ARACIM SU EKSILTIYOR ACIL YARDIM LTFEN

SALIH CAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracimla ufak bi kaza gecirdim ontampon ve sag far degisti fazla buyuk bi hasar yoktu. Aracim onarimdan aldigimda ertesi gun su koy arizasi verdi servis ekledi ama ertesi gun yine su eksik ikazi verdi ve su eksilmis radyotor sokuldu teste gitti bisey cikmadi arac tekrar toplandi ama aldiktan 2 saat sonra motoru iyice sıkistirdim yine su eksiltti basinc testi yaptilar herhangi kacak bulamadilar. Su deposunun kapagi degisti sehir icinde sıkistirdim yine su eksiltti tamamladim  800 km uzun yola ciktim motoruda sıkistirdim ama bu sefer su eksiltmedi bunu sebebi ne olabilir sizce bu sorun iyice canimi sıkmaya basladi aracim 2013 dizel 13000 de bi arac

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ARACIM SU EKSILTIYOR ACIL YARDIM LTFEN

radyatör e giden borularda çatlak olma olasılığı var. Bununla birlikte yüksek devirde boru ek yerlerinden su sızdırma olasılığı da çok yüksek.

Geçmiş olsun bu arada. Umarım tez zamanda hallolur.

SALIH CAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inş en kısa zamanda çözülür su kabından basınç testi yaptılar sızıntı yok bi daha yaparsa tekrar gece boyu basınc testinde bırakıcaklarmış ondada bi çözüm bulunmazsa suyun egzosla dısarı atılma ihtimalini düşüneceklermiş bişeyler sökülcekmiş kaza ile canımı iyice sıkmıştım bide bu sorun çıktı

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda hallolur insanin tadi tuzu kaçiyo

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

GEÇMİŞ OLSUN. Muhtemelen radyatör veya eklemlerinden kaynaklı bir sorun bunların iyice araştırılıp bulunması lazım. Yavuz beyin dediği gibi hortumlara baksınlar.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun

Eskiler karabibe koyuyorlarmış radyatöre böyle durumlarda ve o tıkıyormuş :)

Benzer durum C5'te benim başıma gelmişti, karabiber değil de Jel gibi bir şey koyuyorlar ve sızıntı olan yere ulaşıp orayı  tıkıyor. Tam olarak adını bilmiyorum o maddenin, servise ya da bilinçli bir ustaya sormakta fayda var.

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SALIH CAN link' Alıntı:
Aracimla ufak bi kaza gecirdim ontampon ve sag far degisti fazla buyuk bi hasar yoktu. Aracim onarimdan aldigimda ertesi gun su koy arizasi verdi servis ekledi ama ertesi gun yine su eksik ikazi verdi ve su eksilmis radyotor sokuldu teste gitti bisey cikmadi arac tekrar toplandi ama aldiktan 2 saat sonra motoru iyice sıkistirdim yine su eksiltti basinc testi yaptilar herhangi kacak bulamadilar. Su deposunun kapagi degisti sehir icinde sıkistirdim yine su eksiltti tamamladim  800 km uzun yola ciktim motoruda sıkistirdim ama bu sefer su eksiltmedi bunu sebebi ne olabilir sizce bu sorun iyice canimi sıkmaya basladi aracim 2013 dizel 13000 de bi arac
  5 yada altı ay önce bendede ayda bir su eksiltiyordu geçenlerde aracı rampada bıraktım aracın altında az su  akıntısı gördüm radyatörden akıyormuş gibi sandım ıslaklığı takip ettim küçük bir şey üstünde su birikmişti biraz oynattım su kacağı durdu yarın resmini çeker sizi bilgilendiririm büyük ihtimalle sizinkide ordandır

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Geçmiş olsun

Eskiler karabibe koyuyorlarmış radyatöre böyle durumlarda ve o tıkıyormuş :)

Benzer durum C5'te benim başıma gelmişti, karabiber değil de Jel gibi bir şey koyuyorlar ve sızıntı olan yere ulaşıp orayı  tıkıyor. Tam olarak adını bilmiyorum o maddenin, servise ya da bilinçli bir ustaya sormakta fayda var.

sakın haaaaa jel yada o toz şeylerden koymayın ben eski araçta koydum kalorifer radyatörü boruları ön radyatörü tıkadı habire araç hararet yapmaya başladı uzun yollarda 300-500 tl den kaçtım 2-3 bin masraf ettim devirdaimden radyatörlere borulara hepsi değişti bu olaydan motor bloklarını tıkayan bile var sorun o zaman çözülemiyo motor açılması gerekiyo ve tıkanan yerin bulunmasıda garanti değil AMAN ARKADAşLAR SAKIN ֖YLE şEYLER KULLANMAYINNN!!!

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Radyatöre testte iyi bakıldımı? arkasasın aracı aynı sorunu vardı radyatöre servis baktı sorun yok dediler sonra baska servise götürdü oradan radyatörü degistirdiler sorun düzeldi,

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

radyatör tahliye musluğunu kontrol ettirin.

basınç testinde görülmeyebilir. UV ilaçlı antifriz ile sızıntı testinde görülebilir.