Açık Hava Filtresi Test

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardım!!!
az önce LEADER marka uyduruk bir açık hava filtresi denedim aracımda ve hiç bir şey anlamadım gittim geri verdim filtreyi.
sonra benim arkadaşta Stilo var... K&N marka açık hava filtresi var aracında ve çok tatlı ses veriyor.az önce üşenmedik gittik hava filtresini söktük ve benim 2005 astra ya taktık... üşenmedik borusuyla birlikte söktük komple taktık denedik.sonuç berbat bir ses...:(:confused: yani ne bir hırıltı ne başka birşey. arkadaşta bir anlam veremedi ben de.
ne dersiniz sebep ne olabilir.

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardım!!!
az önce LEADER marka uyduruk bir açık hava filtresi denedim aracımda ve hiç bir şey anlamadım gittim geri verdim filtreyi.
sonra benim arkadaşta Stilo var... K&N marka açık hava filtresi var aracında ve çok tatlı ses veriyor.az önce üşenmedik gittik hava filtresini söktük ve benim 2005 astra ya taktık... üşenmedik borusuyla birlikte söktük komple taktık denedik.sonuç berbat bir ses...:(:confused: yani ne bir hırıltı ne başka birşey. arkadaşta bir anlam veremedi ben de.
ne dersiniz sebep ne olabilir.

STİLO nun motoru nedir acaba... bizde vectra 1,6 ve 2,0 da denedik ses farkı çok fazla var.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motorla bir yere kadar sesin alakası var bence.. Aldığınız hava filtresine zaten ''dandik'' demişsiniz aldığınız ürün belli standartlarda olmalı ve önce sizi tatmin etmeli.. Söyle birşey diyebilirim korumasız yani huni'siz açık hava filtrelerinden ses almak daha zordur çünki giriş yapan hava dirençle karşılaşmaz..Ayrıca bağlantılarınızı sıkıca ve milim hava almaması şeklinde yaparsanız daha iyi sonuçlar verebilir..

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dandik marka (LEADER 20 TL) denedik ses tatmin etmedi. zaten o tatmin etmeyince arkadaşın stilosundan (1.6 motor) K&N marka (kaliteli) hava filtresini söktük denedik. motor güçleri aynı... marka kalite ama ses tatmin etmedi.canımı sıktı biraz bu durum... almaya da hevesliydim baya. biz mi bir hata yaptık acaba. hortumun kelepçelerini falan da iyice sıktık ama...

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
68829689z6b.jpg

Sanırım filtreniz bundan, korumalı yani hunili bir model deneyebilirsiniz ayrıca bağlantıları iyi sıkmak değil iyice oturtmak boşluk bırakmamaya özen göstermek gerekir.

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
68829689z6b.jpg

Sanırım filtreniz bundan, korumalı yani hunili bir model deneyebilirsiniz ayrıca bağlantıları iyi sıkmak değil iyice oturtmak boşluk bırakmamaya özen göstermek gerekir.

Benim denediğim buna benziyordu fakat tepesi böyle boşluk değildi. üstü kapalıydı yani.boşluk kalmamasına özen gösterdik,kelepçeleri sıktık ama stilodaki gibi ses alamadık... hadi bundan ses alamadık diyelim. K&N markadan neden ses alamadık???? :( opel stiloya rezil oldu valla:confused:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motordan aldıgınız sesin en önemli kaynağı 1 motor 2 manifold yapısıdır filtre 3 sırada gelir..1.4 litre Palio ilk serilerden açık hava filtresi ile alınan sesin subarudan alınanla neredeyse aynı oldugunu söyleyebilirim..

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KN markasının hangi modelini taktınız acaba? Ben RC - 3250 modelini aldım ve sesi gerçekten çok hoş. :bir:

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ve manifolt olayını hiç düşünmemiştim.ama bu kadar fark eder mi acaba?
kn marka filtrenin modelini bilmiyorum ama eskiydi baya.o kadar eski olmasına rağmen stiloda kükrüyor benim astra h da fıssss :confused: hevesimi alsam yetecekti ama heves almak yerine havamızı alcaz galiba... (hem de açık hava filtresi aracılığı ile) :rolleyes::rolleyes: