Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

Güzel bi hastalık :) ama cok kaptırıyor insan son 5 yıldır bizim klasik dergiler yetmiyip İngiltereden de dergiler getirtiyorum orasıda ayrı bi dunya Forza Ford durumundalar :) Aslında burda kurumsal olarak opelin cok eksikligi var neyse dertleri ver kurtul seninde reklamını yapsınlar  :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olaya opel olarak değil de GM olarak bakmak gerek aslında. GM eski günlerine yani en büyük dev durumuna dönerse tekrar bu hatayı yapacağını sanmıyorum. Bütün yayınlarda vw nin en önde gösterilecek kadar taraftar toplaması başlı başına bir pazarlama dehasıdır bence. GM en büyük olmasına güvenerek bu işlere bu kadar önem vermedi ve piyasa kaybetti. Ama artık dersini almıştır gibime geliyor, göreceğiz bakalım. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gkhn6 link' Alıntı:
Güzel bi hastalık :) ama cok kaptırıyor insan son 5 yıldır bizim klasik dergiler yetmiyip İngiltereden de dergiler getirtiyorum orasıda ayrı bi dunya Forza Ford durumundalar :) Aslında burda kurumsal olarak opelin cok eksikligi var neyse dertleri ver kurtul seninde reklamını yapsınlar  :)

Güzel tespit, sana İngiliz dergisinin Ford Ka ile ilgili bir beyanını hatırlatayım; "test sürüşü esnasında dalgınlıkla sert bir viraja çok hızlı girdik ancak kortuğumuz olmadı araç savrulmadı, o an bir Ford da olduğumuzu hatrladık"

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Komik sadece, benimde yakın zamandan buna benzer hatırladıgım Astra j nın testinin son bolumlerınde rafine ve iyi bir suruse sahip oldugunu soylerken biranda ama cocuk gibi aglamamıza gerek yok zaten bizim yıllardır focus'umuz vardı diyerek amacı karsılastırma olmayan bir testi bianda reklam buroşurune cevirdiler madd

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazılanlar ve söylenenler sahiplerini bağlar, ben Focus II den sonra Astra J aldım ve Focus la dönemediğim virajları Astra tabiri caizse tınlamıyor bile, ama Focus un direksiyon tepkileri daha iyiydi, düşük hızlarda çok ağırdı yalnız..

efetoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Mazda 3 mü  :D Ne alaka ya, mazda 3 ün kasası mı yenilendi de benim haberim yok ? Bu araştırma sonuçlarına göre ya mazda yeni mükemmel bir kasa çıkardı, yada bu araştırmayı yapanlar son derece taraflı davranmış. Bir de o alt başlıklara 'donanım' diye bir madde koysalarmış ta hiç olmazsa astra yı orda ilk sıraya koyarlarmış, taraflı oldukları burdan da belli. Tasarım da bile 3. sıraya koymuşlar  ???

kesinlikle çok taraflı hazırlanmış bir test, tasarım olsun, malzeme işçilik olsun mazda astra j kasanın yanına bile yaklaşamaz, golf ise ne tasarımda ne donanımda astra ya yaklaşamaz, çok yanlı bir test hazırlamışsınız yada astra test etmemiş ve incelememişsiniz bence.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer modelleri bilmem fakat geçen hafta bayide Yeni Focus'u inceledim. Açıkçası bende tam bir hayal kırıklığı yarattı. Astranın iç mekanına laf edenler Focusu incelemeli mutlaka. Motor ve performansa diyeceğim yok fakat eski kasasından geriye gitmiş. Herkes eski kasanın peşine düşmüş. Anlaşılan herkeste hayal kırıklığı oluşturmuş. Eski kasanın 2. el fiyatları tavan yapmış çünkü. Eki kasası heybetli ve oturma pozisyonu çok yüksekti. Astranın koltuğu bana çok alçak geliyordu fakat Focustan sonra minibüse binmiş gibi oldum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Ben ay başında araba bakmak için Ford'a gittim önce, bomboş araba için istedikleri fiyatı gördüğümde yuh demiştim, üstüne akraba, eş dost kime Ford desem hoş yorumlar almadım, hatta eşimin dayısının tepkisinden sonra o sülalede Ford alanı dövüyorlar imajı oluştu bende. (:)

Şaka bir yana Opel'imden çok memnunum, hem oturaklı, hem çekici, hem sağlam, hem güvenilir, hem yün hem yumak bir araba bu Astra. Neyse akşam bir sarılayım, mıncıklayayım yine onu. :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Diğer modelleri bilmem fakat geçen hafta bayide Yeni Focus'u inceledim. Açıkçası bende tam bir hayal kırıklığı yarattı. Astranın iç mekanına laf edenler Focusu incelemeli mutlaka. Motor ve performansa diyeceğim yok fakat eski kasasından geriye gitmiş. Herkes eski kasanın peşine düşmüş. Anlaşılan herkeste hayal kırıklığı oluşturmuş. Eski kasanın 2. el fiyatları tavan yapmış çünkü. Eki kasası heybetli ve oturma pozisyonu çok yüksekti. Astranın koltuğu bana çok alçak geliyordu fakat Focustan sonra minibüse binmiş gibi oldum.
astranın koltuğu yukarı kaldırılabiliyor ama aracın sportif kesimi nedeniyle alçakta kalıyorsanız ne kadar yukarı çıksada bu tarz çizgilere sahip araçlarda böyle olmak zorunda scirocco da falanda böyle.Yeni focus için eğer fiesta ya binmişseniz focusa binmenize gerek yok çünkü aynılar zaten arkadan görüntü çok kötü reklamlarda gördüğünüz bütün özellikleri ve hatta güvenlik özelliklerini airbag vs almak için en üst donanıma çıkmak zorundasınız. Park asistanına da aldanmayın kamyon sığcak yerler anca park ediyor ama park etmekte zorlananlar için ideal ve yinede düşünülmesi bile güzel hakkınıda yemeyelim. Kör nokta asistanı keşke bizdede olsaydı ve orta gövde için astraya çok kalabalık çok fazla tuş var diyenler bunu araca birkez binerek bu yorumu yapıyorlar aslında ne kadar kullanışlı herşeyin elinizin altında olmasını sağlayan müthiş bir tasarım bence , focusta da bu kadar kalabalık olmasının yanında ağzınızın içine gircek gibi bir çıkıntı yapmışlar çok gerekli gibi ve araçta boğuluyorsunuz gerçekten ve sürüş dinamikleri konusunda artık focus başarısını astraya kaptırdı bunu en azından her dergi vs söylüyor astra yol tutuş viraj kabiliyeti gibi konularda sınıfında artık rakipsiz ağırlığı vs tartışılır ama hakkını vermek gereken konular çok fazla.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mesela Astra H'da daha yüksek bir oturma pozisyonu var ve yerden de epey yüksek bir araç. Focusa tabure koysalar daha yüksek olurdu.