Arka Emniyet Kemeri İkazı

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka Emniyet Kemeri İkazı

arkadaşlar bende 2010 astra enjoy plus mevcut ve bu arabamda var. ama şu ana kadar hiç bir işe yaramadı. kafanızı meşgul etmeye bile değmez

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
arkadaşlar bende 2010 astra enjoy plus mevcut ve bu arabamda var. ama şu ana kadar hiç bir işe yaramadı. kafanızı meşgul etmeye bile değmez

göstergede var ama çalışmıyor mu yani?

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya bir kez bile sesli uyarı verdigini görmedim. Bildigim kadarıyla araba çalışırken arkada bir kişi emniyet kemerini taktıktan sonra çözerse devreye giriyor. ama hiç deneme fırsatım olmadı. en kısa zamanda bunu deneyecegim. yani mekanizması ön koltuklardaki gibi degil.kişinin ağırlıgına göre duyarlı degil

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
ya bir kez bile sesli uyarı verdigini görmedim. Bildigim kadarıyla araba çalışırken arkada bir kişi emniyet kemerini taktıktan sonra çözerse devreye giriyor. ama hiç deneme fırsatım olmadı. en kısa zamanda bunu deneyecegim. yani mekanizması ön koltuklardaki gibi degil.kişinin ağırlıgına göre duyarlı degil
Arka emniyet kemerleri için sesli uyarı yok.

MK_SpeciaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar 2010 Enjoy PP 1.6 115HP opelim var bende de ilk zamanlar hiç bir ikaz olmuyordu ama bu aralar araca ne olduysa arada sırada sadece sağ arka koltuk için ikaz geliyor, sesli uyarı da yapıyor, ön kemerler gibi değil benzin uyarısı tarzında bi sesi var, ama ne ile alakalı olarak çalıştığını bende çözemedim daha.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MK_SpeciaL link' Alıntı:
Arkadaşlar 2010 Enjoy PP 1.6 115HP opelim var bende de ilk zamanlar hiç bir ikaz olmuyordu ama bu aralar araca ne olduysa arada sırada sadece sağ arka koltuk için ikaz geliyor, sesli uyarı da yapıyor, ön kemerler gibi değil benzin uyarısı tarzında bi sesi var, ama ne ile alakalı olarak çalıştığını bende çözemedim daha.
ikaz da ne diyor peki ve hangi simge çıkıyor ekranda?

MK_SpeciaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=MK_SpeciaL link=topic=1569.msg36775#msg36775 date=1308146018]
ikaz da ne diyor peki ve hangi simge çıkıyor ekranda?
[/quote]

Ekranda 3 Koltuk yan yana görünüyor ve sağ koltuk kalınlaşıp inceliyor ve uyarı sesi geliyor inceden menü tuşuna basınca normal ekrana geri dönüyor. Ama üst tarafta görünen simgelerden uyarı veren koltuk kalınlaşıp incelmeye devam ediyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkada kimse oturmadığına göre bu ikazı vermemesi lazım
servise bir gösterin isterseniz sürekli ikaz vermesi dikkatinizi dağıtır

MK_SpeciaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kimse oturmadığı zaman ikaz vermiyor birisi oturduğunda veriyor ikazı, ama neye göre kime göre veriyor onu bilmiyorum :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bugun arka koltuk kemer ikazını test ettim. dedigim gibi bu ikazın devreye girmesi için arabanın çalışır durumda olması lazım. araç çalışırken biri arka koltuga oturup kemerini taktıktan sonra tekrar çözerse yol bilgisayarı ekranında 3 tane görsel  kemer uyarısı ekranda çıkıyor . hangi kemer çozulduyse onun ışıgı daha parlak yanıp sönüyor ve sesli uyarı veriyor. kemeri takmayıp beklediginizde veya yol bilgisayarı ekranını degiştirmek için cevirdigimiz sinyal kolundaki bölümü hareket ettirdigimizde uyarı ortadan kalkıyor. bilgilerinize