Aracı Teslim Alırken Lastik...

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cuma veya c.tesi aracı teslim alacağım bayiden hankok lastik gelirse bayiye itiraz edeyimmi herkez şikayetçi bu lastiklerden itiraz etsem bayi değişirmi 60 binliralık araba alıyoruz ama dandik lastik markası takılıyor sizce ne yapmalıyım?

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracı Teslim Alırken Lastik...

EmreCan link' Alıntı:
Arkadaşlar cuma veya c.tesi aracı teslim alacağım bayiden hankok lastik gelirse bayiye itiraz edeyimmi herkez şikayetçi bu lastiklerden itiraz etsem bayi değişirmi 60 binliralık araba alıyoruz ama dandik lastik markası takılıyor sizce ne yapmalıyım?
Aracının donanımı ne sport cosmo vs bide benzinli mi dizel mi

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fabrika, dönem dönem farklı lastik üreticileriyle anlaşma imzalayabiliyor. Zaten bu sebeple broşür vb. birçok yerde ''Opel, her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.'' ifadesi geçer.

Sizin alacağınız dönemde Hankook ile anlaşılmışsa, plazadaki (hatta diğer bayilerdeki) araçlarda bu marka lastik varsa yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef.

Ancak diğer bayilerde ve sizin araç alacağınız plazadaki araçlarda Bridgestone vb. farklı marka lastikler varsa ve sizin aracınızda Hankook veya farklı bir marka lastik varsa burada bayii'nin bir sahtekarlığı söz konusudur (ki nadiren olur böyle şeyler), bu durumda bunun hesabını sorabilir ve sonuna kadar hakkınızı arayabilirsiniz.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

itiraz etmekle bır sonuc alacaksınız edin ; ben 1 yıldır hankook kullanıyorum hiç bir şıkayetımde olmadı bu lastıkle 200lü hızlarada cıktım 100le sert vırajlarada gırdım bır sorun cıkarmadı, nesi kötuymus bu lastıklerın anlamadım daha once goodyear,dunlop falanda kullandım bır fark goremıyorum ben bazı şeyleride abartmamak lazım kotu lastıkse opelden vw'e kadar bır cok marka rısk alıp bu lastıgı tercıh etmez herhalde o kadarda şuursuz degıllerdır.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
itiraz etmekle bır sonuc alacaksınız edin ; ben 1 yıldır hankook kullanıyorum hiç bir şıkayetımde olmadı bu lastıkle 200lü hızlarada cıktım 100le sert vırajlarada gırdım bır sorun cıkarmadı, nesi kötuymus bu lastıklerın anlamadım daha once goodyear,dunlop falanda kullandım bır fark goremıyorum ben bazı şeyleride abartmamak lazım kotu lastıkse opelden vw'e kadar bır cok marka rısk alıp bu lastıgı tercıh etmez herhalde o kadarda şuursuz degıllerdır.
Arkadaşın dediği doğru her firma kendi aracına en uygun lastik için 2-3 yıl süren bir çalışma yapıyor aracın ağırlığına ve aerodinamik yapısına en uygun lastik seçiliyor bunu kendinize dert etmeyin sınırları zorladığınızda bütün lastikler tehlike arz eder sonuçta 4 tane avuç içi kadar hacimde gidiyor araçlar.

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende Good Year çıkmıştı.Şahsen bende memnunum

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gfb1987 link' Alıntı:
Bende Good Year çıkmıştı.şahsen bende memnunum
Good Year hayatımda gördüğüm en dayanıksız lastik. Dişlilerin derinliği normalken dış tarafı parçalanmaya başladı  walll

TOYO'nun üzerine lastik tanımam. Sessizlik olsun,yol tutuş olsun, yağmur tahliyesi olsun  general_Pray

gfb19871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O simdi asker link' Alıntı:
Good Year hayatımda gördüğüm en dayanıksız lastik. Dişlilerin derinliği normalken dış tarafı parçalanmaya başladı  walll

TOYO'nun üzerine lastik tanımam. Sessizlik olsun,yol tutuş olsun, yağmur tahliyesi olsun  general_Pray

Demekki bu iş de elektronik gibi şans işi :)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daha yeni sport teslim aldık bilader bristone geldi

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yarın öğleden sonra aracı teslim alıcam araç sport dizel stil paket inşallah marka bi lastik çıkar