corsa otomatik ingiliz anahtarı arızası --ACİL YARDIM-

maksimus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.. -----ACİL YARDIM---
Yeni forum üyesiyim.
araba 2013 otomatik corsa benzinli sabahları ilk çalıştırdığımda araba çalışıyor biraz hareket edeyim sarı renkli ingiliz anahtarı lambası yanıyor aç kapat yapıyorum tekrar sönünüyor yine hareket yine arıza lambası yanıyor ve araba güvenli moda geçiyor gaz yemiyor bu sorun hava soğukken oluyor öğleden sonra hiç birşey yok muş gibi sıkıntı olmuyor.
yardımcı olursanız çok sevinirim..

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı problem olmuştu araba gaz yemiyordu bilgisayara bağlandığında gaz pedalı arızası olduğu çıktı. Sanırım tek başına pozisyon sensörü değişmiyor bizim araçlarda komple pedal değişmişti. Sonrasında yaşamadım tekrar.

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: eeisahin

maksimus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız bu problem sadece sabahları hava soğukken yapıyor hatta iki üç aç kapadan sonra normale dönüyor araba yine de gaz pedal arızası ile alakalı olabilir mi teşekkürler

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ilk yanışı yine sabahtı yolda kapatıp açtım söndü arıza akşamına servise gidip bağlattım bilgisyara gaz pedalı dendi o ara pek yaptırmaya imkanım yoktu tekrarlarsa değiştiririm dedim. 3 4 gün sonra tekrarladı kapatıp açsam da fayda etmedi mecbur değiştirdik

eeisahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba

bendede aynı arıza oluyor ancak yolda giderken anahtar ısığı yanıyor manueldeysem araba otomatığe geçiyor hız kesiyor .

yakıtı pompalarsam hız kesmeyi kaldırıyor. kapat aç yaptıktan sonra düzeliyor bazen giderken bile kendiliğinden ışık sonuyor

düzeliyor. otomatikten oluyor diyenler de var . bunun ile alakası varmıdır.

maksimus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün servise gittim Semih Maltepe senin dediğin gibi gaz pedal sorunu çıktı şimdi ona ne kadar masraf cikartirlar
Yine durup dururken araba bizebindi😂😂

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Bizimkilerde kronik sanırım bugün yağ bakımına gittiğimde yine bir corsa d'nin gaz pedalını değiştiriyorlardı. Benim 2 3 ay oluyor hatırlayamıyorum tam ne kadara mal olduğunu

maksimus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizede çok geçmiş olsum..
Evet kronik bir sorun Muş usta öyle dedi 1ay içinde üç dört tane aynı sorunla gelen müşteri oldu dedi

eeisahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARABAM CORSA D ENJOY 111 YARI OTOLATİK 201O ARIZA IŞIGININ YANMASI ARTTI GÖSTERDİĞİM BİR USTA AKÜDEN KAYNAKLI OLABİLİR DEDİ BİTMEK ÜZEREYMİŞ DEĞİŞTİK ANCAK GENE ARIZA DEVAM ETMEKTE DİĞER BİR USTADA BANA BUNUN FREN MÜŞÜRÜNDEN ALAKALI OLDUGUNU SÖYLEDİ DEĞİŞİRSE SORUN KALKACAĞINI SÖYLEDİ DAHA DEĞİŞMEDİM ,DİĞER BİR USTANINDA BİLGİSAYARA BAĞLAYARAK ŞANZIMANDAN YADA OTOMATİĞİN BEYNİNDEN OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ .
HER USTA BAŞKA BİR ŞEY DİYOR NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK.