başka kimler var bizim gibi hastalıklı