5. viteste geri atma

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 97 model astra sahibiyim.Aracım son zaman yüksek hızlarda (120-150 km ) 5. vitesteyken geri atıyor vites boşa geçiyor.Sık olan bir durum değil çünkü şehir içinde bu hızı yapmıyoruz.Fakat 5. vitese attığımda sanki vites topuzu yavaş yavaş geri kayıyor gibi.Bu durumun sebebi ne olabilir tabi birde bana masrafı ne olur?Yardımcı olursanız sevinirim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ayağını gazdan çekince atması gerek.

5. vites olması şansınıza, şanzumanı indirmeden, arka kapağı sökerek, oradaki kilitleme Clipsini değiştirebilirsiniz. 200tl tutar, şanzuman inmeden yapılabilecekse, inmesi şart ise büyük sorun.

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptırmazsam ne gibi bir iş açar başıma?Çünkü şu an için çok bir sıkıntı oluşturmuyor bana.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence acil onarılması gereken arızalardan değil. Kasislerden geçerken, gaz verip, gaz keserken vites koluna dikkat ederseniz sıkıntı olmaz. Yıllar evvel Flash marka aracımda benzer sorun yaşamıştım. Bu arıza Renault grubunun Flash veya Manager araçlarında şanzuman kapağının kırılmasından oluyordu, inşallah Opel gurubunda Emre arkadaşımızın dediği şekilde oluyordur, yoksa masraf artar :(

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olay yıllar evvel benim Broadvay arabamda başıma geldi 5.viteste giderken kendiliğinden boşa çıkıyordu tamirciye götürdüğümde iyiki erken gelmişsin yoksa başına baya büyük iş alırdın dedi aracı lifte kaldırıp yan kapak dedikleri yeri açtılar 5.vites ve sonlandırma somunu burada blunuyormuş ve bu somun gevşemiş ,milyonda 1 de olsa olan bir şeymiş...peki gelmeseydim ne olurdu dedim ? usta şöyle gel yanıma dedi ve ordaki bi takım dişlilerin belirli aralıklarla aynı mil üzerinde olduklarını gösterdi senin sadece ismini hatırlayamıyorum bir parçan zarar görmüş birde kapak değişecek şu an dedi böyle devam etseydin bu mil üzerindeki her parçanın kayarak çok büyük zararlara sebep olacağını söyledi..
Sizin durumla bu yaşadığım durum aynımıdır reno ile opel aynımıdır bilemiyorum.