► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astraelektriklipedal.jpg

Gaz pedalına eğilim bakın. Eğer böyle ise elektroniktir.

ilginiz için teşekkürler öncelikle.sanayiye gitmeden ben kendim bakabilirmiyim peki telli mi elektronikmi diye ve aracın neresinden bakabilirim...

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sezgin bey merhaba;
bence bi yerde bişeyleri yanlış yapıyorsunuz. ruhsatınızda motor kodu yazmaması imkansız diyebilirim. eğer yazmıyorsa ruhsatınızda eksiklik yada hata var demektir. aracınız kaç motor bilmiyorum.
ama eğer 1.6 ise X16XEL ya Z16XEL diye başlayan bir kod olması lazım.
eğer 1.4 ise X14XEL ya Z14XEL diye başlayan bir kod olması lazım. bu kodun ruhsatınızda motor kodu kısmında yazıyor olması lazım. ruhsatınızı tarayıp yada görünen bi fotosunu çekerseniz sevinirim. eğer motor kodu yoksa ruhsatta hata var demektir.

Son düzenleme:

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim araçta ecu soketini kontrol etmek için çıkarmaya çalıştım ama çıkaramadım.
üzerinde metal bi kelepçe benzeri bişey var,açmaya çalışıyorum ama çıkaramadım.
bunun bi püf noktası var mı acaba ?

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında basit ama tarif etmesi zor. Soket üzerindeki siyah plastik kısmı sonuna kadar çekmen gerekiyor. Zaten çektikçe soket çıkacaktır.

arkadaşlar benim araçta ecu soketini kontrol etmek için çıkarmaya çalıştım ama çıkaramadım.
üzerinde metal bi kelepçe benzeri bişey var,açmaya çalışıyorum ama çıkaramadım.
bunun bi püf noktası var mı acaba ?

sezgin1482

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sezgin bey merhaba;
bence bi yerde bişeyleri yanlış yapıyorsunuz. ruhsatınızda motor kodu yazmaması imkansız diyebilirim. eğer yazmıyorsa ruhsatınızda eksiklik yada hata var demektir. aracınız kaç motor bilmiyorum.
ama eğer 1.6 ise X16XEL ya Z16XEL diye başlayan bir kod olması lazım.
eğer 1.4 ise X14XEL ya Z14XEL diye başlayan bir kod olması lazım. bu kodun ruhsatınızda motor kodu kısmında yazıyor olması lazım. ruhsatınızı tarayıp yada görünen bi fotosunu çekerseniz sevinirim. eğer motor kodu yoksa ruhsatta hata var demektir.

Yanlışlık yok imkansız diyorsunuz buyrun koyuyorum ruhsatın fotosunu şimdi siz bana ruhsata bakarak motor kodumu söyleyin...

Ekli dosyalar

• IMG_2171.jpg
    IMG_2171.jpg
    53.6 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG_2172.jpg
    IMG_2172.jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 108

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor no ile baslayan kismin basindaki 2 mi :) z degilde 2 ise gercekten cok enteresan hocam opel boyle bir motor yaptimi ki

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:53 ----------

Ama ruhsata bakmadan sunu soyleyebilirdim.araciniz elektronik gaz pedalina sahip degil 2001 den sonra var elektronik gaz kelebegi ve pedali

sezgin1482

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor no ile baslayan kismin basindaki 2 mi :) z degilde 2 ise gercekten cok enteresan hocam opel boyle bir motor yaptimi ki

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:53 ----------

Ama ruhsata bakmadan sunu soyleyebilirdim.araciniz elektronik gaz pedalina sahip degil 2001 den sonra var elektronik gaz kelebegi ve pedali

evet %100 2 elimde ruhsat...

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın motor kodunda bir sorun var. opelin böyle motor kodu yok. kontrol ettirin muayenede sıkıntı olmasın.

sezgin1482

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın motor kodunda bir sorun var. opelin böyle motor kodu yok. kontrol ettirin muayenede sıkıntı olmasın.

muayenede sorun çıkmadı ya

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:52 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:45 ----------

astraelektriklipedal.jpg

Gaz pedalına eğilim bakın. Eğer böyle ise elektroniktir.

Gaz pedalına baktım fotoğrafta çektim senin paylaştığın fotoğrafa pek benzemiyo gibi...Elektronik değil galiba :(

fotodaki kırmızı hortum nedir acaba? şimdiden cevaplar için yardımlarınız için teşekkürler...

Ekli dosyalar

• IMG_2173.jpg
    IMG_2173.jpg
    36.2 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleme: