Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

zihni444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle emeği geçen arkadaşlara teşekürler resimdeki gibi devreyi yapıp araca taktım çok güzel oldu ayrı bir güzellik oldu kumandayla camların kapanması, bu pazar inş iç dış hava sirkülasyon klapesi sökeceğim bakalım nasıl olacak

mistik-8585

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çift kilitleme yardım

tüm malzemeleri aldım. fakat işe nerden başlayacağımı bilmiyorum. artı eksi uçları gösterilmiyor aldığım ürünlerde. 5 amperlik röle aldım bunun bir sakıncası olur mu. yanlış yapmamak için tam olarak öğrenip öyle parçaları lehimlemek istiyorum

camkinoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
701e78e83c1317973c4fc783fd207165.jpg
103d637b8debe7e9f616ffd891822790.jpg
41165bd61bd964fd4b28494a078f6776.jpg

Turuncu kırmızı ve siyah kobloları hangi renge bağlamam gerekiyor mkoca26 emeğin ve yardımın için teşekkür ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk

mistik-8585

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beceremedim

devreyi yaptım. resimde gösterilen kablolara bağladım. sonra arabanın dört camını açtım. arabadan çıktım kapıyı kapatıp çift kilitleme yaptım tüm camlar kalktı. ikinci denedim oldu üçüncüde de oldu. tamam oldu bu iş dedim. bu sefer arabanın içindeki şoför mahali cam kontrol tuşlarının arka camlar için olanına bastığımda arka camların otomatik olarak kalkmadığını gördüm, basılı tutmam gerekiyordu kalkması için. tekrar hafızaya alması için otomatik kapanmayı bir süre teker teker basılı tuttum. yine düzelmedi.. devreyi sökersem düzelir belki dedim. söktüğümde düzeldi. sonra geri taktım devreyi. aynı kablolara. fakat bir daha hiç beceremedim. camlar hiç kalkmadı kendiliğinden.. eski halinde şu an tuşlara bastığımda çalışıyor eskisi gibi.. ama çift kilitlemede başarılı olamadım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:52 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:19 ----------

mkoca26 kardeşim. bir tane de bana yapabilir misin devre..?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:52 ----------

camkinoz. bu devredeki şu sarı olan parçada kaç bacak var..

Son düzenleme:

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
devreyi yaptım. resimde gösterilen kablolara bağladım. sonra arabanın dört camını açtım. arabadan çıktım kapıyı kapatıp çift kilitleme yaptım tüm camlar kalktı. ikinci denedim oldu üçüncüde de oldu. tamam oldu bu iş dedim. bu sefer arabanın içindeki şoför mahali cam kontrol tuşlarının arka camlar için olanına bastığımda arka camların otomatik olarak kalkmadığını gördüm, basılı tutmam gerekiyordu kalkması için. tekrar hafızaya alması için otomatik kapanmayı bir süre teker teker basılı tuttum. yine düzelmedi.. devreyi sökersem düzelir belki dedim. söktüğümde düzeldi. sonra geri taktım devreyi. aynı kablolara. fakat bir daha hiç beceremedim. camlar hiç kalkmadı kendiliğinden.. eski halinde şu an tuşlara bastığımda çalışıyor eskisi gibi.. ama çift kilitlemede başarılı olamadım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:52 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:19 ----------

mkoca26 kardeşim. bir tane de bana yapabilir misin devre..?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:52 ----------

camkinoz. bu devredeki şu sarı olan parçada kaç bacak var..

Rölede beş bacak var hocam. Devre basit yapıp çalıştırdıysanız ve sonra çalışmadı ise ya yanlış kablolara bağladınız ya da devre elemanlarını kontrol edin sorun onlardadır.

Son düzenleme:

mistik-8585

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlattığım gibi oldu. önce çalıştı. arka camlar içerden çalışmayınca devreyi söktüm. sonra arka camlar eski haline döndü.. devreyi tekrar aynı kablolara bağladım.. fakat bu sefer hiç olmadı.. kaç defa söküp taktım olmadı. benim röle sekiz bacaklı

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
O zaman 5 bacaklı bir röle kondansatör ve diyot var tekrar devre elemanlarını alıp yapmanızı öneririm.

mistik-8585

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın alacağım Alix hocam. peki beş bacaklı bağlantısını ayrıntılı olarak yazabilir misiniz eğer biliyorsanız size zahmet...

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Hocam yukarda zaten var devrenin çizimi ona bakarak lehim yapın. Bende yazsam yukardakinin aynısını yazacam.