Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

Toprağı bol olsun ustanın zaten hep arabayı dinlediğimiz için bu kadar problem çıkarıyoruz yağı suyu haricinde hiç bişeye bakmayacam artık usta beni çok etkiledi :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra benim fiilen sahip olup kullandığım ilk otomatik araç. Emin olun arkadaşlar ne sesler duyuyorum tahmin edemezsiniz :) Kendimi zor frenliyorum. Burada y.servis yok eğer bir açılırsa hayatları kararacak gibime geliyor  011zaa

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sayın Ozan teşekkürünüze teşekkür ederim. Elimden birşey geliyorsa beklemenin yada umursamazlığın buranın ruhu ile ters düştüğünü düşünüyorum. ևok sevip saygı duyduğum USTA kelimesinin bünyesinde taşıdığı anlamı son raddesine kadar hak eden, gerçek bir marka olmuş, işini hiçbir zaman ticari kaygı ile götürmeyen rahmetli bir büyüğüm şöyle demişti. "Aracını çok fazla dinleme, her duyduğun sesten nem kapma. Neticede bu etten kemikten değil, metalin metalle birleşmesinden meydana gelmiş bir icat."  (Kendisini de buradan saygıyla anıyorum. Ruhun şad olsun sevgili ANKARA'LI USTA)

Allah rahmet eylesin, rahmetli babam da bana bu yüzden sıkca kızardı ancak kendi tecrübelerimi kazanana kadar elimde olmadan takıntı yapmaya devam ettim ister istemez, biraz yaş biraz tecrübe ile düzelecek bir sorun.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga Bey söylediklerinizde çok haklısınız ancak bendeki duruma, 36 yaşa kadar geçmemiş ve envai çeşit aracı görmüş tanımış olmama rağmen devam ediyorsa sorundan çok hastalık demek gerek. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Tolga Bey söylediklerinizde çok haklısınız ancak bendeki duruma, 36 yaşa kadar geçmemiş ve envai çeşit aracı görmüş tanımış olmama rağmen devam ediyorsa sorundan çok hastalık demek gerek. :)

:) benim dilim varmadı ama evet; tatlı bir hastalık bu aslında..

İşin garibi bu parazit seslere en çok bu sınıf araçlarda rastlanıyor; alt sınıflar daha az sayıdaki plastik malzemeden oluşan konsol/iç kabin, üst sınıflar daha yumuşak malzeme+sağlam işçilikle farklı olabiliyorlar.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=1818.msg38786#msg38786 date=1309557307]

:) benim dilim varmadı ama evet; tatlı bir hastalık bu aslında..

İşin garibi bu parazit seslere en çok bu sınıf araçlarda rastlanıyor; alt sınıflar daha az sayıdaki plastik malzemeden oluşan konsol/iç kabin, üst sınıflar daha yumuşak malzeme+sağlam işçilikle farklı olabiliyorlar.
[/quote]

+100  Bundan sonra bakalım bir 320d becerebilirsek tam idealim bir araç. Lakin opsiyonların sınırsızlığı ve aşırı yüksek fiyatı bu klasmandaki araçların da en berbat yönü.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlısı olsun, benim de Astra dan sonra niyetim Bmw ama dediğiniz gibi boş bir Bmw ile dolusu arasındaki fiyat farkıyla eli yüzü düzgün sıfır km araç alınabiliyor.

Bakalım nasip kısmet..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vallahi bazen şu iş çıkış saatlerinde otomatik vitesi çok arıyorum yaw :( Özellikle Ramazan ayında akşam trafiği daha bir arttı, yorgunlutan mıdır uykusuzluktanmıdır bilmem dün akşam keşke araç otomatik olsaydı dedirtti bana.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Vallahi bazen şu iş çıkış saatlerinde otomatik vitesi çok arıyorum yaw :( Özellikle Ramazan ayında akşam trafiği daha bir arttı, yorgunlutan mıdır uykusuzluktanmıdır bilmem dün akşam keşke araç otomatik olsaydı dedirtti bana.

Yorgunken ya da berbat bir trafikte iken ben de bazen otm. vitesi arıyorum ama kendi şartlarımda (yoğun trafiğin olmadığı) ne zaman uzun süre otm. kullansam bir süre sonra sıkılıyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen. ben sıkıldığım an manuel e geçiyorum. Bir de manuel de tüketim ortalaması düşüyor.