Astra G Sis Farı Montajı

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar.
2005 Astra G Classic 1.4 Twinport aracıma sis farı bağlattım. Aracımda sisler için tesisat yoktu. Yapılanlar:

1. Tampon sökülüp lambaların uyacağı kadar deilikler açıldı ve yerlerine vidalandı. (Yuvarlak tip sisler, orjinallerden değil.)
  2. OpelGM sitesinden sis farı düğmesi olan far anahtarı almıştım. GM marka değil yan sanayi. Ancak bunun düğmelerindeki ledler sönüktü ve kısa farların motor kademelerinden 2 ve 3'ü çalıştıramadı, gösterge lambaları da çok sönüktü, ışık şiddet ayarı en yüksekteyken bile. Ben de hem araçtan çıkardığım hemde yan sanayi far anahtarının içlerini açtım. Orjinalindeki baskı devre kısmını yan sanayininkine taktım. Yan sanayideki ön sis için olan butonu lehimlerinden söküp diğerine lehimledim. Herşey düzeldi böylece.
  3. Ön sis için 1 adet röle ve 1 adet sigorta alıp sigorta panelindeki yerlerine bağladım. Hem ön ve hem arka sis düğmelerine ayrı ayrı basınca gösterge panelinde kendi lambaları yanıyor.
  4. Çorlu Opel yetkili servisinde tanıdık bir arkadaş vardı. Ona röleden sis farlarına kablo çektirdim. Herşey orjinal gibi oldu.
Sisler normal H3 lambalar. Işığı Xenonların beyazı yanında sinyal lambası sarısı gibi kaldı. Ama siste beyaz lamba yolu göstermiyor. Beyaz lambayla değiştirmem herhalde.

Fotoğrafları en kısa zamanda yükleyeceğim.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2 hafta önce montajını kendim yaptım sizin gibi 2 adet sis farı bir tane de yan sanayi sisli far anahtarı aldım ama far anahtarı benimde hoşuma gitmedi aynen sizinki gibi farları açınca bütün iç aydınlatma sönük yandı bende içini açıp sis butonunu lehimle söküp orjinaline taktım ama benim aracımda sis farı tesisatı hazırdı sadece sis farlarının yerlerini kestim farları taktım ardından far anahtarı role ve sigorta taktım ve sis farlarıma orjinal bir şekilde kavuştum

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Galiba Opel Classic diye çıkardığı 1.4 Twinportlarda hiçbi tesisat bırakmamış. Hepsini tek tek çekmek gerekiyor. Önceki modellerde sizinkiler gibi tesisatlar var.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2 hafta önce montajını kendim yaptım sizin gibi 2 adet sis farı bir tane de yan sanayi sisli far anahtarı aldım ama far anahtarı benimde hoşuma gitmedi aynen sizinki gibi farları açınca bütün iç aydınlatma sönük yandı bende içini açıp sis butonunu lehimle söküp orjinaline taktım ama benim aracımda sis farı tesisatı hazırdı sadece sis farlarının yerlerini kestim farları taktım ardından far anahtarı role ve sigorta taktım ve sis farlarıma orjinal bir şekilde kavuştum

ne kadardı yan sanayi sisli anahtar ?

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadardı yan sanayi sisli anahtar ?

100 tl ye aldım yansanayi ama alman malı nasıl alman malıysa beni sinir etti orj far anahtarını takıyorum farları açıyorum iç aydınlatmalar normal ama yan sanayi yi takıyorum açıyorum farları sanki ayarlar en kısıkta ve far anahtarı üzerinde hiçbi ışık yanmıyordu

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ben de 100 liraya aldım yan sanayiyi aynen arkadaşınki gibi çok sönük yaktı iç aydınlatmaları. OpelGM'nin elinde TRW marka olmadığı için yan sanayi gönderdiler. Bendeki orjinal far anahtarının üzerinde de TRW yazıyormuş.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu far anahtarı değişimi yerine arka sisleri iptal edip bunu öne takılan sislerin kontrolünde kullansak olmazmı? arka sislerin zorunluluğu gibi birşey yok herhalde bildiğim kadarıyla. üstelik göstergede lambası da hazır..

birde sislerin tam yerine oturup aralarda fazla boşluk kalması konusunda endişeliyim. düzgün kesmek için sıkı bir işçilik gerekiyor herhalde. zor kesiliyor mu acaba?

Son düzenleme:

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 100 liraya aldım yan sanayiyi aynen arkadaşınki gibi çok sönük yaktı iç aydınlatmaları. OpelGM'nin elinde TRW marka olmadığı için yan sanayi gönderdiler. Bendeki orjinal far anahtarının üzerinde de TRW yazıyormuş.

evt çok ilgin orjinal far anahtarının üzerinde trw yazıyor gm ninde barkodu var

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu far anahtarı değişimi yerine arka sisleri iptal edip bunu öne takılan sislerin kontrolünde kullansak olmazmı? arka sislerin zorunluluğu gibi birşey yok herhalde bildiğim kadarıyla. üstelik göstergede lambası da hazır..

birde sislerin tam yerine oturup aralarda fazla boşluk kalması konusunda endişeliyim. düzgün kesmek için sıkı bir işçilik gerekiyor herhalde. zor kesiliyor mu acaba?

walla tamponu söktüm eve çıkardım, arkada izleri var zaten o izlerin üzerinden cd kalemi ile geçtim ve o çizginin içinden kesmeye çalıştım çizginin üzerinden sakın kesmeyin içinden kesin ben maket bıçağının keseceğini sanıyordum ama kesmedi kırıldı çok sert bi plastik sonra aldım eline bıçağı bıçakla kestim ama 2 hafta oldu hala bıçağı nasıl tuttuysam sağ işaret parmağım ağrıyo neyse kestikten sonra düzeltmek için zımpara kullanın ben ahşap zımparası aldım en kalınından onunla çizgiye kadar sıfırladım çok düzgün oldu resmen orjinal hazır tampon sanırsınız resim çekemedim keşke çekseydim

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tip işlerde açıkçası her konuda tam emin olmadan girişmek istemiyorum. elimde kalmasından korkuyorum açıkçası. ama açıklamalarınız gayet net. resimlere bile gerek yok. teşekkür ederim. elektrik bağlantılarında herhalde pek bir sorun olmaz...