Astra Classic III 3000 Devir Hızı

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yeni olduğu içindir :) yada siz yüksek motordan geldiniz :D yahu bu araç ilk başta 150 160a anca çıkıyordu7bin 8bin km den sonra kendine geldi şimdi şak diye 160u görüyor namussuz :D

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende mayıs ayında classıc 3 aldım aynı durumdan bende şilayetçiyim arabam 3400 km ve ileride açılma yada bir değişiklik olur mu bilme ama gerçekten arabada 260 kadran var ve 100 geçtiniz mi 3000 deviri geçmeye başlıyorsunuz bu bence bir araba için olumsuz bir durum beni en çok sıkan durum bu

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu başlığı okuduktan sonra biraz gözlem yaptım. 120-130 km 'ye 3500 devir civarlarında ulaşıyor. (Önceki Astra G aracımda da aynıydı, 140 km'ye 4 bin devirde ulaştığımı hatırlıyorum).
TEM'de düz yoldaydım, yol bilgisayarında anlık tüketim 7 litre civarlarındaydı (7.1, 7.2, 6.9 vs.).

Sonra, hız sabitleyiciyi 80-85 km civarı açtım. Anlık tüketim 4.5 litre'lere düştü.

Yani demem o ki, aracın tüketimi ve gidişi 1.6 atmosferik bir benzinli motordan beklenen limitler içinde. 6 vites olsaydı, değişen vites oranlarından bu değerler daha da farklı olacaktı ama şimdilik elde olan bu. :)

hilmi0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buradaki eski opelcilere saygı durmakla beraber bence kesinlikle problem. Daha önce dediğim gibi 120'yi görmem için 3500 devire ulaşmam gerek. Bu da fazla yakıt demektir. Focus HB 2004 araçtan geldim. Ama o aracın seriliği yumuşaklığı bi başka idi. Yanlış anlamayın amacım opeli kötülemek değil. Zaten babamızın fabrikası da değil. Olumsuz yönlerini yazmamız gerek.

hilmi0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yeni olduğu içindir :) yada siz yüksek motordan geldiniz :D yahu bu araç ilk başta 150 160a anca çıkıyordu7bin 8bin km den sonra kendine geldi şimdi şak diye 160u görüyor namussuz :D
Peki hocam 8 binlere kadar nasıl kullandınız. Hangi devirde hangi hızda. Motor açmak için özel birşeyler yaptınız mı? Yoksa normal mi kullandınız. Bir de ilk bin km ile 8 bin km deki yakıt sarfiyatı değişti mi? Düşüş var mı?
Teşekkürler...

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus dizel miydi?

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki hocam 8 binlere kadar nasıl kullandınız. Hangi devirde hangi hızda. Motor açmak için özel birşeyler yaptınız mı? Yoksa normal mi kullandınız. Bir de ilk bin km ile 8 bin km deki yakıt sarfiyatı değişti mi? Düşüş var mı?
Teşekkürler...

devirli kullandım hep. manuel olarak kullanmayı tercih ettim araca bırakmadım böylece daha atik ve seri oluyor araç:) fırsat buldukça bastım 120 130 140.. otobanda çok kullandım istanbul bolu arası ayda 2 kere git gel yapıyordum. ilk başlarda cebimi çok yaktı 180e çıkana kadar yakıyoda yakıyodu ve ıkına ıkına çıkıyordu.. sonra zamanla araç alıştı ve yüksek hızlara daha çabuk çıkmaya başladı ve yakıt sarfiyatı azaldı..

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haziranda aldım.İlk zamanlarda bendede aynı sorun vardı.Sonra normale döndü.Tekirdağ istanbul arası 110-120-130 - 140 km hızla 2 sefer gittim geldim.Aracın motorunun açılması denen şey gerçekleşti bendede.Şimdi çok memnunum.Stres yapmıştım bende ona.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avensis 1.6 cc 5. vites 3000 d/d 102 km/s

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ne motoru, ne açılması, ne hızı, 70 model BMC motoru mu bu?
Çıkılan hızla motorun açılmasının filan bir alakası yok. Şanzıman oranlarıyla alakalı.

İlk 5-6 bin km'ye kadar motorun yağ yakması ve yakıt sarfiyatı bir miktar fazla olur ondan sonra düzene oturur.