Afl si olanlar dikkat !

• Konuyu başlatan esadsari
  • Başlangıç tarihi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Afl si olanlar dikkat !

Geçmiş olsun kardeşim, Afl nin kuvvetli yapısı bende de istenmeyen parazit seslere neden oluyor ayrıca akü üzerindeki etkisini merak da ediyordum.

Bu acı tecrübenle hepimize ders vermiş oldun.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun, çok ucuz atlatmışınız. benim başıma gelenler malum. tabela asmakla profesyonel olunmuyor maalesef. aslında tüm bu işleri sadece arabayla ilgili değil her sektörde meslek liselerinden yetişmiş eleman olması gerekiyor. avrupada garson bile mesleğini okumuş ama bizde ne yazık ki herkes vasıfsız eleman.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İş yerimde müşterilerime asla vasıfsız eleman önermem; bu tip insanlar gerçek ustaların ekmeklerini de çalıyor ve kötü bir intiba bırakıyorlar.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle Allah kimseyi vasıfsız ustalara düşürmesin.
Eki aracımda sol kapı ve sol çamurluğu boyatmıştım. İlkinde boya tutmadı sonra parasını istedim
Gümüş gri idi araba bariz bakınca belli oluyordu. Abi tekrar boyalım hallederiz bu sefer kesin olur dedi
Nese tamam dedik ikinciyi de boyadı baktık yine boya tutmadı yine para talep ettim
Tamam ha verdim ha vericem derken 3 ay geçti daha ortada para yok
Nese o sırada aracın satmak için ilan vermiştim ve alıcısı çıktı böyle böyle boyandı dedim
alıcıda benim için boya önemli değil motoru çok sağlammış dedi test ettirdi ve kasko değerinin üstünde bir miktara sattım aracı

Conqueror55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar, bende AFL yok. Ama normal farlarım otomatikteyken (tünel algılama özelliği açıkken yani) kullanıyorum ve kontağı kapattığımda hep ayar otomatikte kalıyor. Yani otomatiği devre dışı bırakmadan kontağı kapatıyorum. Hep aklıma takılıyordu bu durum. Acaba akülere bi zararı varmıdır diye. Bu konuda bilgisi olan var mı?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hiç bir zararı yok zaten kontağı kapatınca kapanıyor devre dışı bıraksanızda zaten kontağı açınca yine otomatikte geliyor ben burdaki problem arabadan çalışmadan camları açıcak seviyeye getirmişler işlemi yaparken çünkü o seviyede farlar yanıyor araçtaki bütün elektrikli şeyler de devreye giriyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Conqueror55 link' Alıntı:
Arkadaşlar, bende AFL yok. Ama normal farlarım otomatikteyken (tünel algılama özelliği açıkken yani) kullanıyorum ve kontağı kapattığımda hep ayar otomatikte kalıyor. Yani otomatiği devre dışı bırakmadan kontağı kapatıyorum. Hep aklıma takılıyordu bu durum. Acaba akülere bi zararı varmıdır diye. Bu konuda bilgisi olan var mı?
otomatikte kalması problem değil, buradaki problem anahtarın kontakta kalması ve sanıyorsam bir kademe açılması
anahtar kontakta değilse elektrik bağlantısı otomatik kesiliyor zaten..

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

herkese çok teşekkür ederim.

olay her nekadar keyfimi kaçırsada opel servisinde gördüğüm muamele, ilgi, alaka hoşuma gitti bunu belirtmek isterim ayrıca araca boya koruması cam filimi vs yapan firma hernekadar başıma iş açsada ilgili işlerini iyi yapmışlardı haklarınıda yemek istemem

cam filimlerini özellikle güzel yapmışlardı bazı araçlarda camın en üst kısmında filmin bittiği yerler belli oluyordu ama benimkiler sanki renkli cam gibi olmuş boya korumasını cilası falanda gayet başarılı olmuş aracın ama işte akü problemi bütün neşemi aldı aracın marşına basmaktan çekiniyorum tenha yerlere çekiyorum çalıştırırken rezil olmayayım diye yarın sabahtan aracımı servise bırakıcam inşallah bir daha nüksetmez..

saygılar

Conqueror55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim arkadaşlar, böylece merak ettiğim bir konuyuda sayenizde çözmüş oldum...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=Conqueror55 link=topic=1345.msg28630#msg28630 date=1304012306]
otomatikte kalması problem değil, buradaki problem anahtarın kontakta kalması ve sanıyorsam bir kademe açılması
anahtar kontakta değilse elektrik bağlantısı otomatik kesiliyor zaten..
[/quote]
Ben de daha birinci hafta da aküyü garantiden değiştirdim. Ne afl açık unutuldu ne anahtar üstünde bırakıldı. Üstelik araç çalışırken bile yetersiz akım yüzünden saçmalıyordu. Üstündeki GM marka akü değiştiği an bütün sorunlar bitti. Benim kanımca astra nın üzerinde gelen aküler son derece kalitesiz. Gemide, bayide, fabrikada bekleme sürecinde ömrünü tamamlayıp, aracın çalışması halinde bile kendini toparlayamıyor.