araç bakımı uygulamaları videolu anlatım

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: araç bakımı uygulamaları videolu anlatım

ttt35 link' Alıntı:
Bende tecrübelerimi paylaşmak isterim.֖ncelikle aracı aldığımdan beri kendim çift kova yöntemiyle yıkıyorum bi kaç sefer serviste  ve sonaxta yıkandı o kadar.Hafta sonu genel bir temizlik yaptım bir haftadır yıkanmıyordu.İç dış motor detaylı bir temizlik yaptım.Tek başıma yaptığım için fırsat olmuyor foto çekimine bir daha ki sefere detaylı foto çekip paylaşacağım.
Kullandığım malzemeler şöyle;
Microfiber eldiven: Meguiars Wash Mitt
şampuan : Sonax Turuncu. az kaldı bittiğinde Meguiars Sarı şampuna geçeceğim.
Kurulama bezi: Uber Blue
Wax:Meguiars Ultimate Quick Wax. Aracı kuruladıktan sonra uygularım.Silmek İçin : 3M Wax Silme Bezi.
Lastikler için: Meguiars Endurance Parlatıcı Jel
Dış Plastikler İçin: Meguiars Ultimate Protectant. ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.)
Krom  Yüzeyler için: Meguiars NXT All Metal Polish . ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum. ardından microfiber bezle siliyorum.)
Camlar: Naisol GlassShield uyguladım.bakalım sonucunu göreceğiz yağmur yağdığı zaman.
Torpido ve plastik aksam: Atas Vinet, Koruyucu olarak 303 Protectant( Tozlanmayı engelleyici UV korumalı) ( Direk yüzeye sıkmıyorum.Beze sıkıp uyguluyoum.)
Bez: Pamuklu bez
Detay fırçaları
Deri Kısımlar için: Meguiars Cold Class Rich Deri Temizlik ve Bakım (Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.Pede döküp yüzeğe yediriyorum.)
Kumaş Yüzeyler için: Atas Vinet Köpük + Sonax Microfiber İç Temizleme Eldiveni ( Köpüğü koltuğa sıkıp hemen arkasından micfiberle siliyorum. Leke iz kalmıyor )
Araç Süpürgesi: Black&Decker ADV 1220. İşimi görüyor. ֖nce koltukları süpürüyorum.ardından aracın tabanını süpürüyorum.Kış döneminde lastik paspas kulladığım için onları fırçalayıp yıkıyorum.
u]Motor İçin:[/u] Microfiber beze vinet i sıkıp motor bölümünü siliyorum.
Koku : California Scents Golden State Delight.
Bu da kurulamaya geçmeden bir foto çekmiştim.

[img=800x450]http://i.hizliresim.com/eXlkpo.jpg[/img]

Maşallah Maşallah ....

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Genellikle kendim yıkamaya gayret ediyorum ayda 1-2 kez evime 6-7 km uzaklıkta olan bir çeşme başına gidip... 5 ay oldu aracı alalı sadece 1 kez oto yıkamayıca uğradım malzemelerim bagajımda bir kovada mutlaka her zaman durur bu resimde çok taze dün çekildi hafif rampaya park edip kirli suyun aşağı akması çok iyi. hem temiz hava hem rahatlık hem özene bezene yıkama birde sonrasında karşısına geçip 1 demlik semaver çayı tadından yenmiyor :) süpürge işinide çakmaklığa takılan tiplerle hallettim gayet memnunum :)

https://imageshack.com/my/images

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Genellikle kendim yıkamaya gayret ediyorum ayda 1-2 kez evime 6-7 km uzaklıkta olan bir çeşme başına gidip... 5 ay oldu aracı alalı sadece 1 kez oto yıkamayıca uğradım malzemelerim bagajımda bir kovada mutlaka her zaman durur bu resimde çok taze dün çekildi hafif rampaya park edip kirli suyun aşağı akması çok iyi. hem temiz hava hem rahatlık hem özene bezene yıkama birde sonrasında karşısına geçip 1 demlik semaver çayı tadından yenmiyor :) süpürge işinide çakmaklığa takılan tiplerle hallettim gayet memnunum :)

https://imageshack.com/my/images
foto gözükmüyor. çift kova tekniğini tavsiye ederim. iki kova alıyorsunuz birinde köpüklü su diğerinde sadece su oluyor, aracı köpükle sildikten sonra su dolu kovaya batırıp kirini arındırıyorsunuz bunu her seferde tekrarlıyorsunuz böylece köpüklü kovadaki su daha az kirlenmiş oluyor.

