dexter4597

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.

İki hafta kadar önce imzamdaki astrayı alarak aranıza katıldım. Opele yabancıyım, bu nedenle tecrübelerinize danışmak istedim. Benzer konular gördüm fakat aynı sorunu yaşan sadece bir arkadaş vardı, onun mesajına dönüş olmayınca yeni konu açma gereği duydum.

1- Sadece soğuk motorda ilk çalıştırmada 5-6 sn titreme oluyor birdaha olmuyor. Havalar birkaç gündür sıcak gidiyor ve tekleme kesildi.
1 hafta kadar lpg tesisatı motordan ayrı şekilde kullandım değişmedi.
Bu gün hava birkaç derece düştü, araç güneş görmedi ve tekrar tekleme yaptı ilk çalıştırmada.

2- Park esnasında sık ileri geri vites değiştirirsem ve hafif seri hareketlerde vitesi değiştirdikten sonra vuruntu oluyor ve park ederken d ye çekip öne gitmek için freni salınca aniden atlıyor araba. Bu durum normal midir ?

Tecrübesi olan başına gelen arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.

Aksoyhx

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 1.sorunuzuna çözüm bulabildiniz mi? Bende aynı sorunu yaşıyorum.

dexter4597

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam, benzin enjektör işemesinden şüpheleniyoruz fakat henüz işlem yaptırmadım. Farklı biryerle daha görüşeceğim. Sonuç alırsam paylaşırım.

Aksoyhx

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hızlı dönüş için teşekkür ederim. 2012 Opel Astra 1.4T Otomatik aracım var. Lpg hiç takılmadı. Benimde sabahları ilk çalıştırmada 5-6 sn devir yükselip alçalıyor, araba sarsıntı yapıyor. Stop edecekmiş gibi oluyor. Buji, bobin değişti ama çözülmedi. Bu hafta subaplar kontrol edilecek. Sizde rolanti dalgalanması oluyor mu?

dexter4597

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dalgalanma olmuyor sabit kalıyor, uzun süre sonra yapılan ilk çalıştırmada 3-4 sn kadar sürüyor. Benim araçta lpg var ama tesisatı söktürüp iki hafta kadar kullandım değişen birşey olmadı, bendeki sorun lpg kaynaklı değil. Subaplarda problem olmadığı söylendi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.

İki hafta kadar önce imzamdaki astrayı alarak aranıza katıldım. Opele yabancıyım, bu nedenle tecrübelerinize danışmak istedim. Benzer konular gördüm fakat aynı sorunu yaşan sadece bir arkadaş vardı, onun mesajına dönüş olmayınca yeni konu açma gereği duydum.

1- Sadece soğuk motorda ilk çalıştırmada 5-6 sn titreme oluyor birdaha olmuyor. Havalar birkaç gündür sıcak gidiyor ve tekleme kesildi.
1 hafta kadar lpg tesisatı motordan ayrı şekilde kullandım değişmedi.
Bu gün hava birkaç derece düştü, araç güneş görmedi ve tekrar tekleme yaptı ilk çalıştırmada.

2- Park esnasında sık ileri geri vites değiştirirsem ve hafif seri hareketlerde vitesi değiştirdikten sonra vuruntu oluyor ve park ederken d ye çekip öne gitmek için freni salınca aniden atlıyor araba. Bu durum normal midir ?

Tecrübesi olan başına gelen arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.

2. sorunuzun normal bi durum. R den D ye çekip frenden ayağınızı çekince hafif bi öne atılma yapıyor. Kaygılancak bi durum yok

dexter4597

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba, yanıtınız için teşekkürler. Daha önce otomatik araç tecrübem yoktu, kullandıkça alışıyorum normal geliyor şu an. Tekleme için güncelleme yapayım, bu gün öğlen bir ustaya gittim. Opel için iyi denilen ustalardan, gittiğim yerler içinde ilk defa sübaplardan yapar diyen oldu. Çok emin konuştu ama ben sübap olduğunu düşünmüyorum. Araçta stop etme veya dalgalanma yok. 3sn içinde sübap ısınıp genleşemez diye düşünüyorum. Ayrıca bu gün tarihiyle sübap değişimine 45bin civarı fiyat verdi. Çok yüksek söyledi diye düşünüyorum.