Astra g fren diski seçimi...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren balatalar ini yeni değiştirdim 48 binde . Bosh marka aldım bulsaydım trw alırdım. Disk torna ya girmedi. Ne ses var ne frenlemede problem.;)

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ateyi 125 den aldım lokum gibi

bence sorun balatada değil diskde, gm nin orjinal araçlara ses yapan balata takacağını sanmam, diski değişeceğim önce ama neyle değiştireyim?

arkadaşın bahsettiği fren rodajını da yaptım hala ses var, yeni balatalar bir süre ses yapar diyorlar, acaba sesin yokolması birkaç bin km sürebilir mi?

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren balatalar ini yeni değiştirdim 48 binde . Bosh marka aldım bulsaydım trw alırdım. Disk torna ya girmedi. Ne ses var ne frenlemede problem.;)

bende frenlemede problem yok frenler çok iyi tutuyor ama işte ses var, sizin diskler ne marka biliyor musunuz?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sorun balatada değil diskde, gm nin orjinal araçlara ses yapan balata takacağını sanmam, diski değişeceğim önce ama neyle değiştireyim?

arkadaşın bahsettiği fren rodajını da yaptım hala ses var, yeni balatalar bir süre ses yapar diyorlar, acaba sesin yokolması birkaç bin km sürebilir mi?
Arabanin ustundr gelen orj. Balatalar belli km sonra ses yapmaya baslamisti bende.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosch balata ile gm disk ses yapmıyor demekki... acaba bendeki diske bosch balata taksam ses kesilir mi? gm balatayı da yeni aldık ya neyse sesi keserse değiştirmeye değer bence... bir ara disklerin markasına bakmalı...

ghost 06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben diskerle beraber bosch marka takmıştım,taktıktan sonra ses yaptı gittim garanti kapsamında değiştirdiler.sonra tekrardan aynı şekilde ses yapmaya devam etti.sorun çözülmedi en son çareyi GM Marka balata takarak buldum.Takalı 6 ay oldu şuana kadar hiç bi sıkıntı yok.GM Yİ Tavsiye ederim.Ama disklerinizde yine de bi baktırın derim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosch balata ile gm disk ses yapmıyor demekki... acaba bendeki diske bosch balata taksam ses kesilir mi? gm balatayı da yeni aldık ya neyse sesi keserse değiştirmeye değer bence... bir ara disklerin markasına bakmalı...

Bence fazla kafana takma boş yere masrafa sokarsın kendini.Biraz daha kullan iyice alışsın balatalar.Bi de balata spreyi ile iyice temizle belki zamanla geçer

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle de kafaya takılmayacak gibi de değil ki, cik cik guk guk... böyle de araba kullanılmıyor...