ttt35 link' Alıntı:
Bende tecrübelerimi paylaşmak isterim.֖ncelikle aracı aldığımdan beri kendim çift kova yöntemiyle yıkıyorum bi kaç sefer serviste  ve sonaxta yıkandı o kadar.Hafta sonu genel bir temizlik yaptım bir haftadır yıkanmıyordu.İç dış motor detaylı bir temizlik yaptım.Tek başıma yaptığım için fırsat olmuyor foto çekimine bir daha ki sefere detaylı foto çekip paylaşacağım.
Kullandığım malzemeler şöyle;
Microfiber eldiven: Meguiars Wash Mitt
şampuan : Sonax Turuncu. az kaldı bittiğinde Meguiars Sarı şampuna geçeceğim.
Kurulama bezi: Uber Blue
Wax:Meguiars Ultimate Quick Wax. Aracı kuruladıktan sonra uygularım.Silmek İçin : 3M Wax Silme Bezi.
Lastikler için: Meguiars Endurance Parlatıcı Jel
Dış Plastikler İçin: Meguiars Ultimate Protectant. ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.)
Krom  Yüzeyler için: Meguiars NXT All Metal Polish . ( Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum. ardından microfiber bezle siliyorum.)
Camlar: Naisol GlassShield uyguladım.bakalım sonucunu göreceğiz yağmur yağdığı zaman.
Torpido ve plastik aksam: Atas Vinet, Koruyucu olarak 303 Protectant( Tozlanmayı engelleyici UV korumalı) ( Direk yüzeye sıkmıyorum.Beze sıkıp uyguluyoum.)
Bez: Pamuklu bez
Detay fırçaları
Deri Kısımlar için: Meguiars Cold Class Rich Deri Temizlik ve Bakım (Meguiars Sarı Pedle  uyguluyorum.Pede döküp yüzeğe yediriyorum.)
Kumaş Yüzeyler için: Atas Vinet Köpük + Sonax Microfiber İç Temizleme Eldiveni ( Köpüğü koltuğa sıkıp hemen arkasından micfiberle siliyorum. Leke iz kalmıyor )
Araç Süpürgesi: Black&Decker ADV 1220. İşimi görüyor. ֖nce koltukları süpürüyorum.ardından aracın tabanını süpürüyorum.Kış döneminde lastik paspas kulladığım için onları fırçalayıp yıkıyorum.
u]Motor İçin:[/u] Microfiber beze vinet i sıkıp motor bölümünü siliyorum.
Koku : California Scents Golden State Delight.
Bu da kurulamaya geçmeden bir foto çekmiştim.

[img=800x450]http://i.hizliresim.com/eXlkpo.jpg[/img]
Black&Decker ADV 1220 bunu bende düşünüyorum performansı nasıl, tavsiye edermisiniz? bende beko var ama varlığıyla yokluğu aynı gibi walll

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Genellikle kendim yıkamaya gayret ediyorum ayda 1-2 kez evime 6-7 km uzaklıkta olan bir çeşme başına gidip... 5 ay oldu aracı alalı sadece 1 kez oto yıkamayıca uğradım malzemelerim bagajımda bir kovada mutlaka her zaman durur bu resimde çok taze dün çekildi hafif rampaya park edip kirli suyun aşağı akması çok iyi. hem temiz hava hem rahatlık hem özene bezene yıkama birde sonrasında karşısına geçip 1 demlik semaver çayı tadından yenmiyor Smiley süpürge işinide çakmaklığa takılan tiplerle hallettim gayet memnunum  m34444

resim yüklemeye çalışıyorum ama beceremedim :)

http://i.hizliresim.com/w17NmN.jpg

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
Yanlış anlamadım değil mi? Aracı yıkadık, ıslakken bunu sıkıp kuruluyoruz. Nasıl bir bez kullanmamız gerekiyor aracı kurularken çizmemek için?

