Astra G Sis Farı Montajı

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiiki sisli anahtar almanız gerekmiyor. Aracınızda sis farları için tesisat hazırsa, yani tampon içinde soketleri varsa sis farı almanız yeterli. Arka sisin rölesi ve sigortasını yukarıda anlatılanlar gibi önlerin yuvalarına takmanız yeterli. Arka sis butonuna basınca önler yanar böylece. Tek olarak buton satılmaz.

burda anladığım sadece arka sis in rölesini ve sigortasını sigorta kutusunda ön sis farının sigorta ve röle yuvasına taktığımızda sis anahtarına bastığımız esnada ön sis farlar yanacak.arka sis ise iptal oalcak diye anladım doğrumudur?

arka sislerin röle ve sigortasını sökmeden önler içinde sigorta ve röle bağlarsanız. far anahtarını da köprüleme yöntemiyle birleştirdiğinizde her ikisini de aynı düğme sayesinde açıp kapayabilirsiniz...

burda denilende ise önler için sigorta ve röle alıp sigorta kutusunda yuvalarına taktığımız esnada köprüleme yapılması gerekiyor denmiş.

benim anlamadığım nokta arkaların rölesini çıkartıp önlere taktığımız esnada arkalar iptal oluyor önler yanıyor peki sis anahtarının olduğu bölgede önlerden gelen kablonun ucları arkanın anahtarına mı bağlı? röle ile sigortayı yer değiştirince anahtara basınca önler yanacak diye algıladım doğrumudur?
biraz karışık yazdım anlayışınız için şimdiden teşekkürler :)

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece röle ve sigorta değişmesi yetmiyor, birde far anahtarının içine köprü atıyorlar ondan sonra sisler yanmaya başlıyor.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim araçta önler için tesisat yoktu. Far anahtarında sadece arkanın butonu vardı. Ön butonu için olan yerde plastik bir kapak vardı. O far anahtarının içini komple açtım. O plastiğin altındaki elektronik devrede buton için lehim yerleri var. Yani önler için devre hazır ama buton bağlı değil. Neler yaptığımı önceki sayfalarda anlattım.

Asıl demek istediğim sadece röle ve sigortayı yer değiştirerek önleri yakamazsınız. Ya benim gibi ön sis butonu alacaksınız veya da arkanın butonu ile önün buton yeri arasına paralel kablolar lehimleyeceksiniz.

Eğer ön sis tesisatı varsa bunu yapıp ön sis röle ve sigortası takmak yeterli. Ama tesisat yoksa, sislere + voltaj vermek için bir kablo çekeceksiniz ve ucunu da ön sis rölesinin çıkış ucuna bağlayacaksınız. Röle üstünde hangisi olduğu yazıyor.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta önler için tesisat yoktu. Far anahtarında sadece arkanın butonu vardı. Ön butonu için olan yerde plastik bir kapak vardı. O far anahtarının içini komple açtım. O plastiğin altındaki elektronik devrede buton için lehim yerleri var. Yani önler için devre hazır ama buton bağlı değil. Neler yaptığımı önceki sayfalarda anlattım.

Asıl demek istediğim sadece röle ve sigortayı yer değiştirerek önleri yakamazsınız. Ya benim gibi ön sis butonu alacaksınız veya da arkanın butonu ile önün buton yeri arasına paralel kablolar lehimleyeceksiniz.

Eğer ön sis tesisatı varsa bunu yapıp ön sis röle ve sigortası takmak yeterli. Ama tesisat yoksa, sislere + voltaj vermek için bir kablo çekeceksiniz ve ucunu da ön sis rölesinin çıkış ucuna bağlayacaksınız. Röle üstünde hangisi olduğu yazıyor.
teşekkürler şimdi daha iyi anladım.araçta orjinal fabrika çıkışı tesisatı var benim tek yapmam gereken ön için röle ve sigorta tabi birde çıkmacılardan buton bulmak kalıyor. yoksa yan sanayi ürün alıp sök tak lehimleme yapaca sizin yaptığınız gibi.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
teşekkürler şimdi daha iyi anladım.araçta orjinal fabrika çıkışı tesisatı var benim tek yapmam gereken ön için röle ve sigorta tabi birde çıkmacılardan buton bulmak kalıyor. yoksa yan sanayi ürün alıp sök tak lehimleme yapaca sizin yaptığınız gibi.

