Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

bilalinki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kablolar

slm bağlantı yaptığım kablolar doğrumu emin değilim siyah-mavi ve kırmızı-mavi bu iki kabloyu dokandırınca kilit kapanıyor ikinci kez dokanınca camlar kalkıyor kablolar doğrumu yardımcı olursanız sevinirim...

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlantıları aracınızın modeline uygun olan renklerde tamamlayın. Konu içerisinde mevcut bağlantı şemaları modele göre. Sonra sağ yolcu kapısını açıp kapatın ve kumanda dan kapıları 2. kez kilitleyip kontrol edin. Cam kaldırma çalışıyorsa bağlantı yaptığınız kabloları bantlayın güzelce izole edin orayı kapatın.

DARIUS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a hayırlı bayramlar. şu adı geçen videoyu oku oku bulamadım bir türlü. link verebilecek var mı?

erSin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a ArkadaşLar Bu İşi Bursa'da Yapacak Arkadaşlar Var mi Yada Yapan Bir Yer
Opel Astra Classic 1.6 twinport 2006 model araçima bende yaptirmak istiyorum.
Yardimci olursaniz sevinirim.

unalov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buradan öğrendiğim bilgilerle iki gün önce 8 bacaklı role ile cam kapama işlemini gerceklestirdim sorunsuz çalışıyor herkese teşekkürler..

uyuzboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda bugün devreyi tamamlayıp arabaya takmaya çalıştım anca merkezi kilit sigortasını attırmayı başararak eve geldim. Allahtan yedek sigortam vardı degiştirdim.
devre fotografta gördüğünüz gibi leyimler biraz bol elimi korkak alıştırmadım :) bukadar oldu işte idare ediverin. devre dogrumu emin degilim yardımcı olursanız sevinirim

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün itibari ile cam kaldırma işlemini uyuzboy nickli arkadaşımın katklıları ile işlemleri yapıp araca taktım ve sorunsuz çalıştı
malzemeler
1 - 12 v role 4078 ( bunun dışında kiler olmuyor ) resimdeki gibi olacak özellikleri
2 - 16 volt kondansatör
3- iki adet 1n 4001 diyot

yapılan işlemler
8 bacaklı roleyi resimde numaralı sisteme göre kendimize çeviriyoruz
4 ve 13 ü birleştiriyoruz ve 8 ve 9 u birleştiriyoruz sonra 16 ve 13 ü birleştiriyoruz.
16 volt kondansatörün - (ekesi ucunu) 13 ve 4 ile birleştirdiğimiz yere lehimliyoruz + (artı ucunu) 8 ve 9 ile birleştidiğimiz yere lehimliyoruz
1 ve 8 in ucuna diyotları lehimliyoruz ( diyotları lehimlerken resme dikkatli bakın işaretli kısımlar ucu roleye bakacak ) bu işlemleri yaptıktan sonra kabloları ucuna tutturuyoruz diyotların
son olarakta resim de görüldüğü gibi 13 ün oraya şaseye takılacak kabloyu tutturuyoruz işlem tamam dır
araca taka bilirsiniz :)
araca takmak için se sağ tarafta merkezi kilit sisteminin kabloları var resimde görüldüğü gibi
kondansatörün + artı ucundan çıkıp diyotlara kadar devam edip kablo ile sonlanan yere arabada ki KIRMIZI MAVİ kabloya
diğer diyotun üzerinde ki kabloyu MAVİ SİYAH a
kondansatörün orda ki kabloyu da kahve rengine yani ŞASE ye bağlıyoruz
( şase kablosun diğerlerine göre kalın bir kablo )

bu işlemleri yaptıktan sonra mutlaka şöför ve ön yolcu kapısını açıp kapatın sonra deneyin

takıldıgınız yer olursa bana ulaşa bilirsiniz yardımcı olurum
bilgi paylaşıldıkça güzeldir. :)

Ekli dosyalar

• IMG-20160213-WA0004.jpg
    IMG-20160213-WA0004.jpg
    42.4 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG-20160213-WA0058.jpg
    IMG-20160213-WA0058.jpg
    84.9 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG-20160213-WA0011.jpg
    IMG-20160213-WA0011.jpg
    8.6 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG-20160213-WA0001.jpg
    IMG-20160213-WA0001.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 72
  • sag taraftaki merkezi kilit sistem yeri ve kabloları.jpg
    sag taraftaki merkezi kilit sistem yeri ve kabloları.jpg
    97.9 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:

yargic666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım lütfen

arkadaşlar konuyu eksiksiz okudum devremi yaptım. belirtilen yeri açtım. kapı tarafınıda denedim ama olmadı. diğer yolcu tarafı önündeki kapağı açarak orda daha çok uğraştım. aracım 99 model 1.6 16v hb. x16xe kodlu motor. resimlerde aşağıda. ne yaptıysam çalışmadı. bi bakıp nerde yanlış yapıyorum söyleyebilirmisiniz. kapım anahtarı çevirince camları kaldırıyor. belirtilen şekilde mavi siyah ve kirmızı mavi kabloları bağlıyorum sonra şase kablosuna bağlıyorum. röleden çıt çıt ses geliyor ama camları kaldırmıor. br diğer konu ise kahverengi mavi kablo yok. yani hiç bi yerde yok. onun yerine sarı kırmızı, kahverengi beyaz gibi kablolar var, resimlerdede görebilirsiniz. şimdiden teşekkürler ilgilenenlere..

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şoför kapısını açıp kapatın sonra tekrar deneyin. Been sağ kapının oradan yapmıştım bağlantı. Sonra kumandayla kapattım ama olması. Şoför kapısını açıp kapattım tekrar denedim oldu :)