Araç arayışım son buldu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..hayatımda keşke demeyi cok önceden bıraktım umarım sizde demezsiniz. ancak 20 yaşında neden accent'e binesinizki demekten alamadım kendimi :) daha sportif bir arac olabilirdi.mesela hyundai olacaksa coupe olsun gibi..kazasız belasız..

Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar değerli yorumlarınız için Hyundai Era almamdaki amaç şudurki hiçbir tek kapı arabada hiçbir zaman konfor bulamadım ama sedan olunca araç gerçekten kendini rahatta hissediyorsun ayrıca peki neden başka 4 kapı bir araç değilde Era dersenizde hem piyasası çok iyi hem yedek parçası bol hemde 110 ps beygir 240 nm tork var ani kısaca bana Tigra'yı aratmadığı gibi Tigra'ya göre daha iyi performans+konfor aldım ayrıca kullanmak gerçekten çok zevkli lastikleri eski olduğu için basmaya cesaret edemedim fazla o yüzden şimdilik ara hızlanmalar yapıyorum. Daha yeni sanayiden geldim zaten Yağ- Yağ Filtresi - Hava - Polen ve Mazot Filtreleri değişti yağ olarak ustamın tavsiyesi ile orjinal yağ yerine 5 lt. Castrol Magnatec 10-40 yağ kullandık. Ayrıca genel bir kontrol yaptırdım usta arabaya bayıldı çok iyi almışsın falan dedi. Ayrıca bu motorlarda buji olmaması şaşırtıcı bir durum oldu. Şimdilik bir sorunumuz yok bir dahaki seferede soğutma suyunu anrifirizli su ile değiştirip carbon clean yaptırmayı düşünüyorum. Ayrıca daha öncede bir sorum olmuştu cevap alamamıştım tekrar yazayım aracın jantlarını değiştirmeyi düşünüyorum tercihim 17 inch. Sizce 17 inch jant taksam aracın yürür aksamında+yol tutuşunda+yakıtında bir problem yaşarmıyız ? Tekrar teşekkürler...

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Era 14 jant değilmi orijinali 16 bile fazla gelirken uzun yolda ayaklarınızı yerden keser aman hocam

Sent from my iPad using Tapatalk

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sen ustanı değiştir derim. araba koydurduğu yağ yarı sentetik. 0-40 ya da 5-40 mobil1 tam sentetik yağ koydur aracına. ayrıca dikkat et derim arabanın yol tutuşu baya zayıftır coilover falan düşün kesinlikle...
birde tuboları zorlamaya gelmiyor...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan kardeşim :) süratli araba almışsın,ama dikkatli kullan era yı... :) benim arkadaşım 17 jantla yaklaşık 2 senedir kullanıyor yazılımıda var,ciğerinide alıyor :) sağlam arabadırda...bakımını yap devam et..
sadece hızına aldanıp fren ve virajına güvenme...güle güle kullan...

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günlerde kazasız belasız güzel sürüşlerde ağız tadıyla kullan kardeşim. Arabanın fotoğraflarını bekleriz artık.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun arkadaşlar gerçekten canavar gibi :D Maşallah artık yol tutuşunu coilover ile çözümleyemeye çalışıcam birazdan aşağıya inince fotoğrafı çekerim :):)

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Era'nin dizeline ne yağ koyulur bilmiyorum ama 10-40 bana kalın yağmış gibi geliyor.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Era'nin dizeline ne yağ koyulur bilmiyorum ama 10-40 bana kalın yağmış gibi geliyor.
Bu konu hakkında pek fikrim yok ama gittiğim usta fiat ve ford servisidir dükkanına günlük 20 30 tane ticari araç geliyor yani dizel araçlarda uzman bir kişi diyebiliriz ben periyodik bakımdan önce en uygun olanı ve orjinali sipariş etmesi için talimat vermiştim. Oda bana orjinal yağları Shell istiyorsan Shell getireyim ama sana tavsiyem Castrol Magnatec olur daha ince bir yağdır daha çok faydasını görürsün falan dedi bende okey dedim. Yani doğru olanı yapmıştır

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte doğru olanı yapmamış. :) ticari araçların yağları daha kalındır. ford minibüslerin falan 10-40 olabilir ama senin aracına 0*40 yada 5-40 tam sentetik yağ koymalıydı. ;) şuanda aracında yarı sentetik yağ var. çalışma sesinde artış olmuştur. 7 binde 8 binde o yağı değiştirmen gerekir. halbuki mobil1 0-40 yağ koymuş olsan 20 bin km'ye kadar filtre durumuna göre yağın ömrü var. ve motorun daha sessiz çalışacaktı...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hyundai Era'dan bir kaç kare :)
v9t73.jpg

v9t9r.jpg

v9tc3.jpg

v9tdm.jpg

v9tft.jpg

v9th8.jpg

v9tjl.jpg

v9tkk.jpg

v9tn6.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...