Akü boşalması

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mevcut problemden dolayı uzun süre akün tam şarjlı kalmıyor ve klimayıda açtığında şarj dinamosu akımının büyük kısmı ancak o anda çalışan tüketicileri besliyor , doğal olarak akü daha yavaş şarj oluyor muhtemelen.Mevcut problemi giderdikten sonra eğer aracı gündelikte sık kullanıyor yada uzun yol yapıyorsan 1-2 haftaya kendini toparlayacaktır.Eğer değilse 10 Tl karşılında şarj ediyorlar.Bu birkaç teknik senaryodan birisi.Eğer böyle ise mevcut problemi çözdükten sonra otomatikman düzelecek.Şayet düzelmez ise ozaman klima ile ilgili detaylara inmek daha sağlıklı olur.
+ Katılıyorum :good:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
araç kilitliyken 0.15 değeri normal; şarj dinamosunda sorun olabilir...

pardon kusura bakmayın,aynı sorun bir ara bende de vardı bende cengiz abinin yaptığı şekilde ölçü aletini bağlamıştım ve sonuç 0,21 çıkmıştı; sonra iki rölede kaçak bulmuştum onları çıkarınca 0.07 olmuştu ama 0.17 olarak kalmış aklımda; eğer camların sigortalarını çıkarınca düzeliyorsa camlar kontak ya da kapıya bağımlı olmadan direk çalışıyor olabilir; yani cam düğmeleriyle ilgili devrede sorun olabilir bu da vectra a da başıma gelmişti ve akü bitiriyordu...

occ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler. belirtilen hususları tek tek kontrol edeceğim. sonuçta ne bulduğumuz veya bulamadığımız hakkında sizlere bilgi vereceğim. Sizlerle olmak mutluluktur saolun

matman43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam kaldırma modülü varsa araçta ondan kaynaklanıyor da olabilir.

occ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun arkadaşlar. arabayı kilitleyince camlar otomatik kapanıyor

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
saolun arkadaşlar. arabayı kilitleyince camlar otomatik kapanıyor
sonradan eklenmiş cam kaldırma modülü varsa olayın faili bulunmuş demektir bence

occ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar; akü boşalması sorunum bir süre daha devam etti. Daha sonra akünün + ucuna bağlı kabloların her birini ayırıp tek tek ölçü aleti ile ölçtüm. sonuçta akü boşalması sorumlusunun LPG beyni olduğunu tespit ettim. Arabayı stop ettikten sonrada beyin elektrik çekmeye devam ediyor(0,15). LPG nin direk akü bağlantısını kesip benzin pompasının rölesine taktım. Şİmdi motor stop halinde değer 0,05. kontağı açınca benzin pompasına ve LPG beynine ceryan geliyor bir sorun kalmadı. Ayrıca, LPG nin direk ceryanınnı kesmenin LPG programını silermi diye bir kuşkum vardı oda olmadı. Diğer bir husus da, klimayı açınca akü boşalmasının sebebine gelince Şarz dinamosunun üretmiş olduğ akım 13 V tu. klima devreye girince yetiştiremiyor ve aküden kullanıyormuş. Yeni şarz dinamosu aldım bir sorunum kalmadı. sizlerle paylaşmak istedim. Yardımlarınız için herkese teşekkürler

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer bir husus da, klimayı açınca akü boşalmasının sebebine gelince Şarz dinamosunun üretmiş olduğ akım 13 V tu. klima devreye girince yetiştiremiyor ve aküden kullanıyormuş. Yeni şarz dinamosu aldım bir sorunum kalmadı. sizlerle paylaşmak istedim. Yardımlarınız için herkese teşekkürler

peki şimdi klimayı açınca yaşanan o performans düşüklüğünde bir değişiklik oldu mu?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimalar elektrik ile dielde v kayışına bağlı olduğu sürece dinamo değişikliğinin klimanın aranızdan aldığı performans ile hiçbir alakası olmaz... gene performansınız düşer klimayı açtığınızda...