300 km lik aracımda servis ışığı yandı

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 300 km lik aracımda servis ışığı yandı

geçmiş olsun..

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sizi üzmek yada sıkıntıya sokmak istemem ama aynı sorunla aynı arza ışığıyla bende gitmiştim banada o zamazingo demişlerdi sonra başka bir servise gittiğimde turbo  hortumunun patlak olduğunu fark ettiler. Ama bende şöyle bir durum olmuştu aracı servisten çıkartıp yaklasık  1 saat daha sürdükten sonra tekrar arza ışığı yakmıştı.
Bunlar tabi ihtimal sizde olucak diye bi durumda yok siz aracınızı kullanın tekrar aynı sorunu verirse  o zaman sıkıntı var demektir

qwer001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.battlefieldturk.com

Teşekkür ederim arkadaşlar.

@salihcağlayan

Servisten çıktıktan sonra 1 saat fln test ettik şimdilik bişey görünmüyo valla umarımda çıkmaz ,bugun biraz daha kullanayım bakalım.Çıkarsa da şansımıza artık :D

ozermania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oncelikle herkeze merhabalar sitenin yeni uyesiyim,

Bende 2011 - 1.3 ecoflex sahibiyim. arabayı alalı 15 gun oldu. gecen cuma sabah marsa bastım "Aracınızı en kısa surede servise goturun" yazdı. birkaç kere stop edip denedim surekli yazıyor. serviste bendede o oksijen zamazingosu dediğiniz "HO2S" kodlu (kodu serviste bilgisayarda gordum) arızası çıktı. Isıtılmış oksijen sensoru diye geciyor internette. sanırım ateşleme kalitesi oksijen miktarına fln bakıyor. Servis sensorun ellerinde olmadığını almayadan 15 iş gunu içinde gelecegini soyledi. ama aracı kullanmakta sorun yok dediler. arabayı aldım marşa bastım ekranda hata yazısı çıkmadı. can sıkmasın diye o arızatyı şu an için iptal ettiklerini dusundum. o gun arabayı oyle kullandım. herhangi hata yazısıyla karşılaşmadan. pazar gunu sabah yine marşa bastığımda aynı yazıyla karşılaştım bugunde servise gidemedim. Oksijen sensoru servis çıkışı duzeldi tekrar hata mı veriyor yoksa yeni bi hata mı (ki bu durum korkutuyo beni) bilemiyorum. yrn kısmetse gidip servise gostericem. 

Sezgin~BDZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alışın arkadaşlra kronik arızalı araçlar kullanıyoruz. Opelin yüzkarası oldu Jler =)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sezginbdz link' Alıntı:
Alışın arkadaşlra kronik arızalı araçlar kullanıyoruz. Opelin yüzkarası oldu Jler =)

Kusura bakmayında bu iddianız tamamen fasarya. Sizin aracınız hangi model, hangi kronik arızaları yaşadınız?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıfır km C200K ve Corolla da yaşadığım sorunlardan sonra forumdaki çoğu şikayet bait geliyor açıkcası!

Bunların çoğu yeni nesil araç sorunları ve hemen her markada olurlar, makyajla giderilirler.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Sıfır km C200K ve Corolla da yaşadığım sorunlardan sonra forumdaki çoğu şikayet bait geliyor açıkcası!

Bunların çoğu yeni nesil araç sorunları ve hemen her markada olurlar, makyajla giderilirler.

045thumbsup Artı kronik diyebilmeniz için o arızanın parça değişimi,yenileme,iyileştirmeden sonra dahi yani hiçbir şekilde yok edilememesi gerekir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2094.msg44160#msg44160 date=1314022807]

045thumbsup Artı kronik diyebilmeniz için o arızanın parça değişimi,yenileme,iyileştirmeden sonra dahi yani hiçbir şekilde yok edilememesi gerekir.
[/quote]

Teşekkürler öğrendiğim iyi oldu, bu kelimeyi arada yanlış kullanıyordum.