Astra G Polen Filtre Kabini Civarındaki Soketli Kablo ?

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst tarafta kalıyor. eğilip bakınca klape yeri ızgara şeklindeggözüküyor hemen yanında da resimde gördüğünüz motor var.

Cuma günü kabloyu taktım fakat taktıktan sonra çalışmadığını farkettim eğildim baktım ve malum sorun başıma gelmiş. Klape kırılmış, motor hareket ediyor kapak haraket etmiyor. Bu motor ilginç bir şekilde arabanın kontağını açtığımda çalışmaya başlıyor :) kapağı fırsatım olursa hafta sonu değiştirmeyi düşünüyorum tabi sökebilirsem deneyeceğim bakalım. Fakat bu motor bu kapağı tekrar kırar mı bilemedim ? Sizin hala kablo kesik mi duruyor? yoksa kapağı değiştirdiniz mi ?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cuma günü kabloyu taktım fakat taktıktan sonra çalışmadığını farkettim eğildim baktım ve malum sorun başıma gelmiş. Klape kırılmış, motor hareket ediyor kapak haraket etmiyor. Bu motor ilginç bir şekilde arabanın kontağını açtığımda çalışmaya başlıyor :) kapağı fırsatım olursa hafta sonu değiştirmeyi düşünüyorum tabi sökebilirsem deneyeceğim bakalım. Fakat bu motor bu kapağı tekrar kırar mı bilemedim ? Sizin hala kablo kesik mi duruyor? yoksa kapağı değiştirdiniz mi ?

Araç içindeki plastik parçalar zamanla sıcak soğuk göre göre esnekliğini yitiriyor. klape ye motor da gereğinden fazla güç uyguladığı için kkırıyor. aracın birçok parçasında plastikler tirnaklarla birbirine geçerek montajlaniyor. Araç eski olunca sökme takma işlerinde illaki kırılan tırnaklar olur. Yeni araçlarda yaptığım sökme takma işlerinde kırılan tırnak görmedim. esnekliği kaybetmedigi icin rahatça sökülüp takılır. Eski klape yi birkaç defa tamir etmeye çalıştım. Bir yeri yaptığımda baska yerden kırılıyordu. Yeni alınca da kırılır diye düşünmüştüm bende fakat yeni taktığım uzun süredir sıkıntısız çalışıyor. Oda zamanla esnekliği kaybedip kırılabilir belki ama neredeyse iki sene oldu problem yok

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler inşallah sökebilirim.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler inşallah sökebilirim.

içeriden vidaları soktukten sonra silecekleri söküp cam ile kaput arasındaki plastik parçayı çıkart. havalandırma mazgalının orda da bir vida var. forumda sökülmesi ile ilgili görseller var fakat ben resimlere baktığım halde içeride çok uğraşınca dışarıdakini unutmuştum. aklında olsun o tek vida yüzünden sökemeyecem diye vazgececektim.