Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

thehunturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

bende de son bir haftadır var. frene bastıgımda pedalın yayı gıcırdıyor sanki

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara dan dönmekteyim araç ortalama 4.3 / 5.2 litre ile Bozöyük e kadar geldi ama Sivrihisar ın pürüzlü kaba asfaltında tavan aydınlatmasından gelen çıtırtı tüm keyfimi kaçırdı ..

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

freelook link' Alıntı:
Herhalde bu segmentlerde ve bu fiyatlarda en az tıkırtı çıkaran araçlar Volkswagen ler.

Şirket aracı olarak daha yeni sıfır Golf 7 alındı ve kaba çukurlarda Opel kadar çıtırdıyor.

Sanırım Avrupalı bir asfaltta bu denli büyük bir çukuru tahmin edemiyor, anlamıyor.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Belki mukayese etmek bile Astra'ya ayıp olur ama 10 gün önce 150-200 km kadar 2013 Seat İbiza kullandım.
Arabadan indiğimde Astra'dan gelen ufak tefek sesleri özledim.  :)
Hiç abartmadan söylüyorum 7-8 noktadan müzik açıkken bile duyulabilen türlü türlü sesler geliyor.
Astra'dan tıkırtı, çıtırtı sesi geliyor diyen arkadaşlardan ricam bir günlüğüne bahsettiğim aracı kullanın. ևıtırtı, zırıltı, tıkırtı, takırtı, lokurtu ne demkmiş çok iyi anlayacaklar.  :D

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Belki mukayese etmek bile Astra'ya ayıp olur ama 10 gün önce 150-200 km kadar 2013 Seat İbiza kullandım.
Arabadan indiğimde Astra'dan gelen ufak tefek sesleri özledim.  :)
Hiç abartmadan söylüyorum 7-8 noktadan müzik açıkken bile duyulabilen türlü türlü sesler geliyor.
Astra'dan tıkırtı, çıtırtı sesi geliyor diyen arkadaşlardan ricam bir günlüğüne bahsettiğim aracı kullanın. ևıtırtı, zırıltı, tıkırtı, takırtı, lokurtu ne demkmiş çok iyi anlayacaklar.  :D
Senin emektar 307 dendemi kötü  011zaa

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Senin emektar 307 dendemi kötü  011zaa

Abi hem vallahi hem billahi 2013 İbiza, 2004 307'den daha fazla ses çıkarıyor.  :)
Yeni Leon'u ne kullandım nede içine oturdum, o yüzden bilmiyorum ama İbiza beni Seat markasından soğuttu.  :)

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta şöyle bişey oluyor. Arabaya ilk bindigimde bi yerden gelen çıtırtı, zırıltı belli bi kilometreden sonra kesiliyor.

Arkadaşlar ayrıca bu tip şeyleri kafaya fazla takmaya gerek yok. Dün AUDİ forumunu okuyordum. Biri diyor ki sıfır "Audi aldım 90-100 km'den sonra gelen rüzgar sesi çok rahatsız edici. Serviste çözüm de bulamadılar." Aracı 1 ay kullanıp satmış. "Audiden sogudum vs" diye serzenişte bulunmuş. Demem o ki her araçta bu tip şeyler olabiliyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Benim araçta şöyle bişey oluyor. Arabaya ilk bindigimde bi yerden gelen çıtırtı, zırıltı belli bi kilometreden sonra kesiliyor.

Arkadaşlar ayrıca bu tip şeyleri kafaya fazla takmaya gerek yok. Dün AUDİ forumunu okuyordum. Biri diyor ki sıfır "Audi aldım 90-100 km'den sonra gelen rüzgar sesi çok rahatsız edici. Serviste çözüm de bulamadılar." Aracı 1 ay kullanıp satmış. "Audiden sogudum vs" diye serzenişte bulunmuş. Demem o ki her araçta bu tip şeyler olabiliyor.
Aracin ici isindikca ses kesiliyor demekki.
Bende şu anda hic catirti yok
Gerce cogu yerini sokup kendim izole ettim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Aracin ici isindikca ses kesiliyor demekki.
Bende şu anda hic catirti yok
Gerce cogu yerini sokup kendim izole ettim.

Adamım şu kriterler sese neden oluyor; farklı sertlikteki malzemelerin birbirine teması, kabiniçine giren titreşim ve farklı iç/dış mekan ısısı, ısıtılan ya da soğutulan iç mekanın genleşme tıkırtıları.

Astra da malzemeler ve işçilik sağlam ancak titreştiğinde ya da genleştiğinde ses yapacak malzemelerin teması da ne yazık ki çok, mesela Doblo mda malzeme çok basit ama heryerde aynı malzeme kullanılmış, plastikler arasında da ses kesici bez kullanılmış araçta "çıt" yok.