AFL - Bi-Xenon ?

harun2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu iki far aynı mı? astra sedan için en iyi far hangisidir kullanan arkadaşlar? ve servislerde fiyatları ne kadar? bize kaça patlar?

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AFL - Bi-Xenon ?

Astra için Bi-Xenon farı fabrika çıkışı almak isterseniz AFL paketi almanız gerekiyor içinde Bi-Xenon geliyor zaten. Ancak sonradan aracınıza AFL ekletemezsiniz. Sadece Bi-Xenon ekletebilirsiniz, onu da orjinal cosmo farı alsanız 1600x2 gibi bir maliyeti var. Kendiniz dışarıda farı kestirip içine mercek ile Bi-Xenon uygulaması yaptırsanız 600-700 felan tutar. Ancak her iki uygulama da vizeden GEÇEMEZ.

harun2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bi-xenon hem kısa hem uzun hüzmenin tek mercekten elde edildiği xenon fardır. Mercekte olan perde kısa hüzme konumunda kapalı uzunlara geçildiğinde açılarak aydınlatma farkı sağlanıyor. Afl ise bi-xenon far lara ilaveten viraj aydınlatması, kavşak aydınlatması, belli hız ve hava koşullarında merceklerin ayarlanması, otomatik uzun hüzme kontrolü gibi komplike bir sistem. 

Garanti konusunda yetkili serviste yaptırırsanız o servis için garantide sorun yaşamazsınız ama vize den geçemezsiniz.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harun link' Alıntı:
hocam internette bir iki yerde görmüştüm hatta link şu http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-vasita-hizmetleri-oto-elektrik-servisi-2012-model-opel-astra-j-bi-xenon-mercekli-far-uygulamasi-118809409/detay/ 
bu uygulamayı yaptırsak garantide sıkıntı olur mu yada vize de? ve bu uygulamayı bu fiyata servisler yapmıyor mu?

Opel servisleri öyle bir uygulama yapmaz, mercekli far satar sadece. Bu uygulamayı yaptırdığınız takdirde farlardan kaynaklanacak problemleri garanti karşılamaz ve Emra abinin de söylediği gibi vizeden geçemez.

harun2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yani hocam orijinalde üzerinde o far bulunmayan araçlara o farı takmak mantıklı değil sanırım. oysa ki o kadar da çok sevmiştim :)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer uğraşırım derseniz taktırın. Vize zamanı gelince orjinale dönün sonra tekrar xenona :) Ama merceksiz xenon da başvurmayın. Birde amacınız sadece güzel görünsün beyaz görünsün ise philips diamond vision türünden H7 ampul de kullanabilirsiniz.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harun link' Alıntı:
yani hocam orijinalde üzerinde o far bulunmayan araçlara o farı takmak mantıklı değil sanırım. oysa ki o kadar da çok sevmiştim :)

Maalesef attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmeyecek. Üstelik yaptıracağınız yer çok iyi işçilik çıkarmalı yoksa canınızdan bezdirir.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aracınızın orjinalinde olmasa bile AFL işlemi yaptırdığınızda opsiyonel olarak listelenir ve araç vizeyi alır. Fakat AFL için sensör braket ve ateşleyicilerin orjinal ve faal olması gerekir. Yoksa yapacağınız AHL veya AFL uygulamalarından dolayı vize alamazsınız. Tecrübeyle sabittir. İyi akşamlar

harun2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuz hocam ben ağrıda görev yapıyorum aracı ıspartadan aldım.aldığım yerde taktırsam serviste gerekli işlemleri onlar yapıyor mu? vizeden geçmesi için yapılması gerekenleri? sizin yaptırdığınız işlem hangisi Bi-xenon mu taktırdınız?