aracımın sorunun videosunu çektim Artık anlaşılır herhalde:(

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sorun marş otomatiği bozulmuş,marş motorunun kömürleri bitmiş ve şarj dinamosunun diyotları,bilyası ve kömürleri bitmek üzere.Ayrıca lpg filtrelerini de tıkalı olabilir.Bazı parçalar değiştikten sonra adaptasyon işlemi yapılması gerekir.Aracınıza bu işlemde uygulanmamış.

Son düzenleme:

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun tavsıye uzerıne bı ustaya gıttık şahıs sadece 3-5 defa çalıstırıp dınledı ve dedıkı bogaz kelebegının orada bır sıkntı var bu araba oralardan bı yerden hava alıyor hallederız sızce sebebı bu olabılır mı

omercml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceleride yazdım sorunum devam edıyor kısaca toparlayacak olursam araç corsa b 1.4 16 v x14xe ecotec motora sahip atiker marka lpg li bir araç.
Araç seyir halinde boşa atılınca stop edıyordu bunun için gidilen servis boğaz kelebeği dedi ve temizledi sonra manifoltun içine vida düşürdüler o yuzden manifoldu araç üzerinde uzun uğraşlar sonucu cıkardılar vidayı aldılar.toparladılar o arada buji ve buji kablolarıda değişti orjinalleri takıldı.ne olduysa bundan sonra oldu araç eskişehirin en sogunda sabah 1-2 sanıyede marşa basıp çalısırken ya uzun marş+gaz pedalına basıyorum yada 1-2 marş denemesinden sonra çalısıyor.gözlemlerim; sabah ilk çalısmada devir 500-600-700 diye vayas cıkıyor ve 1000-1100 civarı ilk çalısmadan 10 sanıye sonra kalıyor yola cıkıyorum ılk 1-2 km vites değişimlerimde dikkat ediyorum devir 1500-2000 arası duruyor bıraz yol ve ısınma olunca normale donuyor buda yoktu aracımda.bi yere stop edıp 5-10 dk sonra geldiğimde marşa bastıgım anda alıyor yada denemelik stop edıp basıyorum marş motoru doner donmez alıyor ama stop edıp 2-3 saat sonra gelırsem zorlanıyor.
Benzin pompası değişti fark olmadı eskisini geri taktım
yagı filtreleri değişti
trigeri devirdaim pompası değişti
ısı sensoru ve oksıjen sensoru değişti
bujılerı yenı cıft tırnak kablolar orj gm değişti
egzoz sistemi katalizor dahil kople değişti( ordada kazık yedik bilgisizlıkten katalızoru bosuna değiştirmişiz yerine boş bı kovan takıldı)
bunlar bu arıza ustune değişen yerler ama sonuç alamadım
düşüncem=
1saçma şekilde sokulen manifolt hava alıyor
2hortumlarda sıkıntı var
3 kablolardan olabılırmı sokum takıp esnası cok ugrasıldı ortalama 8 saat
4 lpg enjektoru kacırıyor
5 bogaz kelebegıne yakıt damlıyor
6 enjektorlerı komutlayan ısı sensorunden gelen bılgıyı kodlayan role arızalı
7 benzın basıncını ayarlayan parca arızalı
8 egr yada bogaz kelebegı takımında bır hata var
bunlar forumlardan edındıgım aynı sorunlar ve kendı dusuncelerım
yardım edersenız sevınırım her defasında yuklu meblalar odeyip sonuçsuz kalmak cok kotu.

