Astra G orjinal olmayan kumandada 2. kilit

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 1 yıl önce 2004 model comfort astra g aldım kumandası orjinal değildi farklı bir kumanda vardı bu kumanda sadece 1 kere kilitliyor ama 2. kere kilitlemiyor sadece anahtarla çevrilince ikinci kere kilitleniyor ama bu seferde kumanda açamıyor yine anahtarla açmak zorunda kalıyorum bir iki yere sordum orjinal değil diye olmaz dediler geçiştirdiler. Bugün bu forumda cengiz abiyi arayınca o 2. kere kilitlenir yapan iyi yapamamış dedi bunun çözümü nedir kendim birşey yapabilirmiyim? araçta alarmda var ???

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Alarm sistemi ve kumandan ile alakalı. Alarm sistemin ikinci kez kilitlemeye bastığında, 2. kez kilitlere beni kilitle sinyali yollamıyor düşüncesi geliyor akla ama bu seferde açmaya bastığında açması lazım. Merkezi kiliti yanlış yerden bağlanmış düşüncesi de olabilir.

Ya bağlantı hatası ama nasıl bilemedim yada uyumlu alarm lazım. Yani kilitleme düğmesine her bastığında kilitlemeye çalışmalı aracını. Gene şahsi fikrim gereksiz bir özellik, zaten immobilizer var. aracın içine de camı kırarak giriyorlar, kapı ile uğraşmadan. Yeni Opellerde çift kilitleme kaldırıldı. Tek esprisi bagaj açılmıyor içerden, onu da koltukları kırarak arkaya bakıyorlar. Hırsızlık sanatı da ele düştü.

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu şu 4 cam otomatik kaldırma espirisi yüzünden istiyorum yoksa gerek yok ihtiyaçta yok uyumlu alarmla olur diyorsan birde öyle araştırayım :S kafama takıldı çok ters bir mantıkta çalışıyor alarm yanlış yere bağlanmış gibi geliyor banada

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
bunu şu 4 cam otomatik kaldırma espirisi yüzünden istiyorum yoksa gerek yok ihtiyaçta yok uyumlu alarmla olur diyorsan birde öyle araştırayım :S kafama takıldı çok ters bir mantıkta çalışıyor alarm yanlış yere bağlanmış gibi geliyor banada

Sol ön yerine, Kilite Sağ önden tetik vermiş olabilirler. %99 öyledir. Sağ ön kapıdan anahtarla çift kilitlemeye çalışsana. sanırsam olmaz, olmuyorsa Sol yerine sağdan bağlamıştır.

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün aracımı bir oto elektrik merkezi kilit v.s. üzerine bir dükkana götürdüm adama söylediğim anda "orjinal kumanda değilse 2. kilit çalışmaz" dedi bu konuda deneyimi olan arkadaşlardan fikir alırsam çok daha iyi olacak

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Tek kilit ve çift Kilit sinyalinin kablosu ayrıdır.
Orjinalde sen kumandandan kapatmaya 1 kes bastığında 1 kablodan kapatma
2.kez bastığında 2. kablodan çift kilit sinyali gönderir.

Sonradan takılanda çift kilit özelliği olmadığı için her basışta aynı uçtan yani 1. kablodan sinyal gönderiyor. 2. kablo boştadır.

Sen kapıdan çift kilitleyince muhtemelen kapının içindeki merkezi kilit mekanik olarak 2.kabloya yol veriyor ve kumandanın bağlı oldugu 1.kablodan sinyal göndermeye çalışıyor ama erişemiyor.

Çözüm. Şu andaki kumanda beyninin ayrı sinyal gönderme ihtimali olmadığı için Sonradan takınan beyinden kilit ucunu bulup aracın çift kilit ucunuda o uca bağlayıp denemek gerek. Bu durumda 2 uçtanda voltaj gideceği için ya tek basışta artık çift kilitleme yapar. Yada Kapı içindeki anahtarlama tek kilit olmadan çifti engellerse esksi gibi çift basmada kilitler. Emniyet için araya diyot koymanda fayda olur.