Madem tesisatınız hazır bence hiç uğraşmayın fazla. Şu linkteki sıfırı veya orijinal çıkmasını alın. Bir de röle ve sigorta alıp takın. Olsun bitsin:

http://www.opelgm.com/Opel-Astra-G-Far-Anahtari-Sisli-TRW,PR-2864.html

Son düzenleme:

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem tesisatınız hazır bence hiç uğraşmayın fazla. Şu linkteki sıfırı veya orijinal çıkmasını alın. Bir de röle ve sigorta alıp takın. Olsun bitsin:

http://www.opelgm.com/Opel-Astra-G-Far-Anahtari-Sisli-TRW,PR-2864.html

uğraşmayıp orjinal çıkmasını almayı düşünüyordum fakat forumda okuduğum yorumlarda değiştiren arkadaşlar gösterge ışıklarında sönükleşme ve 2-3 kademe far ayarlarını yapmadığını falan yazmışlardı.bu bakımdan fikir değiştirdim aynı sorunu yaşamamak için. tabi her çıkma parçada bu durum söz konusu olurmu bilmiyorum tek olarak parça bulamazsam hurdacılardan falan mecbur komple sisli anahtarı alıp takacağım.

bu arada bir sorum daha olacak elektronikcilerden bu sis butonuna uygun benzeyen başka bir swiç olmazmı. yine 4 bacaklı tek basım ve bırakmalı.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
uğraşmayıp orjinal çıkmasını almayı düşünüyordum fakat forumda okuduğum yorumlarda değiştiren arkadaşlar gösterge ışıklarında sönükleşme ve 2-3 kademe far ayarlarını yapmadığını falan yazmışlardı.bu bakımdan fikir değiştirdim aynı sorunu yaşamamak için. tabi her çıkma parçada bu durum söz konusu olurmu bilmiyorum tek olarak parça bulamazsam hurdacılardan falan mecbur komple sisli anahtarı alıp takacağım.

bu arada bir sorum daha olacak elektronikcilerden bu sis butonuna uygun benzeyen başka bir swiç olmazmı. yine 4 bacaklı tek basım ve bırakmalı.

O dediğiniz sorun yan sanayi olanlarda var. Bende yan sanayi almıştım ve bu durumu nasıl çözdüğümü önceki sayfalarda anlattım. O sönükleşme orjinalde olmaz. O çıkma dediğiniz yan sanayi çıkmasıdır.

Sisi olmayan anahtarda buton işi olmaz. Butonlar yaylı. İsterseniz faranahtarınızı bir söküp içine bakın. Neler yapabileceğinize karar verirsiniz.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız için teşekkür ederim 1-2 hafta içinde sisleri halletmiş olacağım inşallah.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız için teşekkür ederim 1-2 hafta içinde sisleri halletmiş olacağım inşallah.

Nasıl yapacağınıza karar verirseniz daha ayrıntılı, fotoğraflı ve devre şemalı anlatarak yardımcı olabilirim.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl yapacağınıza karar verirseniz daha ayrıntılı, fotoğraflı ve devre şemalı anlatarak yardımcı olabilirim.

aracım şu anda başka bir şehirde ayın 19 undan sonra parçaları temin etmeye başlıyacağım yapım aşamasında sizlerden tekrar yardım isteyeceğim. nasıl yapacağım konusunda tamponu sökmeden halledebilirim el yanaşabiliyor matkap a demir delme ucu takarak dış taraftan delecem belli bir mesafeden daha sonrasında sis yerlerinin yerine göre genişleteceğim ve sis in en iyi bir şekilde oturana kadar. daha sonrasında montajını yapıp röle ve sigortasını takacağım ( bu sayfadaki sigorta panelindeki açıklamaya göre yerlerini belirlemişlerdi) sonrasında en önemlisi anahtarını alıp takacağım eğer ışıklarda sönükleşme falan olursa her iki anahtarı söküp orjinal olana sizin yaptığınız şekilde ki gibi lehimleme yapacağım.
yapımda tekrardan sizlerden yardım isteyeceğim :)