Araç soguk iken yada çalışıp stop edılmesınden 2-3 saat sonra ki videosu marş+gaza basmazsam çalışmıyor stop edıyor.gaza 4000 cıvarı basmazsam 1-2 defa stop edıyor bu şekil araç çalışırsa benzın yada egzoz duman kokusu gıbı 10 sanıye kadar araçta koku oluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=v0e1z7ivyzk

araç bıraz ısınıp stop edıldıkten sonrakı çalışması gaza basmıyorum marşa dokundugum an super alıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=cıdhswjpqıo

yorum size kalmış arkadaslar uzun zamanlar anlattıp ancak vıdeo yukleme zamanım oldu
öncelikle birçok gereksiz parça değişimi yapmışsın.doğru teşhis ve doğru tespit için deneyimli ve tecrübeli bir opel servisine göstermelisin.
Benim görüşüm aracının eksoz ve emme süpaplarındaki aşınma ve yanma sonucu silindirlerin içerisindeki karışım soğuk motorda genleşemeyen aşınmış parçalardan silindir dışına kaçarak düzensiz yanma ve stop etme geç çalışma sorunlarına neden olur.
Kesin çözümü slindir kapağının sökülüp parçaların değişimi ile mümkündür...

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle birçok gereksiz parça değişimi yapmışsın.doğru teşhis ve doğru tespit için deneyimli ve tecrübeli bir opel servisine göstermelisin.
Benim görüşüm aracının eksoz ve emme süpaplarındaki aşınma ve yanma sonucu silindirlerin içerisindeki karışım soğuk motorda genleşemeyen aşınmış parçalardan silindir dışına kaçarak düzensiz yanma ve stop etme geç çalışma sorunlarına neden olur.
Kesin çözümü slindir kapağının sökülüp parçaların değişimi ile mümkündür...
gösterdiklerim hep sadece opel yapan yerler silindir kapagını sokucez dıyorlar sizin gibi ama bu sorun yıllarca yok ıken bogaz kelebegı temızlendı takıldı ve o an başladı ogunden beride devam edıyor yanı silindir kapagı sokturmek hiç o noktada bana mantıklı gelmedi ustalar söylediğinde

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun tavsiye üzerine gittiğim bir ustaya gösterdim aracı arac hava alıyor olabılır dedı neyse yag bakımıda gelmişken yağ,yag filtresi,hava filtresi,polen fıltresı,benzın filtresini+bujileri değiştirttim
sorun hala devam edıyor yanı usta ılgılencektı ama benım vaktım kısaydı bekle calıstır olayı uzun sürecekti bakalım yakın zamanda yeniden gidicem ustaya musait bi zamanda bakalım dedi
bu esnada bu konuyla ılgılı yorum yapan arkadaslara bilgilendırme yapayım
bujilerden değil anlaşıldı
buji kablosundan değil anlaşıldı(2 defa değişti sorun süresince)
hava zor alıyordur diyenler için (hava filtresi değişti)
benzin filtresi diyenler için benzin filtresi sorun itibariyle 2 defa değişti ondan da değilmiş
benzin pompası değişti 2 defa ondan değilmiş
ısı sensoru değişti ondan değil
oksijen sensoru değişti ondan değil
egzoz sistemi komple değişti katalizor ıptalı yapıldı kovan takıldı egzoz sistemide değil
usta bugun sibob tarzı bir yeri soktu enjektorlerın o tarafta marsa bas dedi ve benzını harıka vuruyor dedı ondada sorun yok ama neyde hala belırsız.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tum yorum yapanlara teşekkur ederim ama hıc bırı değilmiş uzun zamanlar bu dert ile dolandık 1 hafta önce ozel opel servısıne gittim once sente kaçık dedi dedım hayır kaçık değil zorla sen şu egr,boğaz kelebeği ve enjektör kütüğnü sök bakarak kontrol ederk takalım ve neyse egr vs sokuldu sonra enjektorlere bakarken bende meraklıyımdır benzın gerı donuş valfının vakum hortumu bağlanan tarafına agzımı dayayıp üfledim beynel minel agzım benzınle doldu dedım ustaya arızayı bulduk baktı oda harbı burda benzının ne ısı olur dedı ve arıza çözüldü meger vakum yapıp bızımkısı dıyaframı açacagına vakum yaptıkça (sanırım dıyafram deliık yada yırtık) benzını çekip manıfolda aracı boğuyor fazla benzın depoya 10 lt gidicekse 8 lt gıdıp 2 lt de manıfolta gırıp zengın karışım yapıyor çalıştırıkende aracı boguyor ve parçayı değiştirdik maşallah şuan saat gıdı ohhh ben dertten kurtuldum .
BU ARADA BAZI ARKADAŞLAR SORUNU YAZIYOR ÇÖZÜMÜ BULSADA SONUCU YAZMADAN İŞİNİ HALLEDİP KAÇIYOR VEFASIZLIGIN LUZUMU YOK SORUNA NASIL HERKES UĞRAŞIYORSA ÇÖZÜME ULAŞAN Bİ ZAHMET KIÇINI KALDIRDA SONUCU YAZ YARDIM EDINCE YEMEZLER SENI.HERKESE KEYIFLI FORMLAR

