Astra G Titreme sorunu

picagor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.malatyaledtabela.com
2001 Astra Edition aracımda Tartarini marka tüp mevcut. Araç tüpte iken özellikle 2. viteste gaza yüklendiğimde ileri geri titreme yapıyor. Benzine aldığımda fazla olmuyor.

Yine tüpte giderken yokuş aşağı gaza basmadığım durumlarda aynı sorunu 2-3-4 viteslerde bile yapıyor bazen titreme yapıyor. Gaza basınca düzeliyor.

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 Astra Edition aracımda Tartarini marka tüp mevcut. Araç tüpte iken özellikle 2. viteste gaza yüklendiğimde ileri geri titreme yapıyor. Benzine aldığımda fazla olmuyor.

Yine tüpte giderken yokuş aşağı gaza basmadığım durumlarda aynı sorunu 2-3-4 viteslerde bile yapıyor bazen titreme yapıyor. Gaza basınca düzeliyor.

Arkadaşım dikkati mi çekti. Benzine alınca fazla yapmıyor demişşin. Acaba sonunun LPG'de değil de başka yerde olabilir mi?
Mesela; bende de titreme vardı. 115-120 KM hıza çıkınca titreme yapıyordu. Tekerlek bileziğinde sorun vardı değiştirdim. Ayrıca tekerlere balans yaptırdım. Düzeldi. İstersen onlara da bir baktır.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Alakası yok. Ateşleme sistemlerini kontrol ettir. Sırayla ucuzdan pahalıya doğru değiştir.
buji, buji kablosu, bobin.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alakası yok. Ateşleme sistemlerini kontrol ettir. Sırayla ucuzdan pahalıya doğru değiştir.
buji, buji kablosu, bobin.

Yorum yaparken. Başkalarının yorumlarına da saygı gösterin lütfen....
Ben kendi fikrimi söylerim siz de kendinizinkini bu kadar basit ...
Saygılar....

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşım ileri geri titreme olmaz. o ancak silkelemedir. senin titreme dediğin olay ya yüksek hızda rot ayarın olmadığından yada kalkışlarda fazla gaz vermediğinden yapıyordur.ama silkeleme ateşleme bobininden veya araca uzun zaman gazda binildiği zaman adaptasyon sorunu oluyor. 1-2 depo felan benzinle bin arabaya biraz yüksek devirli kullan geçer.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Yorum yaparken. Başkalarının yorumlarına da saygı gösterin lütfen....
Ben kendi fikrimi söylerim siz de kendinizinkini bu kadar basit ...
Saygılar....

Hayırdır bu alınganlık niye. Yorumumda saygısızlık göremedim.
Ayrıca arkadaş 2.vites demiş sen tutmuşun 115-120km hızdan bahsetmişsin. Bilmiyorsan susacaksın kardeşim. Milleti yanlış yönlendirmeyeceksin.

Bende de aynı sorun vardı. 1,2 de dip gaz 3-4 normal gazda silkeleme ve kesiklik yapıyordu şimdi maşaallahı var.

Kesin çözümünü söyleyeyim sorunu olan arkadaş için.

Bujilerinde sorun var. Ben bugün aynı sorundan dolayı sanayiye gittim bosch çift tırnak buji takılı idi, söktük bujileri kapkara olmuş.
GM tek tırnak aldım (35TL).
5TL de el emeği.

Değiştir dene ve gör.
Haala devam ediyorsa bobini değiştirerek dene.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırdır bu alınganlık niye. Yorumumda saygısızlık göremedim.
Ayrıca arkadaş 2.vites demiş sen tutmuşun 115-120km hızdan bahsetmişsin. Bilmiyorsan susacaksın kardeşim. Milleti yanlış yönlendirmeyeceksin.

Bende de aynı sorun vardı. 1,2 de dip gaz 3-4 normal gazda silkeleme ve kesiklik yapıyordu şimdi maşaallahı var.

Kesin çözümünü söyleyeyim sorunu olan arkadaş için.

Bujilerinde sorun var. Ben bugün aynı sorundan dolayı sanayiye gittim bosch çift tırnak buji takılı idi, söktük bujileri kapkara olmuş.
GM tek tırnak aldım (35TL).
5TL de el emeği.

Değiştir dene ve gör.
Haala devam ediyorsa bobini değiştirerek dene.

Kolay gelsin.

Alakası yok demen benim yorumuma yapılmış gayet açık bi saygısızlık...
Ki bilmiyorsan susacaksın demen de cabası yaşının olgunluğunu göster kardeşim yazarak ondan önce yazdığın kelimeyi hafifletmeye çalışma Kardeşim... Sadece sorulana yorum yap yeter.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Alakası yok dememi saygısızlık olarak algılıyorsan, sen de biraz olgunlaş gel.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanların düşüncelerine saygı göstermeyi öğrenin lütfen. Her insan bir değildir. Düzgün bir şekilde rahatsız olduğumu söylediğim halde pardon deyip yoruma devam edeceğinize ukalaca bir cevap veriyorsanız o olgunluğu önce senin göstermen gerek. Nerde susup nerde konuşacağımı sizden öğrenecek değilim.
Arkadaşın mesajını da farklı tarafa çektiğimiz için özür dilerim niyetim bu değil di.
Daha fazla da uzatmayalım lütfen.

Son düzenleme: