4 şeritli yolda 94 ile radara girdim.

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm. dün Aydın'dan Çine'ye gelirken 94 ile radara girdim. Araç hususi olduğu için kurtardım. Ancak bu kanun girmedi mi yürürlüğe. Arada refüj yok diye mi koymuşlar radarı bilmiyorum.Sizlerden benzer radar haberleri var mı?

ERDinç77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hususi olduğu için kurtardım derken yazdılar mı ceza? resmi gazetede yayınlandı diye biliyorum...

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim bi tanıdıgımızında combosu var oda 91 km hızla düşmüstü :D:D:D:D:D:,
sizinki 94 normal bence otobanlarda daha dikkat edelim artık

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır yazamadılar. hususi 99 kadar istiyor ya.sorun çıkmadı .Trafik polisi pek üzüldü ama kısmet değilmiş. Şimdi kanun çıktı da Çine Polisi bunu bilmiyor mu. Yoksa arada refüj yok diye 4 şerit olsa da yol bölünmüş olmuyor mu. Açıkçası bunu polise de soramadım sevinçten. Ama dikkatli olun siz yinede .havaya verecek paramız yok.

ADVOCATE34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karayolları Trafik kanununun güncel hali kabul tarihi 25.06.2010
“Motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları, şehirlerarası çift yönlü karayollarında 90 km/s, bölünmüş yollarda 110 km/s, otoyollarda 120 km/s hızı geçmemek üzere yönetmelikte belirlenir.”

Son düzenleme:

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangimiz otoban yada temiz geniş bir yolda 90 veya 100 km ile yolculuk ediyoruz ben bu forumda o kadar sakin ve sabırlı birini göremiyorum örnek ben uzun yol denk gelirde yolda musaitse hız kurallanı hemen çiğniyorum
o ne oyle ya 90-100 hız otomobille cok sacma buluyorum şöyle dört şerit temiz bir yol buldummu basıyorum 150 nin üstüne cıkmıyorum 130 altınada düşmüyorum radar var ceza kesecek dinlemiyorum eminim hepiniz öylesininzdir belki yanlış bir iştir yaptığımız ama ne yapalım

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi gazetede yeni limitler yayınlandı diye biliyodum ben?

ama 4 şeritli yol arada refüj olmadığı için bölünmüş yol sayılmadığından yeni limitlerle de 90 limit olur diye düşünüyorum.

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende babamın combo'su ile geçen hafta Isparta tarafında 91 ile ceza yedim.Adama ne dediysem vazgeçiremedim.

Cörsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortada refüj olmayınca yine 90 geçerli oluyor.. kamyonetlere (trafic, combo, vs) 80 hadi yüzde 10 daha koy 88 kmh olur.. Bu arada hususi diye geçince araç kamyonet sınıfı dahi olsa binek olarak mı geçiyor orasını tam anlamadım ?!