Akünün ömrü ne kadardır.....

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 de akü almıştım delphi marka ...zamanla 2009 oldu ve geçenlerde boşaldığını gördüm....zayıfladı gibi...sizce akünün ömrü nedir biglisi olan arkadaşlar var ise sevininrim....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi dayanmis...seninki ...normalde 3 sene iyi bagzen 4 sene....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ortalama 4 sene kadardır. Ama kullanım, iklim koşulları ve aracın bakımına göre 2-8 sene arası kullananlar da mevcut. Bir de her ürün aynı performansı göstermeyebilir. Mesela benim araçta ilk akü (fabrikanın taktığı) 2,5 sene kadar kullanılmış, daha sonra ki akü 8,5 sene kullanıldı, şimdiki akü 2 seneyi geçti hizmet vermeye devam ediyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
4. sene kışa girerken değiştirmek en güzeli .benzinlide süre biraz daha uzayabilir ama dizel araç daha çok marş gücüne ihtiyaç duyar

yunus1021

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bu sabah kötü bir süprizle karşılaştım sabah arabam çalışmadı kısa süre sonra akünün bittigini anladım 7ci senesini doldurmuştu akü

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uyduruk kıytırık tipteki akülerde eski hurda kurşunlar kullanıldığı için bu akülerin hem fiyatları ucuz oluyor hem de ömürleri kısa oluyor. Kaliteli aküler üç aşağı beş yukarı aynı kalitede oluyorlar, daha kalitelisini yapmak için rekabet halindeler. Tercihlerde satış sonu hizmetler de önemli. Ülkemizde en geniş hizmet ağına sahip olanlar arasında Mutlu akü biraz daha fazla öne çıktığı için tercihler de genelde o yönde oluyor.

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü ömrü

araçta akü değişimini gerektirecek belirtiler nelerdir sizce gösterge panelinde araba çalışırken akü ışığının yanması şarj dinomosu arızasımıdır yoksa akü boşalmak üzeremidir bide sabahları çalıştırırken 2 veya 3 marşa basışta alması olabilirmi benim 2004 den beri 50000 km olan aracımda akü değiştirmedim ama düşünüyorum

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün ömrünü bitiren en önemli etken gözlerdeki suyun azalması.
eğer arada bir kontrol eder ve eksildikçe saf su ile tamamlarsanız ve de aracın şarjında bir problem yoksa iyi bir aküyü 7-8 sene rahat kullanırsınız.
bakımsız akü laflarına bakmayın tam kapalı akü olmadıktan sonra bakımsız akü yoktur.
akü gözlerinini üzerine yapıştırılmış etiketleri sökerek gözlerdeki su seviyelerini ara ara kontrol edin eksik olanlar varsa tamamlayın. bu şekilde kullanırsanız akü ömrünü ikiye katlarsınız.

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2003 model hala orjinal akü daha 2 kez marş basmadım