Aracımın anahtarı kayboldu (çalınmışta olabilir)

emrahs82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g anahtar sorunu

hocam arabayı aldığımda ikinci anahtar aldığımda yoktu (2.el aldm), forumlardan sadece şifrenin değişmesi durumu olduğunu duydum, hem özel servise hemde yetkili servise gittim ikiside öyle birşeyin olmadığını komple setin değişeceğini söyledi haliyle masrafta 400-500 civarında. bu işin başka yolu yokmu? (ama varsa ricam nerede yapıldığnı açıkça yazın kalkıp gidecem valla). zaten şimdi uzaktan kmnda da çalışmıo ne yaptıysam olmadı kontakta basılı tutma ilk zamanlar işe yarıodu şimdi oda olmuyo yani anahtarı değiştirmek farz oldu.

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayıptır söylemesi çoğu şirket servislerine eleman değil amele alıyor..Bu forumda çoğu kişi gittiği serviste çalışanlara bişeyler öğretmiştir zaman zaman böyle konular okuruz..
Araç hangi sistemle bilgisayara bağlanır bilmem ama aracın beyninde kayıtlı olan anahtarın benzersiz kimliği silinebilir değiştirilebilir..Silinen anahtar kumandalı ise açmaz kapıyı açsa bile aracı çalıştırmaz..Konuyu aratır bakarım şimdi arkadaş 10 adet anahtara kadar tanımlanabildiğini söylemişti

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaskocunla görüş bence sonra zabıt tuttur kontak kapı bagaj ne var ne yok hepsini değiştir.

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde yedek anahtarım çanta ile birlikte çalındı. Kasko da yok. Kaybolan anahtarın tech 2 ile beyinden silinmesi yapılabiliyor mu? Konya da ikamet ediyorum tavsiyeleriniz nedir ne yapmam gerek?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar şifresi değiştiriliyor. dayımın corsanın anahtarını kaybettik tüm kilitler revizyona gitti yeni anahtar dahil 750 tl mal olmuştu immo şifresi değiştirildi birde...

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karakoldan zabıt tuturmadan kasko bu işi yapmaz. Haberiniz olsun.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karakoldan zabıt tuturmadan kasko bu işi yapmaz. Haberiniz olsun.

alakası yok. karakola ben gittim anahtarı kaybettim diye polisle birbirimize girdik.
kasko şirketi ne gerek var ki dedi. zaten kasko klozunda yazıyorsa kilitleri değiştiriyorlar ancak servis burda üç kağıtçılığa kaçıyor anahtar yapıp sepetleme derdindeler bastırınca sorun kalmamakta ;)

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar şifresi değiştiriliyor. dayımın corsanın anahtarını kaybettik tüm kilitler revizyona gitti yeni anahtar dahil 750 tl mal olmuştu immo şifresi değiştirildi birde...

Fiyat iyiymiş şimdi 1250 lerde fiyat söylüyorlar ben biraz daha araştırayım bakalım

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat iyiymiş şimdi 1250 lerde fiyat söylüyorlar ben biraz daha araştırayım bakalım

istanbulda erpaşta yaptırmıştık. hatta axa sigorta kaskomuzu bile bozmadı sağolsunlar :D dosyamız ilgilenen genel merkezdeki adamla bizzat konuştum. bizim sokakta 1 tane opel var. bana sadece anahtar yaptırmamı istiyorlar şifreler değiştirilince araç çalınamazmış diyorlar ama adam arabama binip içinden malzeme çalabilir immoyu iptal edip aracı bile çalar dedim. o zaman daha çok zarara uğrar şirketiniz bunu kabul edip bana yazı verirseniz bana uyar anahtar değişimi dedim :D
adam değişimizi onaylıyorum dedi servis tike tike değiştirdi :D kasko yenileneceği zamanda aynı adam aradı bizi ne hikmetse bu senede bizi seçerseniz kaskonuzda fiyat farkı olmayacak dedi. axa ile devam ediyoruz :)

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

istanbulda erpaşta yaptırmıştık. hatta axa sigorta kaskomuzu bile bozmadı sağolsunlar :D dosyamız ilgilenen genel merkezdeki adamla bizzat konuştum. bizim sokakta 1 tane opel var. bana sadece anahtar yaptırmamı istiyorlar şifreler değiştirilince araç çalınamazmış diyorlar ama adam arabama binip içinden malzeme çalabilir immoyu iptal edip aracı bile çalar dedim. o zaman daha çok zarara uğrar şirketiniz bunu kabul edip bana yazı verirseniz bana uyar anahtar değişimi dedim :D
adam değişimizi onaylıyorum dedi servis tike tike değiştirdi :D kasko yenileneceği zamanda aynı adam aradı bizi ne hikmetse bu senede bizi seçerseniz kaskonuzda fiyat farkı olmayacak dedi. axa ile devam ediyoruz :)

oo iyi olmuş.. buarada bizim anahtar bulundu şimdilik beklemedeyiz teşekkürler bilgi için