5 ileri yerine 6 ileri şanzıman?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben neden böyle dedim? Bir arkadaşın 3 ileri mazda aracı vardı onunla yola gittim araç resmen altımda zıplıyordu... gaza basmamla araç birden aslan kesiliyor. Vites önemli hemde çok özellikle dişli grupları. Bana göre öyle bilemiyorum.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lisedeyken bir 106 m vardı onun şanzımanına 13e 61 ayna mahruti takıldı... araba gayet güzel oldu son süratte vites aralığı da az da olsa uzadı...

bir diğer arkadaşım saxo vts ye 13/59 taktı... şanzıman iyice kısaldı... type r gibi kendinden çok çok hızlı arabaları geçiyordu fakat son sürat zayıfladı...

yani ayna mahruti ile problem çözülür...fakat peugeot grubundaki gibi birbirine uyan şanzıman parçaları uyar ise bu vites kısalık problemi biraz çözülür...

sizin için biraz düzelttim ümit bey :)

Son düzenleme:

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz gibi uzun yolda 5. vites yetersiz kalıyor, çok yüksek devirlerde kullanmak zorunda kalıyoruz, şanzuman çok kısa malesef. :D

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
benim 106 gti ım vardı lisedeyken...gerçi hala lise okuyom oda ayrı bir durum...:D

13-61 ayna mahrutiyi bi çaktık :D araba zaten dolu gazı çektimi kendi başını yiyor,paspasa vidalar dökülüyor...fakat araba deli yürüyor..

çözüm ayna mahrutide bir arkadaşımda gırtlak yüklü saxo ya 13/59 çaktı fakat araba 160 a kadar isterse corvette olsun parçalardı...type r lar delik deşik araba nam yaptı atmosferik kralı diye...160 65 e gelince hemen 4 lü çakıp basıyodu frene...yoksa kötü sonu :)

Hangi dilden konuşuyorsunuz bir tercüme etseniz de anlasak. :)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6. vites için motorunda biraz güçlü olması gerekiyor 1.2 motorda daha çok yakmaya bile sebep olabilir; 1.3 cdti astra almıştım 6 vites 6. vitesi asla kullanamadım zaten motor kasaya güçsüz kalıyor 6ya takınca hepten zorlanıyordu araç.. Ki zaten Opel mühendisleri yediği haltı anlatı j kasada 5e düşürdüler tekrardan :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir defa 1.3-1.4-1.1 motor silindir hacmine zaten 4 vitesten fazla koymanın matı yok sadece angaryadan başka bir şey değil. Saçma sapan bir iş.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılmıyorum 5. vites olmasa bu araçlar otobana çıkamaz 5. viteste bile 2500 devirde 105km yapıyor dizel corsa...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir defa 1.3-1.4-1.1 motor silindir hacmine zaten 4 vitesten fazla koymanın matı yok sadece angaryadan başka bir şey değil. Saçma sapan bir iş.
nadir abi bunu dsg mühendislerine söyle :D

adam 1.2 ye 7 ileri çakmış :D

olurmu abi etme gözün yiyem sen deme bunu :)