ACİL YARDIM

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2016 Astra j 1.6 115bg Benzin/LPg

Aracım Soğukken ilk marşı 10 saniye kadar sürüyor, çalıştıktan sonra kendi isteğimle stop edip tekrar çalıştırdığımda hemen çalışıyor, sıcakkende hemen çalışıyor sadece ilk marşta gecikme oluyor

Akü yeni 72 lik varta taktım
Bujilerde yeni bosch iridyum

Merhaba, aynı sorunu kısa zaman önce yaşadım. Arızayı çok yerde aradık hatta benim aracın Lpg montajı candan mühendislikte yapıldı, oraya da gitmiştim bu sorun için hiç bir arıza tespit edilemedi, bujiler GM orjinal takıldı, sorun yine devam etmişti. Ben çözüme şöyle ulaştım
Ben PO’dan ne zaman Lpg alsam BRC marka LPG’li Astra j sizin aracınız ile aynı motorlu aracımda bu sorunu yaşadım. Artık sadece shell veya Opetten alıyorum, onun dışında birde sorunu atlatmak için benzin enjektör temizleyici kullandım araç ilk benzinde çalıştığı için sonra bir daha sorun hiç yaşamadım. PO LPG’yi kötülemek değil amacım ki zaten adamlar %100 garantili Lpg yakıt veriyorlar. Fakat benim aracım PO gazı sevmiyor. 🤷🏻‍♂️ Sizde de sorun aynı olabilir, depodaki gazı komple bitirip yeni alacağınız zaman gaz aldığınız marka veya istasyonu değiştirip deneyebilirsiniz.
Birde hocam iridyum bujiyi bende kullanmak istedim ama ustaların çoğu önermedi, bobin ömrünü azaltır daha sıkıntılı sorunlar yaşarsın vs demişlerdi. Ve marka olarak kesinlikle GM veya NGK tek tırnak önerdiler. Bu araca Bosch marka buji takılmazmış, bende bu yüzden uzak durdum.
Siz memnun musunuz?

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu opellerde po takıntısımı var acaba bende vectraya bir kere po dan LPG aldım araba kağnıya dönmüştü şikayette falan bulundum o derece yani bir dahada po dan LPG almadım

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

merkez06

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba ben po merkezinde çalışıyorum bu imkansız ki her marka aynı tankın içinden alıyor ama dediğinizi deniycem

• Beğen

merkez06

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aynı sorunu kısa zaman önce yaşadım. Arızayı çok yerde aradık hatta benim aracın Lpg montajı candan mühendislikte yapıldı, oraya da gitmiştim bu sorun için hiç bir arıza tespit edilemedi, bujiler GM orjinal takıldı, sorun yine devam etmişti. Ben çözüme şöyle ulaştım
Ben PO’dan ne zaman Lpg alsam BRC marka LPG’li Astra j sizin aracınız ile aynı motorlu aracımda bu sorunu yaşadım. Artık sadece shell veya Opetten alıyorum, onun dışında birde sorunu atlatmak için benzin enjektör temizleyici kullandım araç ilk benzinde çalıştığı için sonra bir daha sorun hiç yaşamadım. PO LPG’yi kötülemek değil amacım ki zaten adamlar %100 garantili Lpg yakıt veriyorlar. Fakat benim aracım PO gazı sevmiyor. 🤷🏻‍♂️ Sizde de sorun aynı olabilir, depodaki gazı komple bitirip yeni alacağınız zaman gaz aldığınız marka veya istasyonu değiştirip deneyebilirsiniz.
Birde hocam iridyum bujiyi bende kullanmak istedim ama ustaların çoğu önermedi, bobin ömrünü azaltır daha sıkıntılı sorunlar yaşarsın vs demişlerdi. Ve marka olarak kesinlikle GM veya NGK tek tırnak önerdiler. Bu araca Bosch marka buji takılmazmış, bende bu yüzden uzak durdum.
Bujilerde çok bir fark göremedim eski bujim gm idi bobin arızası yaşamıştım henüz 1 hafta oldu fakat bu arıza nedeniyle fazla odaklanamadım bujilere

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kardeşim yanlış anlaşılmasın po hakkında söylediklerimiz başıma gelen bi olaydı amacımız herhangi bir yeri kötülemek değil

• Beğen

merkez06

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dediğinizi yaptım würth temizleyici koydum depoya yarım depoda benzin aldım BP den 3000 devir sabit yaklaşık 15-20 dk kullandım benzin de dün iki kere çalıştırdım arabayı tekte aldı bugun işe giderken yine deniycem galiba düzelmeye başladı

• Beğen

merkez06

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kardeşim yanlış anlaşılmasın po hakkında söylediklerimiz başıma gelen bi olaydı amacımız herhangi bir yeri kötülemek değil
Dostum istasyonlarda sorun vardır bakım yapılmıyorsa

merkez06

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba bugun denedim 2 gündür aracı akşamları benzinde stop ettiğimde sabah rahat çalışıyor ama lpg de stop edince geç çalışma yapıyor

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arıza LPG den kaynaklı o zaman

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Po nun lpgsini benim araçta sevmiyor.
kesin arıza ışığını yakıyor. karışım hatası arızası veriyor.