Ani fren de aracım sağ kayıyor!!!

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
tam tersi, en ucuz yöntem, ve sorunun gitme olasılıgı yüksek,kalıperi söküp merkez pıstonunu sıkısmıssa alıstırmak veya bunların kontrolunu yapmak 20 tl ortalama..

Abs/Esp Merkezi, her tekerlete ayrı gider fren teşkilatı, Abs siz modeller gibi tek ana merkez değil maalesef. Oradan Abs/Esp ye girer ve çıkar. Merkez için tamir kiti bulmak çok zor, bulunsada ehil ve sorumluluk açısından yapacak usta pek yok.

Kaliper altındaki piston ise tabiiki bir ihtimal ama sistemi komple kontrol etmek gerekir. İhtimal olarak gene en sona bırakıyorum. Bakalım her şey olabilir :)

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abs/Esp Merkezi, her tekerlete ayrı gider fren teşkilatı, Abs siz modeller gibi tek ana merkez değil maalesef. Oradan Abs/Esp ye girer ve çıkar. Merkez için tamir kiti bulmak çok zor, bulunsada ehil ve sorumluluk açısından yapacak usta pek yok.

Kaliper altındaki piston ise tabiiki bir ihtimal ama sistemi komple kontrol etmek gerekir. İhtimal olarak gene en sona bırakıyorum. Bakalım her şey olabilir :)
abs li de olsa abs siz de olsa her tekerlek bagımsız, ama aynı anda vazıfe görür emre,tamir takımlık bısey olacagını sanmıyorum,eger hıdrolık sızıntısı yoksa tabıı,lastık farklılıgı cekmesı yolda gıderkende yapar yanı frene bakmaksızın,saga yada sola cekme egılımı gosterır,ama arkadas frene bastıgım anda dıyor,

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
diskleri ve balataları sıcakken su ile temizliyorsan diskleride yamultmuş olabilirsin.balata spreyi kullanabilirsin

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha once dogan slx im var iken ayni sorunu yasadim. lastik degisirince duzeldi. eski lastiklerim arasinda desen farki yoktu. eski latiklerim lassa miratta idi. yenileri ise bridgestone b330 evo isi.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi, aracın ön lastikleri aynı marka aynı seri Yanız sol lastik sağ lastiğe oranla daha fazla eskimiş ve aşınmış,Sanırım benden önceki sahibi sağ lastiği değiştirmiş.Ayrıca sol firen balataları oksitlenme yapmış yıkıyoruz 2 gün sonra tekrardan oksitleniyor.Bunarda bu soruna neden olabilir mi ? tşk...

buyuk ıhtımalle sol fren merkezınız calısmıyor yada dusuk basınclı calısıyor,sağ merkez tam basınclı sol ıse zayıf yada calısmadıgından fren yapılan tarafa dogru bı kuvvet uyguluyor aracınız..mekanıkcıye gırıp derdınızı anlatın merkeze gıren rekoru söküp basıncı kontrol ederlerse anlasılır,2. ıhtımal ıse salıncak burclarıdır,düşük bı ıhtımalde olsa burclar dakı bosluk ıelrı gerı hareket eder sız anı frene bastıgınızda buda aracı saga dogru iter..

bende yoruma katılıyorum. sol merkez çalışmıyor. ilk olarak fren servisine gidin. merkezde hava olabilir, pistonlar paslanıp çalışmıyor olabilir.

araba yattığı zaman diskler sudan nemden paslanır. fakat araç yürüdüğü zaman pasın temizlenmesi gerekir. disk temizlenmiyorsa frende sorun vardır.