2012 astra j Verdiğim Paranın Kuruşu Kuruşuna Helali Hoş olsun

• Konuyu başlatan ugurdogan__
  • Başlangıç tarihi
U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş
2012 1.3 enjoy Aracımı dün teslim aldım ve 320 km yol yaptım.Allah kaza bela vermesin.

Verdiğim para helal olsun.Çook beğendim.Muhteşem bir konfor var.

Hele hele gece yol yaptım süper bir ambiyans var araçta.Çekiciliği var.Bunların dışında 1.3 motor kasayı kaldırmıyor çok hantal diyenler : "Ben hiç öyle bir şey hissetmedim!" 2.0 araç ta kullandım ama yani hiç kötü bir tarafını hissetmedim bu araçta.rahatsız etmedi herhangi bir şey beni(kalkışlarda vsvs ).Performans beklemediğimden olabilir :) Hız yaptım rüzgar sesi yok.(155 km hızda ama)

En çok tırstığım geri viteste çok ses çıkarıyormuş.Hiiç öyle bir ses duymadım.2012'lerde çözülmüş bir mesele olabilir ilerde ne olur bilmiyorum.

Yaaallnızz ben bütün araçlarda sport ve tourer tuşlarının olduğunu sanıyordum ama sadece cosmolarda var.Özellikle sport modelede baktım var mı diye ama maalesef yoktu.Neyse çok sorun etmedim.Arka taraf görünmüyor felan dediler onda da öyle sıkıntı yaşamadım hani.
-2012'lerde torpido rafı kaldırılmış dediler.Raf yerinde duruyor.

320 km mesafeyi çeyrek depoda geldim.Ağlamak istiyorum :D 200km şehir dışı 120 km şehir içi normal kullanım.

Muhteşem bir araç.Allah kaza bela vermesin cümlemize.4 4'lük bir araç

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2012 astra j Verdiğim Paranın Kuruşu Kuruşuna Helali Hoş olsun

hayırlı olsun ama o sport ve tour tuşları sadece flexride lı araçlarda var yani cosmolarda da yok satın almak gerekiyor

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
hayırlı olsun ama o sport ve tour tuşları sadece flexride lı araçlarda var yani cosmolarda da yok satın almak gerekiyor

Hadi yaa..Bunu bilmiyordum.Tüüü

Ne kadar bir fiyat farkı oluyorduki? Ve benim aldığım araçta turbo var mıdır?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizin aracınız 1.3 cdti yani oradaki t harfi turboyu ifade ediyor yani turbolu
ancak dizel araçlarda flexride yok zaten ekonomi için üretilmiş bir motor
flexride da spor modu var ki dizel araç için zaten uygun değil
tekrardan hayırlı olsun, aracınızdan memnun olmanız güzel :)

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
sizin aracınız 1.3 cdti yani oradaki t harfi turboyu ifade ediyor yani turbolu
ancak dizel araçlarda flexride yok zaten ekonomi için üretilmiş bir motor
flexride da spor modu var ki dizel araç için zaten uygun değil
tekrardan hayırlı olsun, aracınızdan memnun olmanız güzel :)

HAKAN Bey çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için.İçim rahatladı :) Ama gerçekten hamdolsun içime çook sinen bir araç aldım.Tabi forumunda etkisi çok oldu.Yabancı değildim yani araca.Yol tutuşu olsun virajlara girişler olsun araç belli ediyor kendini.İyiki almışım şükür.Yarın hemen horozumu keseyim kazasız belasız kullanalım aracımızı.

Şimdi inip tekrar aracı karıştırasım var :) Yani o kadar araç değiştirdim ama böyle muhteşem araç yok piyasada :)bence

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurdogan__ link' Alıntı:
Allah kaza bela vermesin.

Amin.

Geri vites sesi kesinlikle sorun değil çözümü çok kolay (İleride başlarsa...)
Turbo araç kullanmanın püf noktalarını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız siteyi mutlaka inceleyin ve ona göre aracınızı kullanın. Bu ihmale kesinlikle gelmeyecek bir konu. Şimdiki o heyecanınızı anında bıkkıntıya dönüştürebilir neticeleri.

Güle güle kullanın :)

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:
[quote author=ugurdogan__ link=topic=2406.msg49406#msg49406 date=1317582629]
Allah kaza bela vermesin.

Amin.

Geri vites sesi kesinlikle sorun değil çözümü çok kolay (İleride başlarsa...)
Turbo araç kullanmanın püf noktalarını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız siteyi mutlaka inceleyin ve ona göre aracınızı kullanın. Bu ihmale kesinlikle gelmeyecek bir konu. Şimdiki o heyecanınızı anında bıkkıntıya dönüştürebilir neticeleri.

Güle güle kullanın :)
[/quote]

Siteyi gezdiğim için bu sorunlardan özellikle bahsettim. vitesi 3 e getirip ardından geri vitese takınca ses gelmiyormuş.Turbo araç kullandım.Araç ilk çalıştırıldığında 30 sanye kadar rölantide çalıştırılacak birde aynı şekil aracı durduruken yapılıyor.Başka dikkat etmem gereken bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Tekrar çok teşekkür ederim :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ses gelirse önce 3 sonra geri Sesi unutursunuz
Turbo da ayrıca uzun yolda sürekli gazı çiğneyerek kullanmayın. Arada gazı bırakıp turboyu soluklandırın soğusun daha uzun hizmet etsin
Aldığınız yakıta son derece dikkat edin ;)

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

eketen link' Alıntı:
ses gelirse önce 3 sonra geri Sesi unutursunuz
Turbo da ayrıca uzun yolda sürekli gazı çiğneyerek kullanmayın. Arada gazı bırakıp turboyu soluklandırın soğusun daha uzun hizmet etsin
Aldığınız yakıta son derece dikkat edin ;)

Bu turboyu soluklandırma işini bilmiyordum.Ama bilmeden doğrusunu yapıyormuşum.Bakın bu da kılavuzda yazmaz mesela :D Gazı çiğneyerek kullanmayın diye.

Yakıt shell V power ya da opetten alırım.Başka marka yakıt almıyorum.

Çok teşekkürler :) Allahrazıolsun.

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Hayırlı olsun Uğur Bey.Bende çokmemnunum.
Ancak, emniyet kemeri zırıltısı, önkonsoldan geldiğini hissettiğim çıtır çıtır ince bir ses ve Geri vitesteyken hareket ettiğimde sanki su sesi çalkalanması gibi bir ses ( acaba depo full mazot dolu omu yapıor bılemıyorum) harıcınde cok ıyı bır araç.Unutmadan, 101.km de aracı servıse goturun uyarısı cıktı.Daha sonra durdum kalktım ettım o uyarı gelmedı.Haftaya goturucem servıse neymıs bu daha 100.kmde cıkan hata:))
Performansa gelınce, super otesı..Tum korkularım gectı...
Hızlanma oldukca tatmın edıcı.Şuanortalamam :D 5.3litre 100km ( sehir ici sehir dısı karısık)