5 ileri yerine 6 ileri şanzıman?

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır kafamı kurcalayan bir soru var. Corsa c comfort 1.4 benzinli (90bg) aracım var. Aynı aracı kullanan arkadaşlarım iyi bilirler. Bu araçlar uzun yolda 2500 - 2800 devir arasında 95-100 km hız ile gidiyorlar. Azıcık sıkıştırıp 110-120 km'ye çıkmaya kalksak aracın devri ile paralel içerideki ses de artıyor. Kısacası araç 120km ve üzerinde bağırıyor... Uzun yolda hep aklıma gelen eskilerin tabiriyle bu araç 6. vites istiyor oluyor. Şimdi gelelim asıl meseleye...

Ben bu aracın şanzımanını 1.3cdti 6 ileri şanzıman ile değiştirebilirmiyim? Değiştirsem akıllıca olurmu bilemedim... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yüksek vites sayısı olunca araca sadece yakıt konusunda fayda eder başkada bir halta yaramaz :) özellikle dağ tepe tırmanırken :)

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüksek vites sayısı olunca araca sadece yakıt konusunda fayda eder başkada bir halta yaramaz :) özellikle dağ tepe tırmanırken :)

Bu aracın tek kusuru bu işte... Aynı aracın beyazı babamda var. Adamın çözümü 90'ı geçme oluyor :) Hem bağırmıyor hem de az yakıyor diyor... :):):) ama 6 ileri olsa vites rahatlasa on numara beş yıldız olur...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tabi diğer arkadaşların fikirlerini bilemiyorum ama bana her zaman vites sayısı az olan araçlar her zaman gücü temsil etmiştir. Ne kadar az vites... benim için o kadar güç demek... ama sizin şanzuman olayının da olacağını pek sanmam ya. Fark vardır mutlaka.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama abi hakkaten vites istiyor corsa...son dişli uzun abi yüksek devir gidiyor...biraz şehiriçi şanzımanı yapmış...aslında son dişliyle oynanabilir araştırmak lazım....veya hiç şanzıman değil ayna mahruti yapacan direk...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Naçizane fikrim o tür bir araca 6 ileri şanzıman yaptırma çabası, kuş serisine 3-5 bin liralık navigasyonlu tvli ses sistemli anlayacağınız sermayeyi kediye yüklemek gibi bişey olur. O araca uyabilecek 6 ileri şanzıman ancak modifiye garajlarında olur, o da değer mi değmez mi tartışılır.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
94 model vectra cd aracıma f28getrag şanzuman olur mu?

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi diğer arkadaşların fikirlerini bilemiyorum ama bana her zaman vites sayısı az olan araçlar her zaman gücü temsil etmiştir. Ne kadar az vites... benim için o kadar güç demek... ama sizin şanzuman olayının da olacağını pek sanmam ya. Fark vardır mutlaka.

niye abi kamyonlar otobüsler adamlarda 10 vites var güçsüz mü?:D

şaka bir tarafa güç aracın vitesiyle alakalı birşey değil...bg önemli benim araç 6 vitesli ben daha 6. vitese yakıt tasarrufu yaparen atarım yoksa 5
de vam...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye abi kamyonlar otobüsler adamlarda 10 vites var güçsüz mü?:D

şaka bir tarafa güç aracın vitesiyle alakalı birşey değil...bg önemli benim araç 6 vitesli ben daha 6. vitese yakıt tasarrufu yaparen atarım yoksa 5
de vam...

abi nadir abi haklı aslında , 60lıların amerikanları mustang serisi falan 3 ileri ve çılgın gibi gidiyor ya, doktora yaptıktan sonra mustang yada hemi cuda peşine düşecem neye patlarsa patlasın :D