Astra G için uygun kompenant

jaws35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teybimi değiştirdim.Pioneer Deh-9350SD aldım. Orjinal hoparlörleri yetersiz geldi.Kapılarda sesi biraz açınca zırıldama yapıyor. Ön ve arka hoparlörlerin ölçüleri nedir,hangi marka kompenant almak gerekir...tavsiyeniz ne olur...

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger anfi ve bas kullanmayacaksan kompenent alman anlamsiz olur kompenentte sadece mid ve tiz seslerini alirsin. bas pek alamassin sana tavsiyem eger anfi bas olayina girmek istemiyorsan hertz in koax dedigimiz hoparlorleri var aracin kolonlarini bunlarla degistirebilirsin. ben denedim ve gayet memnun kaldim... tavsiye ederim....

jaws35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sony mono anfi, sony1500W bas, kapasitör var. bunları her zaman takmıyorum.kutuda olduğundan sök tak yapıyorum. orjinal hoparlörde bazen cızırtı oluyo.
pioneer ts-g1022i 2 yollu hoparlör buldum 190w 4 adet alsam fazla mı olur çifti 90-100tl arası

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu noktada ben de fikrinizi almak isterim. Bende de aynı standartlarda bir teyp var, derdim doygun ve temiz ses almak. Sizce orijinallik bozulmadan kullanılabilecek en uygun hoparlörler nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. Bir yerlerde JBL GTO 6507C 16.5cm KOMPONENT demişler, mevcut yuvaya uyar mı?

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önler 16cm arkalar 13cmdir bu boyuttaki(öne 16.5cmde olur) bütün hoperlör ve compenant setleri uyar.. Compenant olunca tizleri de üst kısımdaki orj. tiz yerlerine sıcak slikonla yapıştırıyorlar..

orj. hoperlör vida yerleriyle sonradan takılanların vida yerleri tutmaz ya kapı sacı delinir yada kıyamayıp adaptörlerden alabilirsiniz.. Bazı hoperlörler diğerlerine nazaran daha kalın oluyor cama dokunma ihtimali olabiliyor o zaman adaptör kullanmak zorunda kalıyorsunuz zaten...

sak-2902.jpg

Son düzenleme:

dionisus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için teşekkürler. Bugün sordum, adaptörlerin çiftine 50 lira dediler, sinirim bozululdu. Patlak orijinal hoparlör bulabilir miyim acaba?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 3 kuruşluk malzemeye yüksek fiyat çekiyorlar maalesef.. Ben sizin aracınızın aynına sahipken o zaman ki JBL'in en ucuz compenantlarını kapıya yeni vida yerleri açarak sorunsuz kullanmıştım...

yok delmem derseniz adaptörleri yurtdışından daha ucuza bulabilirsiniz

önler için
http://www.ebay.de/itm/OPEL-Astra-G-Lautsprecherringe-Adapterringe-8-467-/150496837836?pt=Subwoofer_Boxen_Zubeh%C3%B6r&hash=item230a4f80cc

arkalar için
http://www.ebay.de/itm/OPEL-Astra-G...t=Subwoofer_Boxen_Zubehör&hash=item230a4fb24f

ikisini aynı anda alırsanız ayrı ayrı kargo vermenize gerek kalmıyor 24,88euroya geliyor 4ü.. Türkiyede 2sine 50 vereceğinize, 4ünü 60tlye alırsınız

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
alternatif bir yöntem:
bir kartona hoparlörlerin çevresinden şablonlarını çizin.
marangoza gidip 1 cm lik suntadan kestirin.
vida yerlerini de işaretleyip deldirin.
yaklaşık maliyet 10 tl olur:D

Son düzenleme: