Aracınız Ne kadar yakıyor?

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
combocu_55' Alıntı:
benim combo şehir içi 8.5 lt yakıyor 1.3 cdti olmasına rağmen abi senin vectra ii bence

bende de compo 1.3 city plus var şehir içi 7,2 şehirlerarası 6,5 lt yakıyor. Alırken şehirlerarası 90 km sabit hızla 4,3 lt demişlerdi aradaki farka bakın.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hani 600 demiyimde 550 filan gidiyodur benim astra sehir içi 1.6 16V benzinli 600 de gidiyodur belki denemdim ama senin arabanın böyle 600 700 km yol gitmesi garip bi 800 km daha bekle derim belki düzelir unutmadan yakıt olarak benim tercihim shell den yana bugüne kadar hiç bir sorunla karşılaşmadık

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
LPGde de aynı durum söz konusu:4 tane led ışık var.İlk etapta 3.ışığa düşmesi baya uzun sürüyo,ortalama 80 km falan.Ben de ilk zamanlar ''bi ışıkta 80 km giderse 4 ışıkta 360 km + bi süre de kırmızı yandıktan sonra gider;kafadan bi 400 km yaparım heralde''diyodum.Ama yanıldığımı anladım.Ş.içi olarak bi depoyla (lpg)şu anda max 250-300 km arası gidiyo ... :mad:

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Körmen' Alıntı:
bende de compo 1.3 city plus var şehir içi 7,2 şehirlerarası 6,5 lt yakıyor. Alırken şehirlerarası 90 km sabit hızla 4,3 lt demişlerdi aradaki farka bakın.
ne yaptınız abicim siz yaaa :) .. ben 15.01.2005 tarihinden beri yaklaşık iki yıl oldu.. 2005 model Opel combo city plus 1,3 CDTI kullanıyorum..
Şehir içinde kışın 6.9 yazın 5.7 litreyi, ortalama 6,3 litre
Şehir dışında ise kışın 5.7 yazın 4,5-5 ortalama 5,2 litreyi geçtiğini hiç görmedim...
Ya aracınız da sıkıntı var yada kullandığınız yakıtta..
Ben hız yapmam arabayı devrinde kullanırım ve mümkünse aynı istasyonlardan almak şartıyla OPET ve SHELL den şaşmam (eurodiesel)

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ölçüm Şekliniz Çok Yerinde ve Doğru,
ama kullandığınız BİRİM'ler PEK DOĞRU SAYILMAZ...

Bence Yaptığınız KM'yi aldığınız "benzin miktarı"na(LİTRE) bölseydiniz,
km'de kaç litre yaktığını rahatlıkla hesaplardık...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
İlgine çok teşekkür ederim senden başka soruma cevap veren olmamış !!!:(
Son bi ay içinde 3 kez laptop la ayar yapıldı ama her seferinde usta ''tamam biraz daha kıstım şimdi daha az yakar'' demesine rağmen fazla da bişey değişmedi aslında.İşin garip tarafı bikaç ay önce ş.içi 130-140 ; ş.arası 110 ykr civarı yakan aracım (lpg nin fiyatı o zaman da aynıydı,hatta şimdi biraz ucuzladı) son zamanlarda neden fazla yakmaya başladı anlamıyorum.Özellikle aracım 30.000 km bakımına girdikten sonra daha fazla yakmaya başladı.:eek: Lpg taktırdığım yerdeki usta aracın ecu sundan fazla yakıyo olabilir deyip topu servise attı.Ben de aracımı servise götürdüm.Tech 2 ye bağlayıp kontrol ettik ama bi problem çıkmadı.:good:
Ben anlamadım bu nasıl bi iştir yaaa !?. :mad:

kardeş aynı problem bende de var yeri geliyor 100 yakıyor yeri geliyor 150 benim ustada dedi ki şuan herkez bu şikayetle geliyor aracım çok yakıyor diye lpg yi aldığın yer çok önemli ama ustanın dediğine göre Türkiye geneli lpg eski kalitesinde değil...birde sen nasıl yapıyorsun bilemiyorum ama ben illaki hep full alıyorum yani 10 milyonluk alayım da bitince tekrar alırım yapmıyorum artı hep değişik yerlerden AYGAZ yada AKPET almaya çalışıyorum...birde çok yoğun kalabalık olan istasyonlardan gaz almamaya dikkat et sebebine gelince gaz alan vatandaşların deposu hemen dolsun fazla kalabalık olmasın diye basınç artırıyorlarmış buda hava karışımına ve basınç valflerinin bozulmasına sebep oluyormuş...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta 200 bin liraya kadar düşüyo bazen (şehir dışı değil tabiki) ama 300 de geçtiği olmadı hiç devirli kullanmaya çok ama çok dikkat ediyorum düz yolda giderken ani hızlanmalardan kaçınıyorum araba kesinlikle ve kesinlikle 2500 rpm yi ve 100 km yi geçmiyor onun dışında hava flitlerisini filan genelde temiz tutmaya çalışıyorum vs. vs.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım siz bir de sıralı sistem lpg takın o zaman görün cdti dan bile az yakıyor ben takdırdım herkese tavsiye ediyorum şimdi benzine o kadar para verince gücüme gidiyor kendimi enayi gibi hissediyorum...