Aracı tamamen kurulayıp sonra bunu bir cila bezi veya pediyle uygulasak daha etkili olmaz mı? Çok acemiyim kusura bakmayın :)
evet aracı yakadıktan sonra ıslakken sıkıp microfiber bez ile kuruluyorsunu,kuruladıktan sonrada uygulaya bilirsiniz önce cilayı sıkıyorsunuz sonra kuru ve yumuşak bir bezla dağıtıyorsunuz enson microfiber bezle iyice siliyorsunuz bunu aracın her kaporta paneline parça parça sırayla uyguluyorsunuz tabi bütün bunları gölgede yapıyorsunuz.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cok güzel paylaşımlar oluyor arkadaşlar klavyenize sağlık :)  special_prayer special_Yeah m34444

firstemperor link cok güzel araç yeniden doğmuş resmen ve meguiars farkı bu.bende ki ürünlerinden de çok memnunum.link ah bide türkçe olaydı biraz uğraştırcak çevirmek beni ama olsun :)

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Genellikle kendim yıkamaya gayret ediyorum ayda 1-2 kez evime 6-7 km uzaklıkta olan bir çeşme başına gidip... 5 ay oldu aracı alalı sadece 1 kez oto yıkamayıca uğradım malzemelerim bagajımda bir kovada mutlaka her zaman durur bu resimde çok taze dün çekildi hafif rampaya park edip kirli suyun aşağı akması çok iyi. hem temiz hava hem rahatlık hem özene bezene yıkama birde sonrasında karşısına geçip 1 demlik semaver çayı tadından yenmiyor Smiley süpürge işinide çakmaklığa takılan tiplerle hallettim gayet memnunum   m34444

resim yüklemeye çalışıyorum ama beceremedim :)

http://i.hizliresim.com/w17NmN.jpg
o çeşme başı iyi güzelde aracı yıkadığınız yerin etrafı toz toprak olduğu için aracı yıkarken üzerine toz yapışma riski var, aracı kurularkende bu tozlar aracın üzerinde hare-kılcal çizik yapabilir. en iyisi rüzgarsız havada aracın etrafını iyice ıslatın toz kalkmasın.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
o çeşme başı iyi güzelde aracı yıkadığınız yerin etrafı toz toprak olduğu için aracı yıkarken üzerine toz yapışma riski var, aracı kurularkende bu tozlar aracın üzerinde hare-kılcal çizik yapabilir. en iyisi rüzgarsız havada aracın etrafını iyice ıslatın toz kalkmasın.
Evet rüzgarsız havada gidiyorum burası yağmur alan biryer genellikle toprak ıslak oluyor toz olasılığı çok fazla denk gelmiyor 2 kişi gidiyorum genelde uygulamalarımı hemen ve hızlı bir şekilde yapma fırsatım oluyor suyu bol zaten aracı sürekli yıkama taraftarı değilim kirli kalması kısa süreli  peş peşe yıkamalardan daha mantıklı geliyor bana

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
cok güzel paylaşımlar oluyor arkadaşlar klavyenize sağlık :)  special_prayer special_Yeah m34444

firstemperor link cok güzel araç yeniden doğmuş resmen ve meguiars farkı bu.bende ki ürünlerinden de çok memnunum.link ah bide türkçe olaydı biraz uğraştırcak çevirmek beni ama olsun :)
aslında orda yazanların tamamını uygulamak gerekmiyor. o hondanın üzerinde clearcoat falan kalmamıştır araç 2002 model uygulama 2010 da yapılmış yani araç 8 yaşındayken, araçlarımız 10 yaşına kadar honda daki uygulamayı pek tavsiye etmem. m21 ve m26 sentetik sealant hidrofobik polimer içeriyor yani su iticiliği yüksek çok az derecede aşındırıcı içeriyor bizim araçlarımız henüz yeni olduğu için bunları tavsiye ederim. (AşINDIRMA YAPMADIğINI İDDAA EDEN CİLA, PASTA, KORUMA VARSA YALAN S֖YL֜YOR, şUANA KADAR ֖YLE BİR TEKNOLOJİ ÖœRETİLMEDİ HEN֜Z) m80-m120 de aşındırıcılık biraz daha fazla o nedenle hare ve kılcal çizik giderme özelliği var.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Arkadaşlar Bu Uygulamayı 19 OCAK PAZAR günü Yapmıştım

AG SRP Uyguladım

Nasip Olursa Bu Pazar Baya Bi Yüklü Bi Uygulama Yapıcam..
(Hava Yağmazsa Eğer)

Uygulama Fotolarını Paylaşırım

Siyahın Asaleti :D