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tum yorum yapanlara teşekkur ederim ama hıc bırı değilmiş uzun zamanlar bu dert ile dolandık 1 hafta önce ozel opel servısıne gittim once sente kaçık dedi dedım hayır kaçık değil zorla sen şu egr,boğaz kelebeği ve enjektör kütüğnü sök bakarak kontrol ederk takalım ve neyse egr vs sokuldu sonra enjektorlere bakarken bende meraklıyımdır benzın gerı donuş valfının vakum hortumu bağlanan tarafına agzımı dayayıp üfledim beynel minel agzım benzınle doldu dedım ustaya arızayı bulduk baktı oda harbı burda benzının ne ısı olur dedı ve arıza çözüldü meger vakum yapıp bızımkısı dıyaframı açacagına vakum yaptıkça (sanırım dıyafram deliık yada yırtık) benzını çekip manıfolda aracı boğuyor fazla benzın depoya 10 lt gidicekse 8 lt gıdıp 2 lt de manıfolta gırıp zengın karışım yapıyor çalıştırıkende aracı boguyor ve parçayı değiştirdik maşallah şuan saat gıdı ohhh ben dertten kurtuldum .
BU ARADA BAZI ARKADAŞLAR SORUNU YAZIYOR ÇÖZÜMÜ BULSADA SONUCU YAZMADAN İŞİNİ HALLEDİP KAÇIYOR VEFASIZLIGIN LUZUMU YOK SORUNA NASIL HERKES UĞRAŞIYORSA ÇÖZÜME ULAŞAN Bİ ZAHMET KIÇINI KALDIRDA SONUCU YAZ YARDIM EDINCE YEMEZLER SENI.HERKESE KEYIFLI FORMLAR
birçok forumda bu şekilde arkadaşlar var. sorunu tartışmışlar sonra ya forumdan aldığı bilgiyle yada sizin gibi forumdaki bilgilerle alakasız bir şekilde arızayı bulup çözmüşler ama sonuç yazan yok. arıza nedir ne değildir nasıl çözülmüş bildirilmiyor.
bugune kadar çok konu okudum. firomlarda adamın biri bi konu açmış bakıyorum benimle aynı derten müzdarip,okuyorum sayfalarca. en sonunda konu sahibi cevaben sorun çözüldü arkadaşlar sağolun yazmış :) okadar sayfada söylenenlerden hangisi derdine derman oldu yazda bizde sebeplenelim değil mi :) saatlerce forumlarda dolaş sonuç sıfır :)

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birçok forumda bu şekilde arkadaşlar var. sorunu tartışmışlar sonra ya forumdan aldığı bilgiyle yada sizin gibi forumdaki bilgilerle alakasız bir şekilde arızayı bulup çözmüşler ama sonuç yazan yok. arıza nedir ne değildir nasıl çözülmüş bildirilmiyor.
bugune kadar çok konu okudum. firomlarda adamın biri bi konu açmış bakıyorum benimle aynı derten müzdarip,okuyorum sayfalarca. en sonunda konu sahibi cevaben sorun çözüldü arkadaşlar sağolun yazmış :) okadar sayfada söylenenlerden hangisi derdine derman oldu yazda bizde sebeplenelim değil mi :) saatlerce forumlarda dolaş sonuç sıfır :)

aynen öğle marmarali83 dikkat et bak sorun varsa ooo çok acill yardım edın der herkes seferber olur arızayı bı sekılde yaptırır ve bır daha o foruma gırmez yenı bır arıza çıkana kadar

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:bir::alkis::alkis::alkis: