4 şeritli yolda 94 ile radara girdim.

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bir gün bu forumda yazılanlar ihbar kabul edilirse, şu hız itirafçılarının tamamının ehliyetine el konur. Aslında buraya yazmak da bir beyan şekli ama kimlikler sahte olabilir diye araştırma yapılmıyor sanırım.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bir gün bu forumda yazılanlar ihbar kabul edilirse, şu hız itirafçılarının tamamının ehliyetine el konur. Aslında buraya yazmak da bir beyan şekli ama kimlikler sahte olabilir diye araştırma yapılmıyor sanırım.

:kop: bende cuma aydın izmir otobanında allah ne werdiyse yapıştırdım ayağım zemindeydi :D ama izmirliler ya çok sakin yada cezadan korkuyorlar ben 180-200 solu kapattım ardımdan tek kişi bile gelip yol istemedi :)

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Hangimiz otoban yada temiz geniş bir yolda 90 veya 100 km ile yolculuk ediyoruz ben bu forumda o kadar sakin ve sabırlı birini göremiyorum örnek ben uzun yol denk gelirde yolda musaitse hız kurallanı hemen çiğniyorum
o ne oyle ya 90-100 hız otomobille cok sacma buluyorum şöyle dört şerit temiz bir yol buldummu basıyorum 150 nin üstüne cıkmıyorum 130 altınada düşmüyorum radar var ceza kesecek dinlemiyorum eminim hepiniz öylesininzdir belki yanlış bir iştir yaptığımız ama ne yapalım
ben hayatta otobanda falan hız yapmam.asbitlerim 100'e sonuna kadar aynı hızla giderim. sanırım forumda sakin birine denk geldiniz sonunda :)

ADVOCATE34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi gazetede yeni limitler yayınlandı diye biliyodum ben?
ama 4 şeritli yol arada refüj olmadığı için bölünmüş yol sayılmadığından yeni limitlerle de 90 limit olur diye düşünüyorum.​

Kanunun Güncel hali

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN Kanun No:6001 Kabul Tarihi: 25/6/2010
e) 50 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir
“Motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları, şehirlerarası çift yönlü karayollarında 90 km/s, bölünmüş yollarda 110 km/s, otoyollarda 120 km/s hızı geçmemek üzere yönetmelikte belirlenir.”
Kara Yolları Trafik Yönetmeliği şuan eski halinde yeni düzenlemeye uyarlanmasını bekleyin.

Son düzenleme:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
94 birşey değilmişki, Çorum çevreyolu 3gidiş 3 geliş bölünmüş yol,
50 km sınır koydular ve ilk birkaç ay epey ceza yazdılar.
bizden 2 tanıdık ceza yedi. ondan sonra sıkılmış olacaklarki uzun zamandır kontrol etmiyorlar :)
belkide bir süreliğine dikkat çekmek için yaptılar.
ama hala 100 mtrede bir 50 km tabelası var. milletin sabrını zorluyorlar sanırım :D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kanun yürülüğe girsede combo ve caddy gibi araçlar için hız sınırı 88 diye biliyorum

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde kadranın %5-10 arasında fazla gösterdiğini de göz önünde bulundurursak hız sınırı 90 olan yerde 91 veya 94 ile ceza yenmez, 99Km'ye kadar tolerans var. Bazen özellikle hız sınırı 70 ve 50Km olan meskun mahalde radar uygulaması yapılıyor ki burada 94 ile radara düşülmesi normal.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hayatta otobanda falan hız yapmam.asbitlerim 100'e sonuna kadar aynı hızla giderim. sanırım forumda sakin birine denk geldiniz sonunda :)
Başka biri bu yorumu yazsa cevap vermeyecektim ama yorum yapan kişi subaru impreza sahibi biri ise cevap vermek şart oluyor hem subaru impreza hem 100 km sabit hız
merak ettiğim siz subaru imprezayı neden tercih ettiniz yani subaru alırken amacınız neydi araçtan beklentiniz neydide subaru aldınız

kısaca arabanız ve siz birbirinize uymuyorsunuz bilginiz olsun :D

Son düzenleme: