► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara için de bildiğiniz servis var mı yapan ,yada ankarada yardımcı olabilecek arkadaş ?

hayrettinmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cruise control olayı abartılarak anlatıp takılması zormuş gibi gösteren servislere aldanmayın. bunun için illaki cruise control kolu bile almanıza gerek yok. basit bir cam kaldırma düğmesi ile yapabilir yada iki düğmeye aynı anda basıp beyne zarar vermem derseniz iki basit buton da kullanabilirsiniz. çalışma sistemi basit. ben yan sanayi sıfır cruise control kolunu 45 tl ye aldım. ancak debriyaj mişürünün yan sanayisi olmadığı için 40 tl ye orjinalını aldım. orjinal kolun içerisinde hiçbir elektronik sistem yok. benim arabam 1.6 elegance olduğu için iç tesisat hazırdı ve sadece motor beynine giden kablo ile iç tesisat arasını tamamladım. eğer benim aracın üzerinde orjinal tesisat olmasaydı kol bile almazdım. bunları almadan önce para vermeden serviste cihazla cruise control sistemini aktif ettirdim. motordan kablo çekerek kabloları el ile birbirine değdirerek çalıştığını test ettikten sonra malzemeleri aldım. daha öncedeki sayfalarda arkadaşlar nasıl takıldığını güzel anlatmış. ben de o bilgilerden faydalandım. ilk başta bana da karışık geldi ama aslında takınca basit olduğunu anladım. arkadaşlar daha sonra takılışını basitçe size resimle anlatabilirim. siz sadece özel ve ya yetkili serviste aktif ettirin yeter.

hayrettinmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tolga bey umarım bu hazırladığım resim biraz olsun çalışma sistemini daha rahat iyi anlamanızı sağlar. ben yetkili servis olan opis otoya gittim ve rica ettim. giriş kaydı yaptırmadan direk servis bölümüne gittim. aktif hale getirdiler ve para almadılar. 40 tl kol ve 40 tl mişürü 80 tl ye hallettim. 10 tl de kablo ve bantlar tuttu. isterseniz kol yerine cam kaldırma düğmesi kullanarak 20 tl ye bile cruise control sahibi olabilirsiniz. kolu Gölbaşı fabrika caddesinde bulunan opel yıldız otodan aldım . makromarketin arka sokağında. 03124852835-36-37-38 numaralı telefonlardan olaşabilirsiniz. bence parçaları almadan önce cruise controlü aktif ettirin. kablolar ile test edin. daha sonra parçaları alırsınız.

Ekli dosyalar

• Cruise Control 1.jpg
    Cruise Control 1.jpg
    104.6 KB · Görüntüleme: 202

tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim en kısa zamanda halledicem..

ZIPKINCI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç 2003 Enjoy tesisat direksiyona kadar getirilmemiş fabrika tesisatı galiba vestanozun orda son bulmuş ama vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda x 120 soketinden pinleri bulup soketi söküp doğru kablolardan içeri hattı aldım ... tl maliyetle tesisatı çektim arkadaşımda opel servisinde bana yardımcı oldu aktf hale getirdi sonuç olarak rahatına diyecek yok hemen hemen her yerde kullanıyorum.teşekkürler

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
X71 Ecu soketindeki 44 nolu pin i bulmak icin foto veya semasina ihtiyacim var.
Yardimci olacaklara simdiden tesekkurler..

ZE-61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar İzmit Körfez Sanayi Sitesinde Sarılar Oto-Yusuf Usta'yı bulursanız cruise control konusunda size yardımcı olacaktır. Kendi aracıma (Astra G 2001 Elegans. Z16XE) cruise control dün taktırdım. Aracımda sistem hazır değildi. Ecu'dan kablo çekerek 3 saatte işlemi bitirdi. Gayet memnunum. İzmit civarında olan varsa Yusuf ustaya gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz (Uzun yıllar Ek-Can Yetkili serviste çalıştıktan sonra kendi yerini açtı). Hem cruise controlü hem de Yusuf Ustayı şiddetle tavsiye ediyorum. . Bana maliyeti şöyle. Kol = 150 TL + Müşür= 72 TL + işçilik. Herkese kazasız sürüşler dilerim.