► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 2002 model manuel şanzıman içerde tesisat vardı kolla müşürü alıp kendim taktım. Sonra servisede tech2 ile aktive ettirdim şu an kullanıyorum.

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokmu babayiğit! :) benim 2005 astra g 1.4 xep motora takacak. 2 senedir uğraşıyorum yapamadım. beyinde bulamadım yerini....

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
x20dth dizel efsane

Arkadaşlar 2000 model Vectra B dizel aracım var X20DTH motor
bu araca KONYA da Cruise Control taktırabileceğim bir yer var mı ?

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son adam

Genelde böyle oluyor
ben mesaj yazınca artık kimse mesaj yazmıyor
en son mesajı ben yazmış oluyorum
son adam

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)

Sıkıntılı bi konu da o yüzden takılmış örnek araç varsa o kişiden yardım alabilirsin. Değilse servis ve ustalar genelde olmaz deyip atlatıyolar. Hazır tesisat varken kolu ve müşürü kendim takmışken adamlar sadece tek 2 den aktif edecekler ona bile binbir türlü sıkıntı çıkarıyolar. Gerçekten anlayan ve yardımcı olmak isteyen usta bulmak çok zor onu bulman lazım. çünkü bu işi bir angarya olarak görüyolar genelde.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 dti e cc takan olmadı o yüzden sanırım cevap verilmiyor.yapacağınız ilk iş aracın motor koduna göre ecunun cc şemasına tıs den bakmak pc de şu an yok program bakardım yoksa.büyük ihtimalle takılıyodur dizel vectra b cc lü youtub da görmüştüm
programı indirip kendinizde bakabilirsiniz TIS die aratırsanız

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet hocam x motor z motor durumu sözkonusu cc takılması için. bildiğim kadarıyla cc takılması için aracınızda gaz teli yerine elektronik sistem olması gerekiyor. yani gaz teli olan araçlara takılmıyor. z motorlarda sistem elektronik olduğundan onlarda sıkıntı olmuyor takılıyor. örneğin astra elegance z16xep - astra gl x16xep

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
x20dth

Yalnız şöyle bir durum var benim araba dizel
avrupa sitelerinde gördüm aynı motor kod adlı araçlarda cc vardı işte ben o yüzden diyorum o araçlarda varsa benim araca da takılabilir diye

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2000 model Vectra B dizel aracım var X20DTH motor
bu araca KONYA da Cruise Control taktırabileceğim bir yer var mı ?

vectrabcc.jpg

aracınız için tis 2000 programından şemaları inceledim. cruise control bağlantısı yapılabiliyor. siz bunu zaten biliyormuşsunuz. konyada bu işi yaptırabileceğiniz bir yer var mıdır bilmiyorum.

ben sistemden bahsedeceğim biraz. sizin aracınızın cruise control sistemi z kodlu motorlardan farklı. yani astra g ve corsa c cruise control devreleri size uymuyor. sizin aracınızda k14 control unit-cruise control olması lazım. eğer ki varsa işiniz daha da kolaylaşır. yoksa parça masrafı çıkarır diye tahmin ediyorum. tis'ten bakacak arkadaşlar size daha fazla yardımcı olabilir. devre şemasını eklememdeki amaç cc sistemini kendisi bağlamak isteyen arkadaşlara örnek olması.