AraÇ tavsİyesİ

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2.5 senelik.2001 astra G aracımı sattım. şimdi yeni bir araç arayışı içine girdim. öncelikle 3 marka düşünüyorum honda civciv vtech makyajlı kasalardan. ( fiyatlarıda çok abartılı şekilde yüksek )
2. olarak toyota avensis 1.6 fakat araç ağır 1.6 tutulmuyor çekmiyor gibi söylentiler var ve 2. el piyasası nasıldır aldımmı zarar etmeden satılırmı ve avensis hahkkıında görüşleriniz bilgileriniz nelerdir?
3.olarak yine opel astra G kasa lardan düşünüyorum. H kasalar da sedan modeli yok olan 1.3 dizel ve ben dizel araç istemiyorum. alacağım araç sedan ve benziin/lpg olmalı. bu 3 araç için fikir ve önerileriniz nelerdir?

prevailingboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2.5 senelik.2001 astra G aracımı sattım. şimdi yeni bir araç arayışı içine girdim. öncelikle 3 marka düşünüyorum honda civciv vtech makyajlı kasalardan. ( fiyatlarıda çok abartılı şekilde yüksek )
2. olarak toyota avensis 1.6 fakat araç ağır 1.6 tutulmuyor çekmiyor gibi söylentiler var ve 2. el piyasası nasıldır aldımmı zarar etmeden satılırmı ve avensis hahkkıında görüşleriniz bilgileriniz nelerdir?
3.olarak yine opel astra G kasa lardan düşünüyorum. H kasalar da sedan modeli yok olan 1.3 dizel ve ben dizel araç istemiyorum. alacağım araç sedan ve benziin/lpg olmalı. bu 3 araç için fikir ve önerileriniz nelerdir?

Şahsen ilk tercihim avensis olurdu,kasaya ağır geldiği doğru ama sorunsuzluk için Toyota derdim,sonra da vtec..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Honda alır keyfime bakarım. Üçü beşi de düşünmem. ;)

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ne avensisi Gücün neye yetiyor bilmiyorum ama bir önceki kasa Honda Civic efsane.ön konsolu bile çok Hoşuma gitti geçen komşum beni almaya eniştesinin civici ile geldi arabaya bayıldım.yalnız lpgde çok sorun yaşıyorlar kiti söktürmeyi düşünüyorlar.keza benzinde 8 lt civarında geziyor ben olsam benzinde kullanırdım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi ne avensisi Gücün neye yetiyor bilmiyorum ama bir önceki kasa Honda Civic efsane.ön konsolu bile çok Hoşuma gitti geçen komşum beni almaya eniştesinin civici ile geldi arabaya bayıldım.yalnız lpgde çok sorun yaşıyorlar kiti söktürmeyi düşünüyorlar.keza benzinde 8 lt civarında geziyor ben olsam benzinde kullanırdım.

LPG nin kendisi başlı başına sorun yaw. Bakma ekonomisine filan araçların anasını belliyor.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG nin kendisi başlı başına sorun yaw. Bakma ekonomisine filan araçların anasını belliyor.

Honda'ya yaramıyor.bizim araçlar yine idare ediyor adamlar brc taktırmışlar bir türlü ayar tutmadı araba.adıyamanda kullanıyorlar orada da düzgün Lpgci yokmuş.her Antep'e gelmelerinde sanayiye bi uğruyorlar.zaten ben Honda kullansam lpgye hiç bulaşmam.benim kız Arkadaşımın babasında bir önceki kasa elit paket Civic var adam benzinle biniyor.kapıda da bir tane accent era dizel var uzun yolda dizeli çıkarıyor,kısa mesafede civicden vazgeçmiyor.zaten trafiği az bir ilde yaşıyor.valla mis.

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG cok yakiyor,motoru bitiriyor algisini bir turlu anlayamiyorum, Kotu montaji yapilan,yanlis yerden akimi alinan, salla pati takilan LPG Kiti ariza lambasi yakar,motoru bitirir,cok yakar duzgun montajli bir lpg kitinde anlatilanlar gibi sorunlar yasanmadigini ayni onyargilara sahip kullanici olarak kendi gozlemlserimle gordum.
35 bin kmdir LPG kullaniyorum, kmde 20-22 kurus(2,18 lpg fiyatiyla+ sirali sistem benzini ile) ortalamam var istanbulda, dizel arabalardan az yakiyorum neredeyse. titreme yuzunden 1 sefer LPG ayari yaptirdim 50 tl oda gerekli olan birseymis onun disinda hic bir sorunda yasamadim, performans araci olmadigi icin altimda ki arac performans kaybida yasamadim cok fazla. yada yokuslarda,sollamalarda zorlanmadim. 1,3 mj linealar gibi yokusta eziyetler cekmiyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet civciv teneke ama iyi kaciyo ve ikici eli guzel. Dusundugum kasa 2004-2006 makyajli kasa.motor bakimindan da saglam die biliyorum. Toyota avensis gorunus konfor falan guzel tek korkum seri olmayacak gibi ve 2. Eli zayif oldugu icin.opel astra H kasanin sedani tutulmuyo die biliyorum.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duzelteyim H kasa benim gozumde cok guzel ve begeniyorum.butce olarak onlar beni asiyo. Max butcem 30 bin tl