Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Kasım ևınar link' Alıntı:
Erzurunda yasiyorum soguk havalar basladigindan beri bende de takirtilar basladi Serviste ses yalitimi Yasapildi bir miktar iyilesme. Oldu,bu sesleri cok kafaya takar olmustum,hatta aractan bile sogumaya baslamistim taki bir arkadasinin komsusunun 150000 tly aldigi bmw sinde de benzer sikintilari yasadigini duyana kadar,artik bende 40000 tllik aracimdaki sesleri kafaya takmiyorum

Sen Erzurum un plastiği taş eden soğuğundan bahsediyorsun, ben burda ne modellerden ne sesler duyuyorum!

Ses duyduğum araçları bir görseniz bu konuları hepten kapatırdınız sanırım  :D

splendo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar benim aracın sol ön camdan tıkırtı geliyor camı az asağıya indirdiğimde ses kesiliyor bu konuda bir fikriniz varmı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

splendo link' Alıntı:
Arkadaslar benim aracın sol ön camdan tıkırtı geliyor camı az asağıya indirdiğimde ses kesiliyor bu konuda bir fikriniz varmı.

Muhtemelen camın içinde hareket ettiği kanallara giren tozlar cam titredikçe çıtırtıya neden oluyordur, camı tamamen açıp camın içinde ilerlediği kanalları nazikçe temizleyin.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araçda arka koltuklardan acaip gıcırtı geliyor badaldan geçerken birde lastiklere takıntılıyım araç yoldaki küçücük bir taşın lastikden sekmesini bile duyuruyor birde arkadaşlar bu sizin araçlardada var mı bilmiyorum araç yoldaki herşeyi hissettiriyor 3-5 çakılın üzerinden geçtiğimde bile hissediyorum bu lastiklerden mi yoksa amatisörlerden mi bilmiyorum ama bu ses beni tırlattıracak inip arabayı tekmeleyesim geliyor. durumum olsa hemen 4 lastik alıp değiştirecem araç edition pket üzerinde hankook la geldi. lastikciye gittim geçen havaları kontrol için aynı şeyi anlattım lastiğin çok yumusak olmasından ve ince yanak olmasından da kaynaklanabileceğini söyledi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
benim araçda arka koltuklardan acaip gıcırtı geliyor badaldan geçerken birde lastiklere takıntılıyım araç yoldaki küçücük bir taşın lastikden sekmesini bile duyuruyor birde arkadaşlar bu sizin araçlardada var mı bilmiyorum araç yoldaki herşeyi hissettiriyor 3-5 çakılın üzerinden geçtiğimde bile hissediyorum bu lastiklerden mi yoksa amatisörlerden mi bilmiyorum ama bu ses beni tırlattıracak inip arabayı tekmeleyesim geliyor. durumum olsa hemen 4 lastik alıp değiştirecem araç edition pket üzerinde hankook la geldi. lastikciye gittim geçen havaları kontrol için aynı şeyi anlattım lastiğin çok yumusak olmasından ve ince yanak olmasından da kaynaklanabileceğini söyledi.

Niğde de lastikçi deyince aklıma TCDD ye inerken soldaki Goodyear bayisi geliyor sadece  :)

Hankook yanlış hatırlamıyorsam sert lastikti + lastikler soğukken 33 - 34 Psi ın üzerinde basınca sahipse sert tepkiler veriyor yürüyen aksam.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Benim lastikler fabrika çıkış goodyear geldi. Yolda taş vs hiç hissettirmiyor ama davlumbaza sıçrayınca tıkırtı yapıyor. Aman Yasin Bey araca tekme filan hiç gerek yok... :) Durumlar müsaitse good year tavsiye ederim :)

Edit: Benim aracım da edition 2013 model 2014 ocak çıkışlı...

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Benim lastikler fabrika çıkış goodyear geldi. Yolda taş vs hiç hissettirmiyor ama davlumbaza sıçrayınca tıkırtı yapıyor. Aman  Yasin Bey araca tekme filan hiç gerek yok... :) Durumlar müsaitse good year tavsiye ederim :)

Edit: Benim aracım da edition 2013 model 2014 ocak çıkışlı...
aynen good year ben de çok memnunum  greatt

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

bende de hankook var yoldaki en ufak cakıl taşını dahi hissetiriyor lastikciye gittim havalarına baktırdım konfor icin 32 ideal dedi zaten lastiklerin havalarıda 32 dedim yoldaki en ufak titreşimi hissediyorum acaba lastikten mi dedim hem lastikten hemde jantların ebatı büyük oldugundan dedi + bu lastik gecen yıl ödül aldı dedi nasıl aldıysa artık bence hankook tam anlamıyla bir facia bir an önce eskise ya goodyear ya da michelin alcam bu arada en kısa zamanda nasıl eskitirim bu lastikler:)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yazlık olarak; astra h aracımda continental j aracımda good year var.

continental ile yaptığım km daha fazla.

hafif ıslak zeminde aradaki frenleme ve yol tutuş farkı bariz ortada

good year continentral in yanından uzağından geçemez bile