2014 Astra J 1.6 115 hp sedan lpg uyumu

gakgosbozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba. 98 corolla mi satıp 2014 opel astra sedan 1.6 115 hp araç aldım. Aracı daha teslim almadim. Serviste lpg montajı yapılıp ruhsat islenip bana teslim edilecek. LPG landirenzo . Garanti ölmüyor. Aracım edition modeli. Araç fiyati 49.500 tl +lpg ve işleme masrafı 2200 tl. 51.700 tl ye mal oluyor. Acaba aracın lpg uyumu nasıldır. Opel garanti veriyor sıkıntı olmaz diyor. Aynı arabanın dizel modeli arasındaki fark yaklaşık 15.000 tl idi. Bazı internet forumlarında opel de lpg de subap eritme sorunu oluyor diyenler var. Bilgisi olan arkadaşlar bi şeyler paylasirsa sevinirim. Gaziantep Teymurlar Opel bayii ısrarla lpg tavsiye etti. sıkıntı olmaz. Biz 3 seneden beri takıyoruz çok fazla şikayet gelmedi dedi. bence de çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ben aracımı 5000- 6000 devirlerde kullanan biri değilim. normalde 4000 deviri geçmem. Zaten alırken lpg taktırıyorum fakat bi daha lpg işiyle uğraşmamak için hemen taktırdım. Yoksa arabam 5000 km yi bulana kadar asla tüple binmeyeceğim. 5000 den sonra basarım gazı. Hayırlısı bakalım...

Son düzenleme:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu çok tartışıldı hocam, evet subap eritme mevzusu doğru, internette aratınca çıkıyor 30.000 de fabrika çıkışı olan magnezyum subapları eritip çelik taktiranlar var insignia ve astra j lerde... siz sıfır araba almışsınız, serviste onaylı lpg taktırıyorsunuz, garantisini de bozmuyor demişlar bence gönül rahatlığı ile binin...

gakgosbozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba 1.6 115 hp de de böyle bir sıkıntı var mı? Insignia ve astra 1.4 140 hp turbolu araçlar. Ancak benim araç atmosferik motorlu. Servis ısrarla bi şey olmaz diyor. Bakıp görecez. Aynı benim motorda lpg kaynaklı bir arıza yaşayan varsa yazarsa sevinirim.

yenilmeztuzun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen sene sırf bu nedenle 0 astra almaktan son anda vazgeçtim gidip 2008 Euro 4 motorlu bir araç satın aldım benimde araştırdığım kadarıyla sorun yüksek ısıdan yani aşırı sıkıştırmadan kaynaklanıyor ben sakin kullanırım arabayı hırpalamayı sevmem genelde 3000-3500 devirde vites değiştiririm dik yokuşlarda aşağıdan kaptırırım yokuşu aşınca gazdan ayağımı çekerim sizde böyle kullanıyorsanız bir sıkıntıyla karşılaşmazsınız araçları 0 km den itibaren lpg ile kullanan tanıdıklarım var 30000-50000 km bile halen bir problemleri yok lpg ile güle güle binin

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En azından ilk 5-6 bin km'yi tamamen benzinde kullanın.
Sonrasında montaj iyiyse, sorun yaşamazsınız.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıksada max 2000 tl masraf edersiniz. euro 5 sıkıntısı çoğu markada magnezyum alaşımlı subap kullanımı var. afr ayarı adam akıllı değilse yani hava yakıt ayarı subapta erime oluyor. ancak adam akıllı bir afr ayarı ile çokta sorun olacağını sanmıyorum olmadı çelik subap takar binersiniz uzun vadede...

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba. 98 corolla mi satıp 2014 opel astra sedan 1.6 115 hp araç aldım. Aracı daha teslim almadim. Serviste lpg montajı yapılıp ruhsat islenip bana teslim edilecek. LPG landirenzo . Garanti ölmüyor. Aracım edition modeli. Araç fiyati 49.500 tl +lpg ve işleme masrafı 2200 tl. 51.700 tl ye mal oluyor. Acaba aracın lpg uyumu nasıldır. Opel garanti veriyor sıkıntı olmaz diyor. Aynı arabanın dizel modeli arasındaki fark yaklaşık 15.000 tl idi. Bazı internet forumlarında opel de lpg de subap eritme sorunu oluyor diyenler var. Bilgisi olan arkadaşlar bi şeyler paylasirsa sevinirim. Gaziantep Teymurlar Opel bayii ısrarla lpg tavsiye etti. sıkıntı olmaz. Biz 3 seneden beri takıyoruz çok fazla şikayet gelmedi dedi. bence de çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ben aracımı 5000- 6000 devirlerde kullanan biri değilim. normalde 4000 deviri geçmem. Zaten alırken lpg taktırıyorum fakat bi daha lpg işiyle uğraşmamak için hemen taktırdım. Yoksa arabam 5000 km yi bulana kadar asla tüple binmeyeceğim. 5000 den sonra basarım gazı. Hayırlısı bakalım...

almadan önce test sürüşü yapmışsınızdır umarım
LPG den önce aracın performansından memnun kalmayabilirsiniz

gakgosbozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2000 km yol yaptım. Ortalama araç hızım 63, ortalama yakıt tüketimi degerim 7.2 lt. Genelde yaptığım surat 130-140 km arası. Lpg tüketimine gelecek olursak. Depoyu fullüyorum dediğim hızlarda 370 km yapiyor. Yani 100 km de yaklaşık 8.5 litre lpg yakıyor. Fena değil. Ama aracın yol tutuşu harika. Yollar bitmesin diyorsun. Akıyor resmen. Hayırlı günler.

dalkılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2013 astra j 1.6 16v atmosferik motor araç kullanıcısıyım aracım şuan 29 bin km de ve ilk 5 bin km yi geçince kendim samsun şahinler oto gaz dan Landirenzo otogaz dönüşümü yaptırdım açtığınız konuya yardımcı olmak adına bazı tecrübelerimi paylaşmak isterim...

Lpg dönüşüm yapıldıktan sonra ilk sorun ESP arıza lambası oldu bu sorun lpg sisteminin enjektörlerinden birinin verimli çalışmaması ve aracın arıza olarak görmesinden kaynaklıydı garantiden lpg enjektörleri tamamen değişti sorun çözüldü üzerinden yaklaşık 15 bin kmdir sorun yok.

Yakıt verileri benzine oranla gayet iyi şehir içi 23 krş dışı 195 krş 100-110 ortalama kullanımda ve tam dolu depo ile 370-390 km yol yapmakta. performans anlamında biraz lpgden kaynaklı sorun oluşabiliyor ancakn tavsiyem performanslı 5000 devir civarı kullancam deniyorsa benzinde kullanılması lpgde kullanımı sadece subaplar değil bazı sensöz vs arızalarına sebep olabilirki fiziken subap hariç birçok lpgli araçta bu böyledir.

Araç yazdığınız gibi aman yollar bitmesin der gibi yolda akan trafikte ağırlığını hissettiren bir araç.

Güle güle kazasız belasız kullanmanız dileği ile hedef 1.6 dizel 136 ps olmasını temenni ederim. :)
İyi forumlar...