Acil fikir beyan edermisiniz. Opel corsa 1.4 enjoy active...

tersaneci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar.
05/01/2015 tarihinde opel corsa 1.4 enjoy active 130 tork 101 beygir 16v olan modelini aldim aracin motor ve guc bilgilerini kasitli olarak yazdim. Aracin guvenlik ve ic dizayni gayet guzel ve ferah. Ama aracimla aydin bodrum arasi yatagan cine yol guzargahinda seyahet ettim daha sifir bi aracin yorulmamis yipranmamis hicbir sorunu olmayan aracin bodrum aydin arasindaki rampalarda cekisten dusmesi gercekten canimi sıkkı. 100 110 km hizla giderken rampaya gelindiginde suratinin 80 km dusmesi normal karsiladim ama yanimdan o rampa ve yokuslarda 1993 yada 1996 model arasi kartal marka aracin beni gecip gitmesi ve arkasindan baka kalisimla aracta sorun oldugunu dusundum... sizce bu durum normalmidir ve ne yapmaliyim...

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır araclar ilk kilometrelerde biraz hantal olurlar normal oldugunu dusunuyorum 1.4 motor oluşu da destekliyor bunu normal oldugunu dusunuyorum kafanızı takmayın bence yinede yetkili servis gorusunu alın iciniz rahatlasın.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar.
05/01/2015 tarihinde opel corsa 1.4 enjoy active 130 tork 101 beygir 16v olan modelini aldim aracin motor ve guc bilgilerini kasitli olarak yazdim. Aracin guvenlik ve ic dizayni gayet guzel ve ferah. Ama aracimla aydin bodrum arasi yatagan cine yol guzargahinda seyahet ettim daha sifir bi aracin yorulmamis yipranmamis hicbir sorunu olmayan aracin bodrum aydin arasindaki rampalarda cekisten dusmesi gercekten canimi sıkkı. 100 110 km hizla giderken rampaya gelindiginde suratinin 80 km dusmesi normal karsiladim ama yanimdan o rampa ve yokuslarda 1993 yada 1996 model arasi kartal marka aracin beni gecip gitmesi ve arkasindan baka kalisimla aracta sorun oldugunu dusundum... sizce bu durum normalmidir ve ne yapmaliyim...

Emin olun ki aracı devirli kullanmadiginiz için başınıza bu geldi. Kartal dediginiz araç rampaya gelmeden önce hızını almak için epey bi çaba gösterdi :)

Kendi aracimla birçok araçla dalga geçtim sol seritte gayet makul süratle ilerlerken sağlamaya çalışan bazı vatandaşlari hüsrana ugrattigim olmuştur :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracın rodajı tamamlandıktan sonra yağını değişip aracı yüksek hızlarda kullanıp motoru açmalısınız

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emin olun ki aracı devirli kullanmadiginiz için başınıza bu geldi. Kartal dediginiz araç rampaya gelmeden önce hızını almak için epey bi çaba gösterdi :)

Aracimla birçok kez baska araçlarla dalga geçtigim olmustur mesela ; sol seritte gayet makul süratle ilerlerken sağlamaya çalışan bazı vatandaşlari hüsrana ugratmam gibi :))

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 Corsa D çok iyi giden bir motora sahip, manuel ise çok iyi gidiyor. Otomatik 4 ileri ise, 130 ile denemelisiniz o rampayı, devirsiz kalmıştır motor.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar.

Rampanın uzunluğu da önemli ama her şekilde kartal aşağıdan kapatıp rahat çıkmak için ayrıca vites de düşürmüştür. Aracınız otomatik mi manuel mi anlamadım ama otomatik ise rampada kick down yaparak hızlandırabilirsiniz.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir Bey,

190 bin km, 2001 Astra G 1.6 O.V. 98 Hp Z16XE Benzinli aracımı sattıkdan sonra yeni aldığım 15 bin km deki 2011 Corsa D 1.4 O.V. 80 Hp (galiba) A14XER Benzinli aracımın performansı beni çok hayal kırıklığına uğrattı.. Artık araç sollamaya bile korkar oldum..

Bu araçdan neyazıkki, bu kadar performans alınabiliyor, fazlasını beklemeyin bence..

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz hiç cruze kullanmamışsınız? bence bi kullanın sonra corsa D lerınızı daha çok seviceksiniz...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir Bey,

190 bin km, 2001 Astra G 1.6 O.V. 98 Hp Z16XE Benzinli aracımı sattıkdan sonra yeni aldığım 15 bin km deki 2011 Corsa D 1.4 O.V. 80 Hp (galiba) A14XER Benzinli aracımın performansı beni çok hayal kırıklığına uğrattı.. Artık araç sollamaya bile korkar oldum..

Bu araçdan neyazıkki, bu kadar performans alınabiliyor, fazlasını beklemeyin bence..

Araciniz 100 hp fakat otomatik vites opel otomatik viteste malesef pek başarılı değil. 111.yıl modelinin manuel viteslisni kendim kullaniyorum gayette memlunum 195 km hz kdar ciktim full yuk ile klima acik 140km h ile yokuş cikmisligim var.