Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

bulent_tnt link' Alıntı:
Bendede manuelde kullanirken bazen 2/3 viteste gidip durunca arac otomatik 1.vitese atmiyor serviste test yaptilar sakir sakir calisti problemsiz nadir yapiyor anlamadim valla.

Araçlarımızın envai çeşit cinsliklerinden biri. :)

Neyse ki arabayı ilk aldığımda "Manuel'de deneyeceğim ehe" diyerek otobanda gazı köklediğimde vitesi 3'ten 4'e "çekince" (6500 devirde tam bir manuel vites edasıyla) arabanın şanzumanı ve beni dağıtmamasına şükrediyorum hala. :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=1818.msg60861#msg60861 date=1322256669]
[quote author=ulas79 link=topic=1818.msg60860#msg60860 date=1322256529]
bu tam otomatik viteslerde gecikme olayı normal o tık sesine gelince frene basmazsanız vites kolu elektronik olarak kilitlenir (park konumundaiken veya boşta iken )frene basmadan geçmesini engeller,bunun nedeni herhangibir vites kazasına yol vermemek için,o tık seside frene basınca elektirik düzeneğinin röleyi serbest konumuna getirmesinden oluyor.

O zaman bizim tam otomatikler için biz erken davranıp vitesi önceden değiştireceğiz görünen o ki. :)
[/quote]
aynen öyle alışınca hayvanın huyunu suyunu ona göre dehliyor insan:D
[/quote]

Kırbacımın ayarını tutturamadım bende daha. (:)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sahinakpul link' Alıntı:
Benimde geçen farklı bir durum dikkatimi çektim araç parktayken elim viteste mandalada basmıyorum, frene bastığımda vitesten tık diye bi ses geliyor ve elimlede hissediyorum.Sanki önceden yoktu yada benmi farketmiyormuşum acaba ?

Aynısı bende de olmuştu. İlk başlarda hissetmediğim kilit açma sesini sonradan duymaya, gittikçe de hissetmeye başladım. Bunu servise sorduğumda normal dediler. Bir zaman sonra P de iken koldaki (vites) mandala basıp bıraktıkça kontaktaki kilidin sesini de duymaya başlayacaksınız. Tahminimce zamanla laçkalaştığı için mekanizma, sesi duymaya başlıyoruz. Ama korkulacak birşey yok.

ksk_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar merhaba, ilk otomatik aracim o yuzden size danismak istiyorum,trafik isiklarinda beklerken frenle beklerken arada rolanti titremesi yapiyor arac, normal midir ?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ksk_deniz link' Alıntı:
arkadaslar merhaba, ilk otomatik aracim o yuzden size danismak istiyorum,trafik isiklarinda beklerken frenle beklerken arada rolanti titremesi yapiyor arac, normal midir ?

Normal merak etmeyin. Hafif freni bırakıp tekrar basın düzelir, bende bu şekilde...

ksk_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tesekkurler ilgili mesajiniz icin ,icim rahatladi.
Syg

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aracım 1000 km de. kırmızı ışıkta vites d konumunda beklerken sartıntı oluyor önce düşük sonra biraz hissedilir değişiyor bu şekilde. vitesi n ye alıyorum düzeliyor. bir ded de sarsıntı meydana gelirken devir saati sabit yani rolanti ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. bugun ankara opak a gittim ustayla teste çıktık normal olduğunu istersem rolantiyi yükseltebileceğini ancak bu zamanda yakıt tüketimin artacağını söyledi.  10 gundur kullanıyorum aracı bugun yaşadım bu sıkıntıyı. tavsiyeniz nedir. başka servise gideyim mi?[

Aynı mesajı farklı başlık ve konularda yazmayınız. Arkadaşlar cevap verecektir.

astek34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Murat

Arkadaşlar, A/S olan aracımda,  son aldığım 2 depo benzinde manuel kullanıma geçtim. ֖nceden 10,5 olan yakıt tüketimi ilk depoda 10 a düştü. şimdi 2. Depodayım 9.8 gösteriyor ve yarım depo benzini de harcadım.şehir içi Bir depo ile maksimum 500 km yaptığımı düşünüyorum (sadece düşünüyorum çünkü en fazla 490 a çıkabildim) ve eskisine göre  2,5 lt ve  yuvarlak olarak da 12 tl fark ediyor gerçi tam otomatik kullanımın rahatlığına değer mi bence çok da değmez.
Aslında şunu söylemek istiyordum konu başka taraflara gitti. A/S de manuel kullanımda yüksek viteslerde giderken duruyorum araba her zaman 1 . vitese inmiyor . Bakıyorum bazen 3.viteste bazen 2.viteste kalıyor , kalkış yapacağım ama aracın hangi viteste olduğunu anlamam için gösterge tablosuna bakmam gerekiyor. Bu sorun değil mi ? önceki yazıları da okudum. Mesela Bülent Bey de aynı sorunu yaşamış.Diğer arkadaşlarda bunu yaşıyor mu? Servise gitmek gerekir mi?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Manuel kullanımda viteslerde takılma yaşamadım. Ancak ilk bakımda güncelleme yapıldı sonrasında silkinmeler hissedilir şekilde artmıştı ve his olarak daha rahatsız bir kullanım oluştu.
Tüketimde de, anlık tüketime alın D konumunda vites küçültürken ki rakamlara bakın :)

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım 1,4T 140 AS. km olarak 50 bine yaklaşmak üzere son 45 bin bakımdan sonra dur kalklarda rölantide beklerken hafif sarsıntılar oluyor.ayrıca vites geçişlerinde de hafiften sarsıyor.acaba bir sorunun başlangıcı olabilir mi?aracımın 7 ay garanti süresi kaldı. km yapmamla alakalı mı yoksa sorun mu?bilen varsa yardım lütfen yada böyle bir sorun yaşayan?